To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polskie wydmy a greckie dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bb
Moim dzieciom plaze nie dziwne, te kamieniste, zwirkowe, piaszczyste, z drobinkami zlorta i bez, nawet muszelkowa- wszak urodzily sie i wychowuja w Grecji ale....ich marzeniem jest zobaczyc na zywo WYDMY- polskie wydmy.

Gdzie najlepiej? Wszystkie wskazowki, praktyczne info mile widziane. Lada momemnt opuszczamy Grecje na rzecz Polski (na wakacje!) i zasadniczo stacjonujemy pod Wawelem ale mysle, ze moglibysmy doleciec via polskie wybrzeze a potem na poludnie.

To co macie na tapecie dla nas?

PS- Ok, gwoli scislosci: dzieci sa pol-na-pol ale wydmy maja byc w 100% polskie 29.gif
blaire
bb, może Łeba? Wydmy są, jest park dinozaurów icon_wink.gif .
bb
Ooooo....moze i Leba- sama nie bylam.
Park dinozaurow tez do zaliczenia.
Co w lebie? Gdzie sie spi? gdzie sie je? etc etc
Agnieszka AZJ
Łeba to spory kurort, miejsc do spania i jedzenia jest mnóstwo, ale konkretów nie podam, bo dawno tam nie byłam icon_wink.gif

Od wejścia do rezerwatu do samych wydm idzie się spory kawałek (kilka kilometrów), można też podjechać jakimś meleksem czy czymś podobnym, ale ceny mieli paskarskie. W ogóle skubią tam turystów, jak mogą 21.gif

Po drugiej stronie jeziora jest tez fajny skansen w Klukach. Kiedyś można tam było popłynąc stateczkiem - nie wiem, jak teraz.
ani75
Możecie zatrzymać się w Łebie albo w Rowach ,z obydwu miejsc dotrzecie do wydm.My poszliśmy brzegiem morza,z powrotem przez las bo wracajac brzegiem morza musielibyśmy iść pod wiatr a byliśmy z dzieckiem.Mozna też w jedna stronę skorzystać z melexu wtedy płaciliśmy 15zł dziecko do 3lat na kolanach jedzie za darmo.Ja wsiadłam z młodszym dzieckiem a mąż ze starszym wrócili na pieszo.
Stateczek do skansenu w Klukach podobno już nie pływa.
Po drodze do wydm w lesie w [Rąbka]wyrzutnia rakiet V2,do zobaczenia w okolicy latarnia Stilo i góra Rowokół oraz wspomniany skansen.Piszesz jednak że najbardziej interesują Was wydmy a na dotarcie tam i pochodzenie zejdzie Wam prawie cały dzień.
My nocowaliśmy w Łebie w ośrodku wczasowym wyżywienie mieliśmy na miejscu ,nie wiem czego szukasz jakiego rodzaju kwatery.
W Łebie na pewno nie nudzilibyście się sa 2 lunaparki,miasteczko Western City,port,rejsy w morze,mnóstwo pizzerii,lodziarni,restauracji.
bb
Ani75- sama nie wiem czego szukam w kontekscie noclegow ale priorytetem sa wydmy. Dzieki wielkie za wskazowki.
olakinga
jeżeli wydmy to Łeba przede wszystkim, chyba nie ma w Polsce piękniejszych i większych wydm; sama miejscowość moim zdaniem mała i niezbyt ciekawa tzn wszystko co warto zobaczyć zobaczysz w weekend... noclegi jak w każdym nadmorskim miasteczku w większości kwatery prywatne ( drogo !!! 50-60 zł za noc bez wyżywienia w średnich warunkach) nie wiem jak hotele i pensjonaty; w sezonie BARDZO DUŻO ludzi !!!!
1. WYDMY super sprawa dla dzieciaków icon_smile.gif trzeba niezły kawałek pokonać pieszo ale można też wypożyczyć rower lub przejechać się ciuchciajką;
2. Park Dinozaurów - nie byłam jeszcze ale opinie znajomych są pozytywne;

tu masz stronkę z listą wartych obejrzenia/zwiedzenia miejsc w Łebie: https://www.leba.eu/content/view/686/282/


bb
Olakinga super- my nie na dluzej niz weekend i nie nastawiamy sie na zwiedzanie pokoju od srodka tylko te wydmy.
dzieki wielkie-super link, lece studiowac icon_wink.gif
agabr
A Pałac Kultury panny widzialy? icon_smile.gif?b.
bb
Yes, Madam. Tudziez Dworzec Centralny i magnolie w Wilanowie. Aaaa...i osobiscie gonily pawie w Lazienkach.
W sezonie 2011 parcie na wydmy i syrenke Warszawska.
Agnieszka AZJ
CYTAT(bb @ Thu, 30 Jun 2011 - 21:28) *
Yes, Madam. Tudziez Dworzec Centralny i magnolie w Wilanowie. Aaaa...i osobiscie gonily pawie w Lazienkach.
W sezonie 2011 parcie na wydmy i syrenke Warszawska.


Zahaczycie o Warszawę ? Kiedy ?
gozar
Właśnie bb, kiedy będziecie w Wa-wie? Chętnie poznałabym Cię.
bb
Nie wiem, nie wiem. Parcie jest jest ale z wykonaniem moze byc roznie. Nadrabiajac 11 miesiecy niebytu wpadamy w niezly kolowrotek urzedowo-rodzinno-towarzyski.

A co? 06.gif
Agnieszka AZJ
A pstro 06.gif Może byśmy jakąś kawę wypiły ?
agabr
Tak wlasnie pstro , Aga dobrze mowi , trzeba je do Warszawy , zabierzemy je na golabki w lisciach winogron czy w co Wy tam sie zawijacie .b
bb
Golabki powiadasz? Tradycyjnie zelaznym punktem jest karmienie tychze na Rynku Gl. w Krk.
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 30 Jun 2011 - 21:47) *
Może byśmy jakąś kawę wypiły ?


Byle nie po turecku. Ze wzgledow ideologicznych. 29.gif
agak
Dolmades?? Mniaam icon_smile.gif
To gdzie ta frapka i bo może ja też bym zajrzała...
bb
CYTAT(agak @ Thu, 30 Jun 2011 - 22:20) *
To gdzie ta frapka i bo może ja też bym zajrzała...


Frapka jest passe....teraz sie pija freddo 29.gif
agak
CYTAT(bb @ Thu, 30 Jun 2011 - 21:27) *
Frapka jest passe....teraz sie pija freddo 29.gif

no to teraz koniecznie trzeba się spotkać i to omówić icon_wink.gif
agabr
bb nie wymguj sie dziewczynom trzeba palac odświezyc , niech sobie utrwalą icon_wink.gifb.
bb
Palac palacem ale nie macie tam w tej stolycy wydm? Byloby 2-w-1?
Agnieszka AZJ
No nie mamy 21.gif A palma nie wystarczy ? Bo palmę mamy icon_wink.gif
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 01 Jul 2011 - 11:49) *
No nie mamy 21.gif A palma nie wystarczy ? Bo palmę mamy icon_wink.gif


Fakt ale palmy...coz....palmy nam nie dziwne icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(bb @ Fri, 01 Jul 2011 - 11:51) *
Fakt ale palmy...coz....palmy nam nie dziwne icon_wink.gif


Za to nasza jest dziwna 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.