To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Opuchlizna poszczepienna 18 miesiac BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

regi
Witam

Jestem ojcem 19 miesięcznej Wiktorii ostatnio szczepiłem ją przeciwko BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI.
Córeczka przez 1,5 dnia gorączkowała nawet trochę powyżej 40 stopni. Na ramieniu ma dość dużą opuchliznę wygląda to jak taka gula o powierzchni około 6cm i grubości prawie 1,5-2 cm. Widoczny siniak na opuchliźnie
Bardzo proszę o wasze wskazówki.
Czy to normalna opuchlizna
Z góry dziękuję i pozdrawiam
aisha1111
idźcie do pediatry, w między czasie nakładajcie kompresy z sody oczyszczonej (łyżeczka sody na szklankę ciepłej wody), zamoczyć gazik i to przykładajcie do ramienia. moje dziecko miało opuchliznę ale nie aż taką
OLA77
możesz jeszcze smarować altacetem w żelu, ale do pediatry tak czy siak idzcie.
ulla
U dziecka (własnego) nigdy nie widziałam takiego odczynu poszczepiennego (nie miewała opuchlizny, a przynajmniej ja jej nie zauważałam,, zawsze miała powiększony zaczerwieniony ślad po szczepieniu, ale zdarzył się siniak, gorączki nie, ale podwyższoną temperaturę tak). Nawet jeżeli gorączka już minęła, i tak wybrałabym się do lekarza, żeby ocenił ślad po szczepieniu. Znaczy opuchliznę, bo siniak oznacza raczej, że pielęgniarka trafiła na jakieś naczynko krwionośne i myślę, że nie ma znaczenia (to jest zastrzyk domięśniowy).
Dzieci różnie znoszą szczepienia i gorączka jest jak najbardziej możliwa, odczyny poszczepienne, w rodzaju obrzęku lub zaczerwienia także.

PS. Opuchliznę poszczepienną (dużą, bolesną, kilkudniową, włącznie z większością klasy) zaliczyłam w wieku nastoletnim, po szczepieniu na tężec - stąd pozostało mi przekonanie, że to szczepienie może być odczuwalne również dla dziecka., bo z dzieciństwa szczepień nie pamiętam wcale.
regi
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Dziś żona dzwoniła do lekarza mówił że opuchlizna może wystąpić, gorączka też. Na opuchliznę stosować altacet
Na szczęście jak wróciłem z pracy i obejrzałem rączkę córci to już schodzi obrzęk.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.