To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie badania zrobić

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aisha1111
ostatnio źle się czuję - mam migreny, osłabienia, mroczki w oczach, bolą mnie piersi, z niewiadomej przyczyny w ciągu miesiąca przytyłam prawie 6 kilo (a jem dalej to samo w takiej samej ilości), cały czas chce mi się pić. lekarz nie chciał dać mi skierowania na badania, a prywatnie tutaj straaasznie drogo jak dla mnie. w lipcu będę w polsce, więc pomyślałam, że zrobię sobie komplet badań.
no i co powinnam badać i ile kasy przygotować?
myślałam tak:
- USG piersi (bo bolą mnie jak karmię, i mam takie zgrubienie, które lekarz stwierdził, że to od mleka mi się zrobiło)
- tarczyca
- morfologia, mocz
- cukier
no i coś jeszcze, żeby znaleźć przyczynę?
gosiagosia
a moze jakis stan depresyjny ?
tak mi sie nasunelo zaraz po nadczynnosci tarczycy
aisha1111
gosia mi do depresji jest jak to określa mój mąż "jak stąd do chin tempem ślimaka przez księżyc". nigdy depresji nie miałam (no może jakieś dwa tygodnie po porodzie na zmianę ze stanami wiecznie szczęśliwej laski na haju). zresztą jakbym jakąś depresję miała to mój tatuś zaraz by się zorientował z racji wykształcenia icon_smile.gif

ja się zastanawiam czy to nie po depoproverze tak mi się nie zrobiło. ale z drugiej strony brałam ją przez 1,5 roku i naraz tak by się zrobiło? w przeciągu dwóch miesięcy? nie wiem... muszę się przebadać na pewno dokładnie. tarczycę robiłam jak byłam w ciąży i wyszło mi jakoś w granicy normy, ale jeszcze w normie.

ja się zastanawiam z czego ja tak mogłam przytyć, bo nie miałam wagi miesiąc. jadłam dalej to samo, nawet produkty tych samych firm. i z czego te 6 kilo? dla mnie to jest dziwne. no i że mam takie osłabienia i jednocześnie uczucie jakby mi ktoś wpompowywał powietrze do płuc i serca pod ciśnieniem. ja o tym mówiłam lekarzowi, to mi powiedział: mniej jeść i nie denerwować się i odstawić dziecko od piersi (łatwo mu mówić icon_biggrin.gif:D). a samopoczucie skwitował, że to pewnie ze zmiany klimatu. sama nie wiem...
harkon
Ja bym poszla do ginekologa i poprosila o skierowanie na dokladne przebadanie tarczycy i hormonow. Poza tym warto chyba zrobic podstawowa bichemie (proby watrobowe, mocznik, kreatynina, cholesterol, trojglicerydy) i poziom mikroelementow - potas, magnez,zelazo, .. Choc uwazam, ze najlepiej, gdyby wypowiedzial sie lekarz po obejrzeniu i badaniu.
milutka
CYTAT(harkon @ Tue, 31 May 2011 - 16:53) *
Ja bym poszla do ginekologa i poprosila o skierowanie na dokladne przebadanie tarczycy i hormonow.


Może lepiej do endokrynologa, bardziej pasuje icon_wink.gif
milutka
CYTAT(aisha1111 @ Mon, 30 May 2011 - 18:35) *
ostatnio źle się czuję - mam migreny, osłabienia, mroczki w oczach, bolą mnie piersi, z niewiadomej przyczyny w ciągu miesiąca przytyłam prawie 6 kilo


U mnie skakała prolaktyna i miałam podobne objawy, z tego co wiem to karmiącej matce prolaktyna dużo się podnosi, może to jakies sprawy neurologiczne? u mnie wykryto mikrogruczolaka przez ta prolaktynę.

Ale wydaje mi się, że chyba tutaj najpierw trzeba, tak jak napisałam, do endokrynologa uderzyć.
harkon
Myslalam o hormonach typowo babskich 29.gif A skierowanie na bdania hormonow tarczycy dostawalam od roznych lekarzy- od psychiatry i od ginekologa, bo maja one bardzo duzy wplywa na funkcjonowanie naszego organizmu. Ja, znajac siebie, to bym wykonala rajd po wszystkich mozliwych lekarzach 06.gif Ale ja specyficzna jestem 37.gif
Generalnie wydaje mi sie, ze bez konsultacji lekarskiej sie nie obedzie - chociazby u lekarza rodzinnego.
Gosia z edziecka
Znaleźć dobrego lekarza pierwszego kontaktu, opowiedzieć icon_wink.gif A on niech się martwi co badać i jak icon_wink.gif
aisha1111
to chyba będę musiała iść do pediatry młodego. tutaj nie ma szans - patrzą się na mnie jak na hipochondryczkę, która doszukuje się objawów chorobowych w migrenie i podwyższonej masie ciała. u teściów dobrego lekarza "od ręki" ciężko znaleźć, a ja będę miała tylko tydzień na zrobienie badań i omówienie wyników. jutro idę jeszcze tutaj do kliniki planowania rodziny spiralkę założyć, to może z ichniejszym ginekologiem uda mi się dogadać, chociaż nie wiem, bo ostatnio odesłali mnie do ogólnego (a ogólny do nich ;/)
gosiagosia
oj aisha, ja bym tak nie przesądzała. może depresja sama w sobie to nie, ale coś obok czemu nie? to, że człowiek szczęśliwy, idzie do ludzi itd. nie znaczy, że nie ma problemów natury psychologicznej. poza tym piszesz o migrenach, a to juz może miec podłoże albo neurologiczne albo psycho.
w każdym razie daj znac, jak już sie przebadasz. mam nadzieję, że niczego nie znajdą a Tobie objawy miną same.
domi
Miałas kiedyś kleszcza?
Objawy, które wymieniłaś sa m.in. objawami boreliozy. Wpisz w wikipedie a doczytasz szczegółów objawów.
aisha1111
gosiagosia pogadam z tatą czy by mnie do jakiejś koleżanki nie pokierował na rozmowę, może rzeczywiście coś tam może być

domi kleszcza miałam jeszcze w podstawówce. potem byłam szczepiona na coś tam z kleszczami (w liceum), ale nie pamiętam co ;p

poza tym pójdę do lekarza ogólnego. na początku lipca przedzwonię do niego, umówię się, powiem co i jak, porobię badania i wtedy może coś się dowiem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.