To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Serevent i Flixotide dysk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anuÅ›
Dostałam od alergolog Serevent dysk, Flixotide dysk i Ventolin. Leki kupiłam ale zgubiłam karteczkę z dawkowaniem. Po nową muszę się znów zapisac do lekarki a terminy ma odległe. Znacie może te leki? Jak się je dawkuje. Z tego co pamiętam oba dyski jakoś razem miały być a Ventolin dodatkowo w stanach pogorszenia (ale mogłam pomylić nazwy). Nie pamiętam czy Serevent miał być pierwszy i ile minut po nim Flixotide?
Strasznie mnie męczy kaszel, muszę wziąć leki a zielona jestem i boję się zrobić coś nie tak. Ulotki niewiele mi mówią icon_sad.gif

Macie jakieś doświadczenie z tymi lekami? Już wymiękam od kaszlu, cała klata mnie boli, leki leżą a mi się płakać chce, bo nie wiem ja je wziąć.
Ida.dorota
Moje dzieci biroą te leki. Serevent najpierw, on rozszerza oskrzela, chwilę potem (ale w minutach nigdy mi nie podawano) Flixotide (to steryd, lepiej wnika po rozszerzeniu oskrzeli). Dawkowanie dla dorosłych zapewne inne, moi mają Flixotide 100 i serevent po 1 wdechu.
Truśka
Dokładnie jak napisała Ida.
Najpierw Serevent odczekać około 20 minut(to nie jest lek który szybko rozszerza oskrzela tak jak Ventolin ale działa długo) i dopiero Flixotide (to jest lek przeciwzapalny) pamiętać o płukaniu buzi. Ventolin służy do przerywania ataku duszności działa szybko ale za to krótko.
Szybkiego powrotu do zdrowia
anuÅ›
Bardzo Wam dziękuję!!!
Ja mam dawkÄ™ Serevent 50, Flixotide 500, Ventolin 100.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.