To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

truskawki i dziwna reakcja po nich

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Od kilku dni jem codziennie sporo truskawek.Zauważyłam że brzuch zrobił mi się ciezki i jakiś taki wzdęty.
Podejrzewam,ze to właśnie truskawki są tego przyczyną choc do tej pory myślałam że mają one działanie tylko moczopędne.
gosiagosia
Szukałam z ciekawości czegoś nt temat w necie, ale nic konkretnego nie znalazła. Tyle, że na innych forach dziewczyny tez mają taki problem, więc mozliwe że nadmierna ilość truskawek powoduje wzdęcia.
Mi się tez zdaje, że jeśli naprawdę sporo się zdjadło, to możliwe że brzuch "wypada", bo truskawki mają sporo wody w sobie +
"treść", to tak jakby zjeść coś i zapić wodą, brzuch zawsze wywali. no chyba, że ktoś ma mega mocne mięsnie brzucha. ja po 2 ciążąch mogę rękę wsadzić do środka, tka mi się mięsnie rozeszły, więc pewnie bym do kompa nawet nie usiadła, bo bym nie zmieściła się icon_wink.gif

ps. a jednak znalazłam. truskawki maja dużo histaminy (silny alergen) w sobie, a jej uwolnienie w organiźmie powoduje
CYTAT
nasilenie perystaltyki jelitowej i zwiększonego wydzielania wody do światła jelit, czego wyrazem są bóle brzucha, wzdęcia i biegunka
.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.