To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

karmienie piersiÄ… w nocy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Julcia_
jak w temacie: kiedy powinnam Ulę odstawić od karmienia w nocy, czy powinna jeszcze jeść?
do 4 miesiąca spała ciągiem do 4.00
teraz budzi sie juz o 12, potem o 4 czasem jeszcze o 2
wychodzi na to ze je częściej niż w dzień
daje juz kaszkę kukurydzianą na mleku NAN 2 na noc o 20.00 ale ona nie chce butli a łyżką max 100ml zje, poprawi cycem ale właśnie budzi sie już po 4h
jak ją odzwyczaić od jedzenia w nocy??
picie nie wchodzi w grÄ™ bo jak poczuje butle sie drze
jak nie dam cyca też się drze
jak dam smoczka i ponoszę uśnie ale zaraz znowu się budzi i już się wtedy poddaje i daje cyca
poza tym nie chcę jej do noszenia w nocy przyzwyczaić

Maciek mi się nie budził tak szybko po kaszce stąd nie wiem co zrobić
pomocy blagam.gif
amo
Jak ktoś zna jakiś dobry sposób to chętnie się dowiem! Moja dwójeczka zaczęła spać dopiero po definitywnym odstawieniu od piersi i w dzień i w nocy. Co ciekawe dzieci mają jakiś specjalny radarek i kiedy wróciłam do pracy, nocne karmienie było jeszcze częstsze...
sonia18a
Może źle widzę, ale Twoja córcia ma dopiero 6 miesięcy. Dlaczego chcesz ją odstawić od karmienia nocnego. Toż to w nocy Twoje mleko jest bardzo treściwe. Odnośnie Twojego pierwszego pytania, wydaje mi się, że dobrą odpowiedzią jest, że powinna jeszcze wciąż pić jeśli ma takową potrzebę. Moja córa ma skończone 11 i też budzi się w nocy kilka razy na cycanie. Póki co staram się wyeliminować jej jedno z dziennych karmień, a i o tym słyszeć nie chce icon_razz.gif

powodzenia
an.tośka
Julcia nie wiem kiedy "powinno się" odstawić nocne karmienie ale K jadł w nocy jeszcze po skończeniu roku. Nocne karmienie się skończyło jak całkowicie Krzesi odstawił się od piersi - miał ok. półtora roczku. Nie pocieszę cię, niestety, bo czym był starszy tym częściej budził się w nocy. Jak był w wieku twojej Uli to wróciłam do pracy i nocne karmienie rekompensowało mu brak mamy (budził się 3-4 razy w nocy), potem ok. 10 m-c jadł tylko koło 2. i 6. rano. Potem jak miał rok poszedł do żlobka i znów zwiększyła nam się ilość nocnego cycania.
Wiem, że jesteś zmęczona nocnymi pobudkami ale niestety nie znam sposobu na zmniejszenie nocnego cycania.
Życzę siły i cierpliwości.
Ewcia!
CYTAT(Julcia_ @ Thu, 07 Jul 2011 - 10:30) *
jak w temacie: kiedy powinnam Ulę odstawić od karmienia w nocy, czy powinna jeszcze jeść?

o ile się znam na karmieniu piersią icon_wink.gif to jesli karmisz na żądanie, to nie odstawiasz, powinna jeść kiedy chce
do 4 miesiąca spała ciągiem do 4.00
teraz budzi sie juz o 12, potem o 4 czasem jeszcze o 2
wychodzi na to ze je częściej niż w dzień

czyli w ciÄ…gu dnia je tylko 2 razy? A co je poza piersiÄ…?
daje juz kaszkę kukurydzianą na mleku NAN 2 na noc o 20.00 ale ona nie chce butli a łyżką max 100ml zje, poprawi cycem ale właśnie budzi sie już po 4h
sprawdź, czy aby na pewno kaszka jest bardziej kaloryczna niż mleko kobiece?
jak ją odzwyczaić od jedzenia w nocy??
picie nie wchodzi w grÄ™ bo jak poczuje butle sie drze
jak nie dam cyca też się drze
jak dam smoczka i ponoszę uśnie ale zaraz znowu się budzi i już się wtedy poddaje i daje cyca
poza tym nie chcę jej do noszenia w nocy przyzwyczaić

Moje dziecko najstarsze włąśnie ok 1/2 roku zaczęło się budzić w srodku nocy, trwało to do ok 15 miesięcy. Potem spała do 7-8. Młodsze podobnie, tylko budziły się wczesniej - ok 6 , małe karmionko tym razem w naszym łózku i jeszcze pare godzin spania. W ogóle wraz z kolejnymu dziećmi luźniej podchodziłąm do karmienia nocnego i w łózku rodzicielskim icon_smile.gif



Maciek mi się nie budził tak szybko po kaszce stąd nie wiem co zrobić
pomocy blagam.gif

Julcia_
mama Maciek identycznie
jak wróciłam jak miał 9 miesięcy do pracy to jeszcze częściej się zaczął budzić w nocy
jak skończył rok to nieraz co godzina
w końcu się poddał i jak odstawił się od cyca w nocy to już dużo lepiej spał i sam nauczył się zasypiać
i w dzień niedługo potem tez się odstawił tylko jak wracałam z pracy trochę się "poprzytulał"

wiec moje pytanie powinno brzmieć chyba: kiedy najlepiej odstawić od piersi w nocy, żeby coraz bardziej się nie nauczyło i przyzwyczaiło do nocnego jedzenia(i nie budziło co 1h- budzi sie wtedy ewidentnie wg mnie od cyca a nie z głodu -ginie jej coś przy czym usypia)
kiedy już powinna ustalić sie przerwa nocna ileś godzin bez jedzenia??

bo Ula w dzień też lubi usnąć przy cycku
może jakby nie pozwolić jej usypiać w dzień i wieczorem przy cycku to by jej się przestał kojarzyć cyc ze spaniem i dłużej by pospała w nocy

bo fakt Ula zaczęła budzić mi sie ostatnio z innych powodów niż głód w nocy (moje tabletki, zaparcie) ale je dawałam cyca żeby szybciej usnęła i tak się nauczyła jeść w nocy
i fakt mama masz racje stąd moje pytanie bo juz jestem mega zmęczona tym wstawaniem i pytam gdzie mogę 37.gif

a Ewcia jak Ula nie zje kaszki na dobranoc to budzi sie co godzina a od 2.00 dosłownie wisi na cycu
wieć kaszka bardziej kaloryczna niz mój cyc, za krótko go chyba ssie (usypia) i to najgęstsze nie zdąży polecieć

bo w dzień Ewcia Ula je co 3h (nie chce butli -ani mleka ani piciu) o 10.00 je owoc, o 15 zupkę o 20.00 kaszkę na noc ale wszystko poprawia cycem)
a w nocy się budzi co 2h na cyca czyli je częściej niż w dzień 21.gif
o karmieniu w łóżku nie mam mowy, za ciasno, ja nie umiem z nią spać boje się że przygniotę i mąż się budzi

już nie wiem sama, już sie pogubiłam i tak sobie kombinuje co by tu zrobić żeby pospać blagam.gif
Malgood
Ja Wojtka karmiłam piersią długo - oj długo icon_smile.gif
I zaczał przesypiac całe noce dopiero po odstawieniu od piersi. Ale efektem uboczbym tego nocnego karmienia było to, ze wylądował na stałe u nas w łóżku. Na szczęście mamy szerokie i bez problemu się zmieścił.
magdosz
Ja o tym samym myslę, może nie tyle o całkowitym odstawieniu, ale choćby zmniejszeniu tych karmień.
Bo czasem to nawet 5 razy cyca 37.gif
Ma 7 miesięcy, waży 9500 prawie 43.gif
chociaż poza cycem to przeważnie tylko raz w dzień dostaje obiadek i czasami jakiś deserek, lub kaszkę ryżową, ale nie codziennie.

Przymierzam się do przemęczenia i podawania mu wody zamiast piersi(np o 2 i o 4 godzinie, bo tak mi się budzi mniej więcej a wcześniej ok 12 i potem ok 6), bo też mi się wydaje, że on z głodu się nie budzi, bo długo nie cyca, tylko od razu śpi.
Ale jakoś nie mam zacięcia specjalnego póki co icon_smile.gif
szczurki2
Ja z Maryśką miałam podobnie. Jak byla maleńka spała całą noc. Później jej się odwidziało i postanowiła mi się budzić na nocne karmienie. Przechytrzyłam ją wieczorem:). Po cycku dostawała jeszcze butelke na tzw dobicie po korek:). Poskutkowało.Spała od 20 do 5,6 rano.. Ale Twoja dziecina jeszcze maleńka. Może ją zabieraj do karmienia do łóżka to kimniesz trochę podczas cycania. Ja tak robiłam. Zawsze to chwila na zmrużenie oka. Jak się najadała lądowała w łóżeczku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.