To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mi jest?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MamaAga25
Witam:)
Mam problem od jakiegoś czasu mam złe wyniki morfologii,a dokładnie to mam wysokie granulocyty kwasochłonne mam 11% lekarz mówił że to może być alergia lub pasożyty ale porobiłam badania i okazało się ze to ani nie alergia nie jestem alergiczna i pasożyty tez nie, byłam u dermatologa i tez nic nie wyszło,i czeka mnie wizyta w poradni hematologicznej i bardzo się boje ,może któraś z was wie jakie mogą być jeszcze przyczyny tych granulocytów kwasochłonnych.
Pozdrawiam.
Sali_M
Przyczyny mogą być różne, najlepiej będzie jak faktycznie wybierzesz się do hematologa, on się będzie najlepiej orientował, może zleci dodatkowe badania.
MamaAga25
Właśnie jutro wybieram sie po skierowanie do hematologa,wstepnie juz jestem zapisana do hematologa tylko musze przesłac skierowanie,i termin mam aż na pażdziernik:(Wolałabym szybciej.
Sali_M
Znam ten ból, jak w zeszłym roku potrzebowałam szybko konsultacji u hematologa, najbliższy termin był za 4 miesiące, no i musiałam iść prywatnie. Uwielbiam naszą ukochaną służbę zdrowia...
MamaJulki
a może warto by iść teraz prywatnie do tego lekarza u którego jesteś zarejestrowana a tę wizytę w październiku wykorzystać jako kontrolną ?
jeśli oczywiście masz takie możliwości
oj tak jest chyba wszędzie, jak się potrzebuje na już to nie ma
temat rzeka icon_sad.gif
dużo zdrówka życzę
MamaAga25
nie wiem ile taka prywatna wizyta kosztuje:( ale bede cos probowac.Boję sie czekać do października.
MamaJulki
no ja też bym wolała nie ryzykować z tak odległym terminem wizyty...
także trzymam kciuki by coś szybciej udało się załatwić icon_smile.gif
Sali_M
Ja zapłaciłam za prywatną 100 zł, czekałam tydzień na wizytę.
MamaAga25
Witajcie.
Sali_M w jakim mieście tyle placiłaś,bo ja chcę jechać do wroclawia,w prawdzie mogę jechać do legnicy ale lekarz radził do wrocławia.
MamaAga25
Witajcie.
Jestem po wizycie u hematologa i w dalszym ciągu nie wiem co mi dolega,pobrał krew do badania i mam przyjechać w styczniu to dopiero będe cos wiedziała, a wyniki mam coraz gorsze:(pozdrawiam.
mim0za
Świetnie działa służba zdrowia. Wyniki coraz gorsze, ale co tam mozna poczekać jeszcze 2 miesiące.
MamaAga25
to jeszcze nic ja na pierwszą wizyte czekałam od czerwca,także te dwa miesiące to jeszcze nic.
Aga78
hej,

jeśli możesz napisz tutaj wyniki morfologii (w całości)

W ocenie poszczególnych rodzajów białych krwinek nie tylko istotny jest ich odsetek ale przede wszystkim liczba bezwzględna (wyrażona w tys/ul). No i kwestia jak wygląda rozmaz ręczny (nie z automatu).

Pozdrawiam

MamaAga25
napisze na pw.
mim0za
CYTAT(MamaAga25 @ Wed, 09 Nov 2011 - 16:35) *
to jeszcze nic ja na pierwszą wizyte czekałam od czerwca,także te dwa miesiące to jeszcze nic.

A potem pacjent słyszy, że za późno przyszedł i medycyna już nic nie może dla niego zrobić.

Kiedyś byłam świadkiem jak pani po usg piersi podeszła do rejestratorki z zaleceniem pilnej konsultacji z onkologiem. Dostała termin za 7 miesięcy. 37.gif
MamaAga25
I to niby pilna konsultacja,na którą trzeba czekać 7miesięcy szok naprawde ja na zwykle usg kiedyś czekałam 3miesiące.
MamaAga25
Witajcie.
Jestem po wizycie u hematologa w dalszym ciagu nie wie co mi jest w marcu jade na biopsje szpiku,wtedy bedzie wiadomo co mi dolega boje sie strasznie.
Pozdrawiam i życze wszystkim wszystkiego dobrego i dużo zdrowia w nowym roku.
ania32sz
Będzie dobrze, trzymam kciuki. Musisz być dobrej myśli. Pozytywne nastawienie to połowa drogi do sukcesu.
gosiagosia
bo to jest tak, ze normalnie terminy odlegle, ale jak pojdzie sie prywatnie to nagle termin cudownie skraca sie do minimum.
MamaAga25
Hej.
Wczoraj byłam u hematologa i mialam pobierany szpik,nie było tak strasznie jak myślałam teraz muszę czekać miesiac na wynik.Pozdrawiam.
Edi Zet :)
CYTAT(MamaAga25 @ Fri, 16 Mar 2012 - 20:31) *
Hej.
Wczoraj byłam u hematologa i mialam pobierany szpik,nie było tak strasznie jak myślałam teraz muszę czekać miesiac na wynik.Pozdrawiam.

No to kciukasy!!! Będzie dobrze icon_smile.gif
Litka
Koniecznie daj znać...ja też czekam na wyniki i bardzo się boję
MamaAga25
Hej na pewno dam znać icon_smile.gif
Litka a ty na jakie wyniki czekasz,też ze szpiku?
Dzieki za kciuki przydadzÄ… sie.
Kari27
Witam,ja też robiłam teraz badanie krwi z rozmazem i również granulocyty kwasochłonne wyszły mi 12 a norma do 5%.Oprócz tego Srednia objetośc płytek8,4 a norma jest od 8.8 i szerokość rozkładu płytek mam 16,8 a powinno być 9-16 .Reszta w normie.Czyli co z tym wynikiem powinnam najpierw udac sie do lekarza pierwszego kontaku ,a ona pokieruje mnie dalej?Badanie robiłam sama bez skierowania ot tak żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.Denerwuje si eco mi może być.

Trzymam kciuki za wasze wyniki icon_biggrin.gif
MamaAga25
Witaj Kari27.
Moim zdaniem powinnaś udac sie do lekarza rodzinnego,który skieruje cie przynajmniej powinien na badanie kału na pasożyty ja miałam robione oprócz pasozytów testy alergiczne badanie na helicobacter pyroli ige całkowite witamina b12 żelazo u mnie w kale wyszly pasozyty które wyleczyłam a granulocyty kwasochlonne nadal rosły i nie wiadomo dlaczego wiec pobrali mi szpik,najdziwniejsze jest to że od dwóch miesiecy nie pale papierosów i granulocyty wróciły do normy ale i tak mi pobrali szpik bo teraz spadaja mi płytki krwi i inne np:krwinki czerwone. Lekarze twierdzą że papierosy nie mają nic wspólnego z granulocytami wiec jeżeli ty tez palisz to może warto rzucic i sprawdzić, może bierzesz jakies lekarstwa które moga miec wpływ na granulocyty ja od ponad roku mam problem ze swoimi wynikami i jeżdżę do hematologa co dwa trzy miesiące no i teraz czekam na wynik że szpiku.
Trzymam kciuki i mam nadzieje że bedzie ok,daj znać po wizycie u lekarze pozdrawiam.
Kari27
Do lekarza jeszcze nie dotarłam bo moja pani doktor jest na zwolnieniu aktualnie 13.gif .Po Świetach może będę miała wolne to sie wybiorę.Nie ukrywam ,że boję sie troche jeśli rzeczywiście coś mi jest ,ale lepiej działac za wczasu.Badanie kału miałam robione rok temu jak przyjmowałam sie do obecnej pracy ,ale od tego czasu przecież mogło coś sie zagnieździć 37.gif .Papierosów nie palę to napewno nie od tego taki wynik.
MamaAga25
Witajcie.
Dlugo mnie nie było ale mialam mały zamęt najpierw komunia córki potem ślub szwagra,ale już jestem.
mam wynik szpiku wyszedł dobry jestem zdrowa:) na szczęście icon_smile.gif co prawda wykryto kilka komórek,ale ponoć nie są szkodliwe jest pare rzeczy powyżej normy,ale lekarz uspokaja i mówi że jest wszystko dobrze co 3-6 miesięcy muszę kontrolować morfologie i za rok kontrola no chyba że ta moja nieszczęsna eozynofilia znowu przekroczy 5% ,ale mam nadzieje ze bedzie ok.Pozdrawiam i bardzo dziekuje za kciuki pomogły:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.