To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kule do prania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

rtonka
Ostatnio kobieta namawiala mnie na kupno kul do prania, zachwalala, same pozytywy. Mam pytanie czy ktoras z Was uzywa takich kul.
Ponizej podaje numer aukcji z kulami, ktore chce kupic ale niewiem czy warto.
https://allegro.pl/kule-piorace-zamiast-pro...1673032302.html
Eliszka
Ja miałam kiedyś kulę, fakt - inną białą taką, może wiesz o jakiej mówię. Efektu nie widziałam. Użyłam kilka razy, później leżała. No i Jasiek miał fajną zabawkę do kąpieli.
Plam nie spierała zupełnie. A zabrudzenia typu piach z piaskownicy albo ewentualnie ziemia ciemna to pewnie w samej wodzie zeszłyby tak samo.

Jeśli chcesz coś ekologicznego piorącego to lepsze orzechy - lepiej dopierają, jak odplamiacz to nie są, ale zdecydowanie lepsze niż kula.
rabarbarka
Ze względu na swoje uczulenia kupiłam kilka miesięcy temu kulę taką o jaką pytasz. Spiera większość plam.Jeśli coś jest brudniejsze(np.jasne skarpetki) to wcześniej to namaczam. Fakt , białe rzeczy po kilku praniach szarzeją,ale znalazłam na to sposób-dodaję do białego prania zwykłą kuchenną sodę.
Elak
Mam je w domu. Czy dopierają - mam wątpliwości, raczej myślę że moja pralka jest na tyle dobra, że wypiera ubrania tak dobrze z kulami jak i bez kul.
Wróciłam do proszku do prania i płynów do płukania. Jakoś nie miałam przekonania, że wszystko jest czyste, ale ja jestem trochę nawiedzona i zdarza mi się prać ubrania czyste np. jak zbyt długo leżą w szafie lub gdzieś wyjeżdżałam i wracam to zawsze piorę wszystko jak leci 37.gif

Gdybym miała teraz zdecydować czy kupić czy nie, to jestem na nie.
Abotak
mam te zielone i uzywam od pon 2 lat chyba. Cudow nie czynia ale pranie regularne sie dopiera, nie truje srodowiska ( wiec mi na sumienie tez dobrze robi icon_wink.gif ), oszczedzam na proszkach i, co najwazniejsze, skonczyly mi sie rozne swedzenia dziwne, grzybiczne przypadlosci. Dzieciom tez wiec zdecydowanie jestem na tak. No i pranie na tyle miekkie ze nie ma potrzeby uzywania plynow zmiekczajacych chilli dodatkowego wydatku i trucia ( siebie przede wszystkim).
Jesli musze cos bardzo odplamic to uzywam odplamiacza ( eko albo mocniejszego) ale to przewaznie rzeczy ktorych mi i proszek nie dopral ( zwlaszcza nieenzymatyczny) wiec nie jest to `zamiast`. Sporadycznie posilkuje sie soda do bialych i octem do ciemnych kolorow ( raczej wtedy kiedy kule po kilku praniach z rzedu musza odpoczac albo na noc nastawiajac.

Z tym ze w PL, o ile mi wiadomo, nie ma w sprzedazy oryginalnych tego producenta (chyba ze sie cos w tym temacie ostatnimi czasy zmienilo ale tu bym do producenta o info pukala). Sa natomiast podrobki rozne i tu, pomijajac etyke, bym raczej ma ten sam efekt nie liczyla. Szkoda ryzykowac, msz.

Acha, biale tez mam. Jakos mi wpadly w rece za grosze raz czy 2 uzyte na tubylczym pchlim targu wiec postanowilam wyprobowac zwlazszca ze w moich wklad sie konczyl akurat. Te ( biale z niebieska gabka) sa zdecydowanie do kitu. Nie dosc ze ewidentnie nic nie robia, to zawartosc sie kruszy i wylatuje. Pozniej w praniu bylo ;-? wiec jednak obstaje przy starych.
iwo1
Bogusiu a gdzie w UK je kupic?
Abotak
Iwo, w sklepach internetowych pewnie najlepiej. Ja czesto takie rzeczy zamawiam w EthicalSuperstore bo mi sie sprawdzaja-dobra obsluga i cenowo tez niezle - czasem tez maja promocyjne ceny a przy wiekszym zamowieniu kiedy mi sie uzbiera, przesylka jest gratis.

Ale warto porownac sobie bo jest kilka ktore ze soba konkuruja w sieci i maja promocyjne obnizki.
Np EcoHamster czy jakos tak.
Moze tez na amazon (czasem ci sami sprzedawcy ale przez amazon taniej.

Wrzuc w google ecozone ecoballs i porownaj ceny ( warto zwrocic uwage czy Vat wliczony i jaka cena przesylki, tudziez ile jest tych kul i na ile pran ( bo sa 2 wersje: na 150pran ( ponizej 10L jakos- te widzialam za grosze w lokalnym tkmaxx) i na 1000-3 kule i dodatkowe wsady- te mozna juz w cenie ok 18L)
Na ebayu uwazaj bo trafiaja sie podrobki i teraz nie wiem jak z ebayem w sumie bo sporo sie pozmienialo.

Bezposrednio u producenta tez, ale oni trzymaja cene zeby swoim hurtowym nabywcom konkurencji nie robic.
iwo1
Dziekuje Bogusiu:)
anax
A miał ktoś kulę moli kupiłam ją na takim portalu.Ciekawa jestem jak się sprawdzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.