To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Doula

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sympatyczna
Witam serdecznie .
Ostatnio zainteresowałam się tematem przygotowań do porodu i odkryłam kogoś takiego jak Duola .
Nazwa była dość egzotyczna ale to co ewentualnie doula oferuje chyba warte uwagi.
Podaje linka
<usunięte przed moderatora>
Znalazłam tez kogoś u nas
<usunięte przez moderatora>

Na razie próbuję poukładać sobię to co przeczytałam.
Powiedzcie co myślicie. icon_biggrin.gif

Bardzo proszę kontynuować dyskusję o douli i jej roli podczas porodu bez zamieszczania linków do stron komercyjnych. Dziękuję za respektowanie regulaminu. moderator.
madzialenna
JA uważam że przy porodzie powinien ktoś być, nie ważne czy to wynajęta osoba czy ktoś z rodziny. Również sporo czytałam na temat Douli i powiem że jej zakres obowiązków jest naprawdę bardzo szeroki, nie jest tylko po to aby być przy porodzie ale również przygotowuje do porodu i pomaga po porodzie.

Ja tym razem będę rodziła z M, niech widzi jak kobieta musi się namęczyć przy porodzie 03.gif
sympatyczna
"Doulą najczęściej jest osoba o ograniczonej wiedzy medycznej, wyszkolona w celu zapewnienia intensywnego wsparcia emocjonalnego mamy w domu, lub w warunkach szpitalnych. Doula służy jako trener pracy i stałej pomocy, od skurczów w oddychaniu i masażu do dostarczania informacji dla matki i jej partnera. Celem pracy douli z mamą i jej partnerem jest usprawnienie komunikacji i zrozumienia z lekarzem, położną i pielęgniarką w okresie ciąży i połogu. Kiedy zatrudniasz doulę , zmniejsza się także stres partnera , co pozwala mu uczestniczyć w porodzie jako kochający ojciec i towarzysz, a nie kontroler. W idealnej sytuacji, doula i partner tworzą doskonały zespół wsparcia dla kobiety, wzajemnie się uzupełniając ."

Tyle napisała pani Sylwia Bieńkowska położna

"Rozumie fizjologiÄ™ porodu i emocjonalnych potrzeb kobiety w czasie porodu
Pomaga kobiecie i jej partnerowi w przygotowaniu i realizacji swoich planów urodzenia
Zapewnia wsparcie emocjonalne, obiektywny punkt widzenia i pomoc dla kobiety w uzyskaniu informacji
Ułatwia komunikację pomiędzy rodzącą kobietą, jej partnerem i pracownikami klinicznymi
Pozycja doulas w opiece położniczej gwałtownie rośnie z uznaniem ich istotny wkładu w poprawę wyników i fizyczne samopoczucie matek i niemowląt."
Taki opis znalazłam na necie na słowa : Co to jest doula ?

Najważniejsze wydaje się uzyskanie przy wsparciu duli rozluźnienia określonych mięśni co bardzo pomaga przy porodzie i umożliwia świadomą współprace z położnymi

Główną pozycją książkową wydaje się "Mothering The Mother " ale nie mogę znaleźć jakiegoś e-boka
Abunieczek
Gdy byłam w ciąży wiele czytałam o douli.. Wtedy wydawało mi się to dziwne jak obca osoba może towarzyszyć kobiecie w tak przełomowym dla niej dniu, ale z biegiem czasu i po przewertowaniu stosu książek i forów internetowych stwierdzam,iż taka osoba niektórym kobietom naprawdę służy nie tylko pomocą przy porodzie ale i przyjażnią w póżniejszych latach.
Tośka
a ja uważam, że doula to obca baba, którą z całą pewnością 100 razy lepiej podczas porodu zastapi choćby mama, ciocia, siostra, przyjaciółka. A co fachowych informacji to od tego jest połozna.
agnese
toska- oj ja sie nie do końca zgodze, bo ja nie wyobrażam sobie porodu z mamą (mówię tu o sobie, mimo, ze mam dobry kontakt z mamą to nie chciałabym jej na porodówce)-po za tym nie każdy ma taką bliską osobę którą by chciał miec przy porodzie, a jednak dla tych co sie np boja porodu może być duzym wsparciem - bo wie co i jak icon_smile.gif a personel szpitalu ...cóż nie zawsze się trafia super icon_smile.gif
Tośka
No, cóż ja i tak zamiast osławionej douli wolałabym opłaconą położną, która pracuje w tymże szpitalu.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
agnese
toska- to zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań, bo duola to nie tylko osoba towarzysząca przy porodzie, ale także która cie wspiera przed, przygotowuje do tego - oczywiście to samo może zrobić położna - opłacona ale wtedy tak na prawdę te zadania sie pokrywają i nie ma znaczenie czy zwie się położną czy duolą
poza tym skoro położna pracuje w danym szpitalu to może mieć akurat dyżur i nie koniecznie trafi na ciebie icon_smile.gif
ja osobiście nie czułam potrzeby posiadania takiej osoby, ale wydaje mie sie fajnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują wsparcie a nie maja go od bliskich

a tak na marginesie co robisz na watku ciążowym icon_smile.gif cos ukrywasz icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.