To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dobre garnki,

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mag29
Potrzebuję wymienić garnki, napiszcie jakie macie, jakie polecacie?
Miałam takie zwykłe z plastikowymi uszami... wiadomo, przypalały się, odłamywały,
miałam emaliowane- jednak te łatwo obić- no mi się udało każdy- a wtedy podobno już nie można gotować w nich...
Poradźcie, rzućcie konkretne nazwy- jeśli nie tu, to na priv poproszę.
Jestem z W-wy, więc jeśli któraś z Was może polecić konkretny sklep, to też poproszę.
pozdrawiam
Sali_M
Już kiedyś pisałam w podobnym temacie, że od jakiegoś czasu kupuję garnki z serii Tefal Ingenio, są świetne, zajmują mało miejsca, nic nie przywiera, można nawet w nich piec w piekarniku, jestem nimi zachwycona. Mam 2 duże zestawy (jeden to kokon). No i planuję dokupienie jeszcze jednego.
mag29
Sali,
wyglądają fajnie i jeśli mówisz, że Ci się sprawdzają to super, ale jedno mnie zastanawia: do tej rączki to się trzeba przyzwyczaić? Bo jakoś tak podchodzę i biorę, a tak muszę pamiętać i tę rączkę przekładać.... nie wiem czy się przyzwyczaję icon_confused.gif
OLA77
nie wiem ile chcesz przeznaczyć na te garnki:) Ja polecam PHILIPIAKA.
corti
A ja mam garnki z Ikei (muszę mieć takie które działają na indukcję) i mi nie przywierają, fajnie trzymają ciepło.
Tigerek
Ja kupiłam ze stali nierdzewnej zestaw W Tesco. One normalnie kosztują coś koło 220 zł (ja kupilam w weekend z promocjami i wyszło mi coś koło 80 zł icon_razz.gif ) ;

4 garnki: 2 x 1,5 litra ( z czego jedno to rondelek z długą rączką), 1 x 2,5 i 1 x 4,5.

Potrójne dno, polska produkcja, z Wrocławia zdaje się, genialne, niezawodne, nie przywierają, jak mimo wszystko uprę się coś przypalić, kapitalne i wszystko odchodzi po wodzie z solą zagotowanej. Pokrywki z takimi... bokami z sitkami sitkami? W dół to wchodzi w garnek i mniej kipi i nie chlapie, łatwo się odcedza. Pokrywki z hartowanego szkła. Garnki są płaskie, dzięki czemu oszczędzają ciepło.
Beciak1
Zainwestowałam 5 lat temu w Berghoffa seria Cosmo. Tanie nie są, ale służą mi bardzo dobrze. Długo trzymają ciepło, szybko się nagrzewają, mycie w zmywarce bez problemu. Żadnej wady póki co wymienić nie potrafię.
Ulinka
CYTAT(OLA77 @ Mon, 20 Jun 2011 - 08:54) *
nie wiem ile chcesz przeznaczyć na te garnki:) Ja polecam PHILIPIAKA.

OLA na prawdÄ™ jesteÅ› z nich zadowolona???
Ja dostałam je od mamy na nowy dom i wg mnie są do bani. Moja mama ma zeptery już chyba z 15 lat i nadal są w super stanie. Mi w tych Filipiakach poschodziła przy rączkach ta okleina, mam paskudne zacieki których niczym nie mogę doczyścić ( od mamy dostałam płyn którym Ona myje swoje zeptery), odkręcałm nawet te rączki w wstawiałam garnki do zmywarki ale zacieki nadal są . Zastanawiam się czy ich jakimś cifem nie potraktować.
Ogólnie wg mnie to badziew nie wart swojej ceny.
Za to bardzo dużo dobrego słyszałam o tych garnkach z ikei
Sali_M
CYTAT(mag29 @ Sun, 19 Jun 2011 - 21:07) *
Sali,
wyglądają fajnie i jeśli mówisz, że Ci się sprawdzają to super, ale jedno mnie zastanawia: do tej rączki to się trzeba przyzwyczaić? Bo jakoś tak podchodzę i biorę, a tak muszę pamiętać i tę rączkę przekładać.... nie wiem czy się przyzwyczaję icon_confused.gif

przyzwyczaisz siÄ™ icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.