To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

an.tośka
Witam,
młodszy synek został skierowany do w/w szpitala celem głębszej diagnozy i leczenia. Od ponad roku leczony jest z powodu astmy wczesnodziecięcej - bez zadowalających efektów. Pod koniec kwietnia wysłałam tam skierowanie i K został zakwalifikowany na oddział I. Poinformowano nas, że termin oczekiwania na przyjęcie to nawet 12 m-cy. Na trzy tygodnie przed przyjęciem wyślą nam "zaproszenie" a na dwa tyg. przed skontaktują się telefonicznie.
Czy może ktoś przebywał z dzieckiem na tym oddziale? Jak to wygląda? Czy za odpłatnością mogę przebywać/spać z dzieckiem w sali? Czy przed wyjazdem pediatra może wystawić mi L4? Co jeszcze powinnam wiedzieć przed wyjazdem?
Jestem zupełnie zielona w tym temacie 37.gif
Proszę oświećcie mnie blagam.gif
Żoanna
...
an.tośka
Anusia12 dzięki za zainteresowanie icon_smile.gif
Napisałam pw
Rozumiem, że płacę na miejscu, nie muszę mieć żadnej "rezerwacji". Wysyłając skierowanie pisałam, ze to pobyt z opiekunem.
A ile może trwać taki pobyt diagnostyczny? Jak to było w przypadku innych forumek?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi
ewabi
Byłam tam w marcu z młodszym synem, właśnie na oddziale I. Diagnostyka trwa ok. 4 dni i tyle trwa pobyt, jeśli badania nic mniej więcej nie wykazują. Miałam dwuosobowy pokój i spędzaliśmy czas właściwie wczasowo. Poza momentami, gdy robiliśmy przepisane badania nic nas nie ograniczało. Swobodnie można wychodzić poza teren szpitala. Wracaliśmy więc na posiłki i włóczyliśmy sie po bliższej i dalszej okolicy.
Na miejscu jest sala zabaw dla dzieci.
Płacisz za pobyt w chwili wypisu. Razem z wypisem też lekarz prowadzący wystawił mi L4 na wszystkie dni spędzone na oddziale.
I czas oczekiwania to faktycznie około 12 miesięcy. Zawiadomienie o terminie pojawienia się na oddziale jest przysyłane zwykłym listem. W tym zawiadomieniu jest określony termin potwierdzenia stawienia się na oddziale. W przypadku braku potwierdzenia to miejsce niby przepada (ciekawa jestem jak oceniają fakt dochowania tego terminu, ale może ta "sankcja " to taki trochę straszak).
Żoanna
ewabi wyczerpała temat 06.gif

jak ktoś jeszcze będzie w Karpaczu to heloł ja tu mieszkam 06.gif
Fasola
12 miesięcy? My byliśmy w Rabce w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, również w celu diagnostyki i ustawienia leczenia, czekaliśmy na przyjęcie niecałe 3 miesiące.
Wiem, że do Karpacza macie na pewno bliżej, ale zastanowiłabym się nad Rabką, gdybym miała rok czekać na diagnostykę.
Badania zrobili wszystkie, byliśmy 7 dni (standardowo 3-4), leczenie ustawione, dziecko od tamtej pory w znakomitym stanie.
an.tośka
ewabi dzięki za wyczerpujące info icon_wink.gif Mam nadzieję, że poczta sprawnie dotrze na naszą wieś 08.gif i zdążę potwierdzić w terminie.

Anusia może, może.......... nie kuś 03.gif

Fasola rozmawiałam na temat innej placówki z naszą alergolog ale upiera się przy Karpaczu. Diagnozę wstępną mamy postawioną, jednak pani doktor uważa, że należy zrobić badania, których ona w przychodni nie wykona. Poza tym chodzi też o "ustawienie" leków. Na pewno od momentu postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia dziecko ma się lepiej, nie "lądujemy" co rusz na oddziale, od roku K nie brał antybiotyku. Ale wg pani doktor powinno być jeszcze lepiej, stąd zlecona diagnostyka.
Żoanna
mama.miła w Karpaczu są naprawdę dobrzy specjaliści,może dlatego Wasza Dr tak się upierała.
Mgła z Filipkiem była chyba 4 dni,zrobili badania,na niektóre wyniki czekała 3 tyg.
tyle,że Filipek nie ma astmy.
Na pocieszenie powiem jeszcze,że mój brat ma 25 lat i miał ostatnio badania na Zarzeczu.
nie widać nawet śladu po astmie,wyzdrowiał 06.gif także to nie jest wyrok na całe życie
anax
Ja też polecam Rabkę byłam w tym szpitalu z Szymkiem dwa razy.Teraz zastanawiam się nad Karolką czy tam mogliby zdiagnozować od czego Karolci wychodzi pokrzywka.
W szpitalu Prokocimiu lekarze stwierdzili że od zatwardzenia ale mnie się wydaje że po lekach.Kolejna infekcja kolejna wysypka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.