To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dieta Dukana

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Od trzech tygodni stosuję dietę wysokobiałkową dr. Dukana, chcę zrobić badania kontrolne pod kontem najbardziej obciążonych tą dietą narządów, nie wiem jednak o jakie skierowanie i na jakie badania poprosić lekarza.

Czy może któraś z Was, robiła badania kontrolne będąc na Dukanie ? - jeśli tak to jakie ?

Dziękuję za odpowiedzi.
skanna
Na moje oko dieta Dukana najbardziej obciąża nerki i wątrobę, więc przede wszystkim pod tym kątem.
~Luna~
Wiem jakie narządy najbardziej obciąża dieta wysokobiałkowa, chodzi mi o to , o jakie badania powinnam poprosić w związku z tym, np. próby wątrobowe , USG nerek, badanie moczu ??? - nie mam pojęcia.
grzałka
najprościej powiedzieć lekarzowi, że jesteś na tej diecie i wyjaśnić na czym ona polega, sam będzie wiedział co zlecić
karolaSz
Ja też słyszałam, że ta dieta wpływa negatywnie na wątrobę, koleżanka stosuje, jest zadowolona, są efekty, ale bez wyrzeczeń się nie obyło
harkon
Najlepiej zrobic morfologie, mocz ogolny, z biochemii proby watrobowe, mocznik, kreatynine, białko całkowite, no i mikroelementy.

Ja bardzo sobie chwalilam diete Dukana.. Ale niestety po tych badaniach wyszlo mi, ze mam leukocyty w dolnej granicy normy i obciazone nerki.. Musialam odpuścić. Problem z obniżonymi lekocytami miało więcej osób, jak wyszukalam na forach dukanowców.
tolala
CYTAT(harkon @ Thu, 02 Jun 2011 - 12:56) *
Ja bardzo sobie chwalilam diete Dukana.. Ale niestety po tych badaniach wyszlo mi, ze mam leukocyty w dolnej granicy normy i obciazone nerki.. Musialam odpuścić. Problem z obniżonymi lekocytami miało więcej osób, jak wyszukalam na forach dukanowców.


ja badań nie robiłam, ale to by tłumaczyło, dlaczego zwykłe przeziębienie tak mnie rozłożyło....
~Luna~
Dzięki za odpowiedzi, trochę naświetliłyście mi sprawę .

Ja z diety też jestem zadowolona, waga spada ładnie, ale nie gwałtownie - średnio 1 kg na tydzień w II fazie.
Pobolewa mnie tu i ówdzie, w ostatnich dniach czuję że mam wątrobę, nie wiem czy tak ma być , czy taka jest specyfika tej diety, nie panikuję, ale wolę sprawdzić czy wszystko jest OK.
Zastanawiam się tylko czy już iść po skierowanie do ogólnego lekarza, czy przeczekać jeszcze 1,5 tyg - mam wtedy kontrolę u kardiologa i może jego poprosić o skierowanie na badania.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.