To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odstraszacze komarów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Potrzebuję skutecznego odstraszacza na komary/owady, takiego, który mogłabym dać dzieciom na obóz.

Kiedyś miałam taki odstraszacz bodajże marki Raid - i był niby skuteczny, ale przeczytałam na opakowaniu, że prawidłowe stosowanie polega na tym, że wsadza się tę wtyczkę do gniazdka na parę godzin, potem trzeba pokój porządnie wywietrzyć i dopiero potem można tam wejść. Niezbyt praktyczne na wakacjach, kiedy się w pokoju prawie wcale nie przebywa.

Teraz kupiłam inny odstraszacz na owady, przy kasie w sklepie ogrodniczym (taki nieprzemyślany zakup w ostatniej chwili) - no i niestety w ogóle nie ma instrukcji. Po włączeniu do gniazdka świeci się na niebiesko - i nie wiem, czy na tym polega jego działanie, tak jak w lampach w sklepach mięsnych? Na opakowaniu napisano tylko, że może służyć również jako lampka nocna - hmm, daje upiorne niebieskie światło, ja przy nim nie mogę spać nawet jak jest w sąsiednim pokoju.

Proszę polećcie jakieś skuteczne urządzenie. A jeszcze jakby ktoś wiedział, na jakiej zasadzie działa to niebieskie świecidełko, to też bym była wdzięczna icon_smile.gif
grzałka
kolejny sezon mamy baygon i jest skuteczny- ale dobrze, że mi podsunęłaś pomysł, też dam dziecku na obóz
bumbum
Magda bardzo podobne do twojego opisu mają te odstraszacze w Biedronce akurat,czytałam opis i one działają na zasadzie ultradźwięku,nic wietrzyć nie musisz.Nawet zastanawiałam się czy nie kupić tylko tak jakos mało efektowne mi się to wydawało
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.