To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie kupić książkę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jaAga*
Może głupie pytanie, ale mam kupić jakąś książkę biograficzną/wojenną/o Oświęcimiu bądź innym obozie koncentracyjnym w Polsce napisaną lub przetłumaczoną na język angielski i zupełnie nie wiem gdzie szukać.
Dostałam za zadanie kupić upominki nowej rodzinie icon_wink.gif mojej siostry, z którą spotkamy się już w lipcu, teść podobno lubi czytać, najbardziej biografie, mieszka w RPA, więc tematy polskie są mu chyba obce, ale jest napewno zainteresowany tematem, bo mu się synowa z tego kraju trafila icon_wink.gif - propozycję książki podpowiedziała moja siostra. Teściowej kupimy jakąś biżuterię z bursztynem icon_wink.gif.
Możecie pomóc?
brzózka4
Myślę, że w księgarni językowej (jak nie ma, a są w ogóle wydane - to można zamówić). Nawet w Empiku widziałam sporo literatury po angielsku (też polskiej, przetłumaczonej).
Gruszka
Jaaga, w Empiku icon_wink.gif
jaAga*
CYTAT(Gruszka @ Mon, 30 May 2011 - 14:53) *
Jaaga, w Empiku icon_wink.gif

O proszę, Empik w moim mieście mam dopiero od 2 tygodni, jeszcze nie przejrzałam całego asortymentu- w takim razie zajrzę.
A możecie polecić jakiś tytuł?
Agnieszka AZJ
Spojrzę w domu na dwie książki o historii Polski, które były pisane dla czytelników angielskich, a potem wyszły u nas w przekładzie i sprwadzę, czy są w Empiku w oryginale. Teraz nie pamiętam ani tytułów, ani autorów.

Tak na szybko to mi siÄ™ Norman Davies nasuwa - np. jego "44".
Ciocia Magda
Chyba każdego może zainteresować Boże igrzysko N. Daviesa (God's Playground). No i jeszcze For your freedom and ours - bardzo ciekawie się czytało.

Co do tego gdzie kupować - jeśli w empiku, to też tylko zamawiając przez internet. Na półkach leżą tam właściwie same bestsellery, typu Zmierzch.
Agnieszka AZJ
"Boże igrzysko" Daviesa to bardzo dobrze napisana historia Polski, ale ważne jest, żeby kupic oba tomy icon_wink.gif

Ta książka o polskih lotnikach w czasie Bitwy o Anglię, ktorą podlinkowala Magda - czy to jest to samo co "A Question of Honor" tych samych autorow, która wyszła w Polsce jako "Sprawa honoru" ?

Jest jeszcze dość dobra historia Polski międzywojennej (z odniesieniemi do wcześniejszej historii) "Bitter Glory. Poland and Its Fate 1918 - 1939". Moja Ania czytała to (w przekładzie oczywiście icon_wink.gif) gdzieś w początku gimnazjum i wtedy to było na jej (czyli trochę ponadprzeciętnym dla tego wieku) poziomie.
Agnieszka AZJ
Jeszcze jedna, całkiem świeża - Timothy Snyder "Bloodlands. The Europe between Hitler and Stalin" czyli po polsku "Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem". Pierwsza praca ujmująca wpływ obu totalitaryzmów na terent Europy Środkowo - Wschodniej.
Własnie zabieram się za jej lekturę po polsku. Swoją drogą - trzeba mieć coś z głową, żeby sobie taki prezent urodzinowy zawinszować icon_rolleyes.gif
jaAga*
Wielkie dzięki. Zaraz poczytam o tych propozycjach i poszukam w necie.
Wiedziałam, że mozna na Was liczyć icon_smile.gif.
Ciocia Magda
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 30 May 2011 - 19:47) *
Ta książka o polskih lotnikach w czasie Bitwy o Anglię, ktorą podlinkowala Magda - czy to jest to samo co "A Question of Honor" tych samych autorow, która wyszła w Polsce jako "Sprawa honoru" ?

Dziwne. Podtytuł jest ten sam, ale to dwie różne książki.

PS: poszukałam trochę i chyba już wiem. Sprawa honoru to wydanie amerykańskie (oryginalne), a Za wolność waszą i naszą - brytyjskie. Nadal jednak nie wiem czym się różnią (chyba to nie tłumaczenie 08.gif
Qentin
Boże igrzysko N. Daviesa (God's Playground) - faktycznie bardzo dobra icon_smile.gif

--

[edit: moderacja]
Truśka
American Bookstore mają spory wybór tytułów.
Orinoko
JaAga, nie wiem, czy już się zaopatrzyłaś, ale na wszelki wypadek napiszę: w Zamościu masz księgarnię anglojęzyczną na odcinku między Synagogą a Groszkiem, w tym budynku, co Groszek, na przeciwko dawnego zielonego rynku (ul. Bazyliańska?). Może coś tam doradzą lub sprowadzą?
jaAga*
Orinoko, wiem, że tam jest księgarnia icon_wink.gif. Już raczej za mało czasu na sprowadzanie. Zamówiłam w empicu, do odbioru w sklepie, przewidywany termin wydania z magazynu był 8 lipca....do tej pory książka nie dotarła do Zamościa, mam czas do 22 lipca, do tego czasu muszę ją mieć....
Agnieszka AZJ
A kontaktowałaś się z Empikiem ?
Ja raz miałam taką sytuację, że czekałam, czekałam i nic. Zadzwoniłam do nich i panienka stwierdziła, że się moje zamówienie zawiesiło 37.gif Czyli ja widziałam, że przyjęli i przewidywany termin dostawy do salonu, ale do magazynu to zamówienie w ogóle nie dotarło.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Magda EZ @ Thu, 02 Jun 2011 - 16:52) *
PS: poszukałam trochę i chyba już wiem. Sprawa honoru to wydanie amerykańskie (oryginalne), a Za wolność waszą i naszą - brytyjskie. Nadal jednak nie wiem czym się różnią (chyba to nie tłumaczenie 08.gif


Dopiero teraz doczytałam, co dopisałaś, i tak sobie myślę: sformułowanie "a question of honour" w tytule było, o ile pamiętam, cytatem z jakiejś wypowiedzi Churchila na temat polskich lotników.
Ponieważ (oględnie mówiąc) Wileka Brytania nie zachowała się w tej sprawie honorowo, taki tytuł mógł być dla brytyjczyków drażliwy, więc zmienili na bardziej oględny.
muppet
Na Merlinie najczęściej zamawiam. Tam mają tanio i darmową dostawę.
muppet
W internecie można znaleźć większość takich książek. Na allegro też warto szukać.
comeri
Ja kupuję książki w księgarni Gandalf. Tam właśnie znajduję najtańsze książki.
Lubię także chodnikliteracki, ale tam są bardziej takie poważne książki i klasyki.
Nermie
A Empik? icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.