To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dzień MAMY a Teściowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
dorsim
może to komuś wyda się dziwne a może śmieszne, ale bardzo chciałabym poznać wasze opinie na temat tego czy wy waszym teściowym składacie życzenia na dzień MAMY ( pomijając już to jakie macie stosunki z teściową 29.gif )
Nie wiem ale ja wychodzę z założenia że mam mamę tylko jedną,moją i jej składam życzenia, teściowej składam życzenia na dzień teściowej. Ale mąż mi truje że powinnam zadzwonić ;] Wiem że to nic wielkiego zadzwonić i powiedzieć kilka słów, ale to wbrew temu co myślę . A może źle myślę ? icon_redface.gif
jaAga*
Nie składam, teściowej składam życzenia w dniu teściowej - 5 marca.
ATeFKa
Nie składam, składam na urodziny, imieniny. Dnia teściowej nie uznaję, kolejny wymysł...
użytkownik usunięty
Ja składam jej na urodziny i imieniny. na dzień mamy nie i teściowej również nie. Ona mi nie składa na dzień dziecka icon_smile.gif
dorsim
to widzę że jednak nie tylko ja tak uważam 29.gif
Mąż niech sobie gada co chce icon_wink.gif nie będę dzwonić .
agrafkaa
Mamę mam jedną i jej składam w tym dniu życzenia.Teściowej nie składam ani w dniu teściowej w dzisiejszym również.Mąż również nie składa mojej mamie.A teściowa kupuje drobne upominki nam z okazji dnia dziecka 04.gif
m4rusia
Skłądam życzenia z okazji dnia mamy swoim dwóm teściowym bo to fajne babki są icon_wink.gif Skoro na co dzień zwracam się do nich per Mamo to i życzenia idę złożyć
m4rusia
edit: dubelek 29.gif
semi
Nie. w Dzień Matki życzenia składam tylko swojej mamie.
Adriannna
No wlasnie, a ja musze napisac, ze bardzo podoba mi sie tutejszy dzien Mamy. Zyczenia skalada sie wszystkim mamom jakie sie zna. Czyli nie tylko swojej mamie, ale rowniez tesciowej, kolezance, ktora jest mama, siostrze itd. Moje dziecko zlozylo mi zyczenia i bylo to dla mnie wyjatkowe, ale milo mi bylo rowniez gdy zyczenia dostalam od szwagra, tesciowej, pana, ktory przyszedl prosic o chleb ;0) Jak to powiedzial moj maz to jest Dzien Matki, a nie Dzien Mojej Matki. I od niego tez dostalam piekne zyczenia z pieknym bukietem kwiatow :0)

Edit: Zreszta podobnie jest z Dniem Dziecka. Wszystkiego najlepszego zyczy sie wtedy wszystkim dzieciom, a nie tylko swoim.
myla
Adrianno Twój mąż ładnie to ujął. Ma chłop racje. Ja składałam życzenia Swojej osobistej mamie jak i teściowej
kasiarybka
Składam Mamie macosze, składam Mamie teściowej, ale o tym, ze moja Teściowa jest dla mnie matka, to chyba już wszyscy wiedzą, więc pominę temat icon_smile.gif
Moja Mama nie zyje, wiec po prostu wieczorem z kwiatami wędruję na cmentarz.
Po za tym, tak sobie myślę, że to wszystko to kwestia relacji. Jeśli sa fajne, ciepłe, przyjazne, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić Mamie Teściowej kwiaty icon_smile.gif
gravida
Byc moze to kwestia relacji, ale mnie by prawde mowiac do glowy nie przyszlo (szczerze i bez zwiazku z moimi relacjami z tesciowa), zeby skladac tesciowej zyczenia na Dzien Matki. Tak, mowie jej "mamo", ale mimo wszystko...

O dniu tesciowej dowiedzialm sie z tego watku... icon_redface.gif

Fajnie, ze sa tu takie, ktore jednak skladaja zyczenia tesciowym w ten dzien.
brzózka4
Nie składam, podobnie jak ona mnie nie składa w Dzień DzieckA. Ale za to pamiętam i dzwonię w urodziny i Dzień Tesciowej.
Użytkownik usunięty
Nie... nie składam. Składałam. Kiedyś. W tej chwili nie jestem w stanie.

Mój M. sklada mojej mamie życzenia zawsze, ale oni się lubią bardzo.
Sali_M
Zazwyczaj nie składałam, zawsze uważałam ze mamę mam jedną, no ale dzisiaj moja mama mnie "zmusiła" żebym złożyła tez życzenia teściowej, że będzie jej miło itp... no i czułam się dziwnie, więc zadzwoniłam i krótko jej złożyłam życzenia.
W ogóle mam zawsze opory jak mam powiedzieć do teściowej - "mamo", jak byliśmy zaraz po ślubie, nie przechodziło mi to przez usta i czułam się jakbym zdradzała swoją mamę. icon_wink.gif
angielk
CYTAT(Adriannna @ Thu, 26 May 2011 - 16:35) *
No wlasnie, a ja musze napisac, ze bardzo podoba mi sie tutejszy dzien Mamy. Zyczenia skalada sie wszystkim mamom jakie sie zna. Czyli nie tylko swojej mamie, ale rowniez tesciowej, kolezance, ktora jest mama, siostrze itd. Moje dziecko zlozylo mi zyczenia i bylo to dla mnie wyjatkowe, ale milo mi bylo rowniez gdy zyczenia dostalam od szwagra, tesciowej, pana, ktory przyszedl prosic o chleb ;0) Jak to powiedzial moj maz to jest Dzien Matki, a nie Dzien Mojej Matki. I od niego tez dostalam piekne zyczenia z pieknym bukietem kwiatow :0)

Edit: Zreszta podobnie jest z Dniem Dziecka. Wszystkiego najlepszego zyczy sie wtedy wszystkim dzieciom, a nie tylko swoim.



Ja życzenia złożyłam tylko mojej mamie, ale sama o dziwo odebrałam sporo zyczeń od innych tak jak to opisuje Adriannna.
To mój pierwszy dzień matki - jako mamy więc najpierw był mąż , potem kominiarz! (któremu otworzyłam z dzieckiem na ręku), potem moja mama i jeszcze przyjaciółka (a wczoraj nawet jej mama).
W sumie dopiero dzięki Adriannnie sobie to uświadomiłam icon_smile.gif
Mily zwyczaj.
agabr
CYTAT(jully @ Thu, 26 May 2011 - 15:45) *
Ja składam jej na urodziny i imieniny. na dzień mamy nie i teściowej również nie. Ona mi nie składa na dzień dziecka icon_smile.gif

identycznie , nie czuje potrzeby zmiany sytuacji, aczkolwiek jej synowi sugeruje wykonanie rytualnego telefonicznego cmok cmoka.b
justine1980
Ja teściowej składam życzenia tylko w dniu urodzin,imienin się u nas nie obchodzi,nawet nie wiem kiedy ma bo takie imię spotkałam pierwszy raz:tere fere Mąż zawsze kupuje kwiatka i składa życzenia swojej mamie.
megan25
składam życzenia mojej mamie, teściowej tylko w dniu imienin bo urodzin nie obchodzi
dorsim
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 26 May 2011 - 17:58) *
Nie... nie składam. Składałam. Kiedyś. W tej chwili nie jestem w stanie.

Mój M. sklada mojej mamie życzenia zawsze, ale oni się lubią bardzo.


mój mąż również składa mojej mamie życzenia w dniu Mamy, bo się wyjątkowo lubią. Ja nie wiem czemu ja nie mogę się przemóc, nie wiem z czego to wynika może z tego że w dniu mojego ślubu podeszła do mnie i powiedziała że w sumie to mogę do niej ciągle mówić pani icon_redface.gif
Albo zapraszałam ją na grilla na poprzednią niedzielę , takie małe rodzinne spotkanie, a ona mi w prost powiedziała że szkoda jej kasy na autobus i nie przyjedzie 37.gif
oj dziwna osoba to jest
truska
CYTAT(jaAga* @ Thu, 26 May 2011 - 13:31) *
Nie składam, teściowej składam życzenia w dniu teściowej - 5 marca.

robię tak jak jaAga icon_biggrin.gif
candace
nie mówie mamo i nie składam.
m4rusia
To był pierwszy Dzień Mamy kiedy mojej mamy nie ma icon_sad.gif Życzenia jej złożyłam, jednak pierwszy raz mi nie odpowiedziała "Dziękuję córeczko" icon_sad.gif
dorsim
CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 26 May 2011 - 22:11) *
To był pierwszy Dzień Mamy kiedy mojej mamy nie ma icon_sad.gif Życzenia jej złożyłam, jednak pierwszy raz mi nie odpowiedziała "Dziękuję córeczko" icon_sad.gif


przytul.gif
mama_do_kwadratu
nie zwracam się per "mamo" i życzeń nie składam

jednak dziś uczennica zaskoczyła mnie maksymalnie, życząc wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki icon_smile.gif
anax
złożyłam życzenia mojej mamie i teściowej.
pcola
Składam mamie i teściowej, do której mówię mamo icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(Adriannna @ Thu, 26 May 2011 - 14:35) *
No wlasnie, a ja musze napisac, ze bardzo podoba mi sie tutejszy dzien Mamy. Zyczenia skalada sie wszystkim mamom jakie sie zna. Czyli nie tylko swojej mamie, ale rowniez tesciowej, kolezance, ktora jest mama, siostrze itd. Moje dziecko zlozylo mi zyczenia i bylo to dla mnie wyjatkowe, ale milo mi bylo rowniez gdy zyczenia dostalam od szwagra, tesciowej, pana, ktory przyszedl prosic o chleb ;0) Jak to powiedzial moj maz to jest Dzien Matki, a nie Dzien Mojej Matki. I od niego tez dostalam piekne zyczenia z pieknym bukietem kwiatow :0)

Edit: Zreszta podobnie jest z Dniem Dziecka. Wszystkiego najlepszego zyczy sie wtedy wszystkim dzieciom, a nie tylko swoim.

To samo jest w stanach.Dostałam w zeszłym roku kartkę od dziewczyny mojego brata z okazji dnaia matki.Widziałam tez kartki :dla kochanej zony z okazji dnia matki,dla córki z okazji dnia matki itd..
Użytkownik usunięty
Dziś moja Siostra po raz pierwszy miała swój Dzień Matki. Kamilka jest jeszcze za malutka, żeby go obchodzić, a szwagier cały dzień jest poza domem. Moja Julka oznajmiła Babci, że idzie do cioci z życzeniami. Moja mama odpowiedziała, że ciocia jest mamą Kamilki przecież,na co Julia "ale moją Mamusią Chrzestną". Ofiarowała Siostrze żelkową różę i złożyła życzenia w imieniu swoim i Kamili. I NIKT jej tego nie podpowiadał. Jestem bardzo dumna z mojego Dziecka icon_smile.gif

Miałam cudowny Dzień Matki. Moja Córka wykąpała brata, upchała go w koszulę (doceniam ten gest wiedząc, jak Pipi nie lubi "kantów"), wyciągnęli tatę do kwiaciarni i przyszli do mnie z lilią i pieniążkiem na storczyka w kopercie wymalowanej w serduszka. Wzruszona jestem. Bardzo 41.gif
pcola
Ja dostałam od mojego dziecka piękny naszyjnik własnej roboty icon_smile.gif Jestem z niego dumna, tym bardziej
że takie prace wymagają z jego strony wiele wysiłku i cierpliwości, więc najczęściej zniechęca się przed
finałem.
anax
Ja dostałam piękną różę herbacianą od Szymka a od Karolci kwiatuszka z papieru na długiej wykałaczce.
makarena
A ja dzisiaj w szpitalu - gdzie pracuje, dostałam od pacjentki pudełeczko Rafaello z życzeniami "dla mamy od mamy". Podzieliłam sie nimi z innymi mamami na oddziale, co wywołało sporo radości icon_smile.gif

A do swojej teściowej. która bardzo lubie - sama z życzeniami bym nie zadzwoniła ponieważ mam takie samo zdanie na ten temat co większość z was, ale....ona zadzwonila do mnie z życzeniami na dzień mamy, więc ja tez grzecznościowo jej złożyłam...
dorsim
no ja prezentu nie dostałam, ale na moje pytanie czy mnie kocha, Marysia pięknie pokiwała głową że tak, dała całuska i wystarczyło 06.gif
ale w przyszłym roku liczę na jakąś laurkę icon_wink.gif
moko.
Tak składam życzenia teściowej - bo ją kocham, jest mi czasem bliższa niz własna matka.. poza tym ona lubi miłe słowa i lubi mieć swoje małe święta.
Agnieszka Kamila
aunas nie dosc ze życzenia to jeszcze prezenty icon_smile.gif ale raczej jest podział ja swojej mamie mąż swojej, chociaz ostatnio uprawiamy rodzinną politykę więc i ja cos tam od siebie dorzuciłam
naples
W tym roku nie składałam życzeń teściowej, ani mąż mojej mamie, ale rok wcześniej składaliśmy.
Za to kupiliśmy oboje z małżem drobny prezent, przy najbliższej okazji im wręczymy, więc będzie jeszcze okazja do złożenia życzeń na żywo.
Bianka
Tak skadam tesciowej zyczenia z okazji Dnia Matki. Natomiast nie skladam z okazji dnia tesciowej nawet nie wiadzialam ze takowy jest...
Nessi
Ja również nie składam.
wiewiórczak
CYTAT(moko. @ Thu, 26 May 2011 - 23:06) *
Tak składam życzenia teściowej - bo ją kocham, jest mi czasem bliższa niz własna matka.. poza tym ona lubi miłe słowa i lubi mieć swoje małe święta.


Podpisuję się, zamiast czasami napiszę często, teraz jest poza Polską, tym bardziej mi Jej brakuje.
Agnieszka_82
Ja złożyłam życzenia Mamie i Teściowej.
Mój małżonek się zbuntował i mojej mamie nie złożył przez co dziś już wysłuchałam litanii mojej mamy icon_sad.gif
gosiagosia
CYTAT(dorsim @ Thu, 26 May 2011 - 15:28) *
może to komuś wyda się dziwne a może śmieszne, ale bardzo chciałabym poznać wasze opinie na temat tego czy wy waszym teściowym składacie życzenia na dzień MAMY ( pomijając już to jakie macie stosunki z teściową 29.gif )
Nie wiem ale ja wychodzę z założenia że mam mamę tylko jedną,moją i jej składam życzenia, teściowej składam życzenia na dzień teściowej. Ale mąż mi truje że powinnam zadzwonić ;] Wiem że to nic wielkiego zadzwonić i powiedzieć kilka słów, ale to wbrew temu co myślę . A może źle myślę ? icon_redface.gif



a ja składam, głównie dlatego, że mąż o tym zapomina, a teściowa ma dwóch synów, więc pewnie z pamięcia u nich ciężko. patrze po sobie, że mi byłoby miło w takiej sytuacji.
gosiagosia
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 26 May 2011 - 22:39) *
nie zwracam się per "mamo" i życzeń nie składam

jednak dziś uczennica zaskoczyła mnie maksymalnie, życząc wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki icon_smile.gif



icon_smile.gif

fajne podejście, bo to w końcu dzień wszystkich matek, nie tylko matki swojego syna czy córki (czy jakkolwiek to ubrac w słowa)
rtonka
Ja nie skladam. Moja tesciowa nie utrzymuje żadnego kontaktu z nami, widzialam ja moze 2-3 razy.
dorsim
Nigdy tak o tym nie myślałam że to dzień wszystkich Mam icon_redface.gif zawsze życzenia składałam tylko swojej mamie.
Ale teraz się tak głębiej zastanowiłam nad tym, na dzień Babci zawsze składam życzenia babci mojego męża. Moje babcie już nie żyją/ właściwie nigdy ich nie poznałam,a z babcią męża mam super kontakt, często się widujemy i dzwonimy do siebie.Bardzo ją kocham. Podobnie jest z teściem, jemu też składałam życzenia na dzień taty, z nim też mamy dobry kontakt ( rodzice mojego męża są po rozwodzie). A z teściową jest zupełnie inaczej. Ale długo by o tym pisać.
W każdym bądź razie życzenia składam jej na dzień teściowej i już tak raczej zostanie.
Gosia z edziecka
CYTAT(dorsim @ Sat, 28 May 2011 - 14:52) *
na dzień Babci zawsze składam życzenia babci mojego męża. Moje babcie już nie żyją/ właściwie nigdy ich nie poznałam,a z babcią męża mam super kontakt, często się widujemy i dzwonimy do siebie.Bardzo ją kocham. Podobnie jest z teściem, jemu też składałam życzenia na dzień taty, z nim też mamy dobry kontakt ( rodzice mojego męża są po rozwodzie). A z teściową jest zupełnie inaczej. Ale długo by o tym pisać.

Czyli (i o tym już ktoś pisał) nie tyle chodzi o koligacje icon_wink.gif, co o kontakt jaki sie ma icon_smile.gif
No i potrzebę celebrowania świąt, sprawiania przyjemności innym. I pewnie jeszcze inne rzeczy icon_wink.gif
h_ania
A ja składam zawsze i Mamie i Teściowej. W tym roku akurat tak się złożyło, że żadnej z nich nie mogłam złożyć osobiście więc do Mamy zadzwoniłam a Teściowej napisałam sms-a. Obydwie bardzo się ucieszyły:) Z resztą gdybym sama była teściową to byłoby mi bardzo miło usłyszeć takie życzenia od synowej/zięcia.
Meganka.
Teściowej nie skladalam i skladac nie bedę.
Mój mąż składa i nie zamierza rezygnować.
Żoanna
nawet kiedy z nią rozmawiałam w starych czasach to nie składałam.
ona nie składała synowym z żadnej okazji,za dużo nas.

Nie wiem czy Ł składał mojej mamie w tym roku.
ja składam jeszcze chrzestnej.

mamo mowiłam i bardzo mi to nie leżało,podoba mi się we Włoszech,mówią po imieniu.
Jeśli jeszcze kiedykolwiek będziemy utzrymywać kontakt to już mamo mi nie przejdzie przez gardło.
chojnol
O telefonie do mamy przypominała mi w Dniu Mamy cała rodzinka. Życzenia złożyłam mamie w imieniu NAS obojga - moja mama na mojego męża mówi 'mój synuś', on do niej mówi 'mamo'.
O teściowej i moim mężu myślałam w tym dniu bardziej niż o mojej własnej mamie chyba 41.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.