To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Remont łazienki i Wc

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alcia
W bloku wymieniali piony z kanalizacją i niestety rozwalili mi ścianę płytek w Wc (oddzielne od łazienki). Z racji, że łazienka i Wc jeszcze nieremontowane, stare bardzo stare więc z "przymusu" robimy remont jednego i drugiego. Jeszcze nie zaczęłam a już mnie głowa boli bo:
- nie mam majstra jeszcze
- nie wiem jaką umywalkę (kształt)
- nie wiem jaką wannę (akryl czy emalia)
- nie wiej jaki kolor płytek
- nie wiem jaki kolor zabudowy mebli
tych nie wiem jest więcej. I może Wy macie rady przedremontowe. Może powinnam szczególnie na coś uważać. Z góry dzięki.
iwo1
Od czegos musisz zaczac,bo narazie nie masz zadnej wizji
Pomysl jakie sa Twoje ulubione kolory,jakie kolory sprawiajá ze odpczywasz,jakie Cié draznia
Potem zastanow sie czy chcesz kafelkowac wszystkie sciany czy moze tylko kolo wanny i zlewu?
Jesli to male pomieszczenia ja unikalabym kafelkowania pod sufit
Pochodz po sklepach z kafelkami i poogladaj wymiary plytek ,zastanow sie czy wolabys male czy moze raczej duze ?
Wolisz proste czyste formy czy strojne ?
Jesli proste proponuje kwadratowa wanne i zlew
Zacznij szukac inspiracji w necie a potem pisz nam na co sie zdecydowalas
I uszy do gory
Remont o koszmar ale Ty mysl juz o kapieli przy blasku swiec
rysa154
alcia polecam również zacząć zwiedzac salony z płytkami, tam napewno znajdziesz cos dla siebie....i pilnowac fochowców...

iwo1 a jakie stronki polecasz do szukania inspiracji?2 łazienki mnie gonią 37.gif ...a kafelkowanie pod sufit czemu odradzasz?przy skosach tez?
alcia
No cóż dzisiaj odkryłam znakomitą różnice pomiedzy cenami w moim mieście a miastem sąsiednim. 250 zł więcej za umywalkę to sporo, nie wspomne o płytkach które były droższe o średnio 40 zł/m2
Joanna 81
a czy któraś z Was zna jakieś stronki, na których można obejrzeć łazienki ?
~anula~
Też się szykuję do remontu łazienki.
Tylko u mnie trochę odwrotnie jest - wizję mam i to dość szczegółową ale na razie kasy brak...
Ale zastanowiłam się tak przy okazji na tymi płytkami, zeby ich nie kłaśc do samego sufitu. Czyli jak? Tak ja w kuchni, tj. tak do 2/3 wysokości? A wyżej? Farba? Nie wiem, jak się to teraz robi.
Na jednej ścianie, takiej z zabudową (niską) i umywalką mam koncepcję poziomego lustra na całej szerokości, co optycznie powiększy łazienkę. A wstawki z jakichś intensywniejszych kolorów się teraz robi? Bo ogólnie raczej jasną łazienkę mam zamiar zrobić.
Stron jakichś szczególnych nie znalazłam. Wpisałam w google "aranżacja łazienki" i dałam tylko grafikę. jest sporo zdjęć. A może poszperać po stronach producentów armatury lub płytek, powinni mieć jakieś aranżacje.
rysa154
Joanna 81 ja na forum muratora ogladalam i na leroy merlin...
naples
Nas też to czeka, ale na razie się nie zapowiada, bo pieniądze musimy mieć spore. Łazienka co prawda jest mała, ale trzeba ją wyremontować dosłownie od podstaw. Wizję mam, wiem, co chcę, ale z funduszami gorzej icon_confused.gif Byłam w kilku dużych sklepach, brałam darmowe broszurki, katalogi i potem szukałam pomysłów.
Moi rodzice niedawno robili lifting łazienki i tak na szybko- przede wszystkim pojeździć po sklepach, spisać ceny, bo różnica cenowa jest spora i to nawet w tym samym mieście. Bardzo pomocni są pracownicy sklepu, doradzą, pomogą i powiedzą, czy ta kafelka będzie pasowała do tej czy odcienie są w porządku, co lepiej, co gorzej.

Odnośnie inspiracji, to Castroama wydała w tym roku katalog z inspiracjami łazienkowymi, ma całe 188 i jest naprawdę warty polecenia. Jeszcze Ikea ma coś takiego, ale fajnym pomysłem jest opcja własnego planowania łazienki i nie tylko, po dokładnych jej parametrach, ale i z całym wyposażeniem.
rysa154
alcia przypomnialo mi sie jeszcze,ze jak bedziesz zamawiala kafelki w jakims salonie to bardzo czesto robia projekt za darmo, tzn. napoczatku placisz a potem odbierasz sobie w cenie kafelek te pieniadze.

a co do porad sprzedawcow co do odcieniu tu bym sie spierala,dla mnie kazdy ma inne poczucie/wyczucie estetyki i to co wedlug jednego idealnie pasuje wedlug drugiego bedzie sie gryzlo...ja bardziej sie opieram na swoich odczuciach niz na sprzedawcow...
naples
CYTAT
a co do porad sprzedawcow co do odcieniu tu bym sie spierala,dla mnie kazdy ma inne poczucie/wyczucie estetyki i to co wedlug jednego idealnie pasuje wedlug drugiego bedzie sie gryzlo...ja bardziej sie opieram na swoich odczuciach niz na sprzedawcow...

Owszem, ale jak ktoś ma jakąś wizję i do końca nie wie, co i jak, być może coś jeszcze by zmienić, dobrać taki, a nie inny wzór/odcień, spojrzenie osoby z zewnątrz otwiera horyzony. Rodzicom facet na podstawie fotki doradził, zaproponował kilka rzeczy, przedstawił swój punkt widzenia i tyle, a wybór i tak zawsze należy do Ciebie, to oczywista oczywistość icon_smile.gif
ciao
Jesli tylko masz miejsce to polecam bidet.My wprowadzalismy sie do mieszkania 4 lata temu i popelnilam ten blad ze bidetu nie chcialam zamontowac bo wydawalo mi sie ze jest zbedny i zajmie duzo miejsca.Teraz w pierwszej kolejnosci bym go montowala
Doruśka
Akurat skończyłam łazienkę icon_smile.gif genialni Panowie w dwa tyg się uwinęli, mimo,ze byli umówieni na 4 icon_smile.gif ale łazienka zaorana do rur- nowe, inst elektryczna i co - nowa, i potem wszytsko.
jak mi wypruli wszystko ze ścian, wywalili umywalkę i wannę to dopiero wóczas myslałam co i jak- zanim wyrównli ściany i położyli rury juz miałam kupione wszystko. Wydaje mi się ,ze nie ma problemu, zn we wrocławiu nie ma. w liroju i w obim wszysko było.
Jedna widziała, ładnie mam icon_smile.gif)
ana
sympatycznie wpadł wc u znajomych: większe, białe płytki a do tego kwadratowy sedes, umywalka, bateria do umywalki też, duże lustro. fajny minimalizm. można wprowadzić kolor w postaci soczystego ręcznika do rąk:)
rysa154
alcia jak remont? powybieralas juz cos?
Joanna 81
Moim zdaniem przy małej łazience i toalecie warto postawić na jasne kafle, by ją optycznie powiększyć. Meble proste, bez udziwnień wszelakich, funkcjonalne, ale ładne. Podobnie jak ana uważam, że prostotą i minimalizmem można osiągnąć ciekawy rezultat. Co do wyboru armatury - sama najlepiej będziesz wiedziała jak zobaczysz w sklepie co będzie pasowało a co nie do wnętrza. Ja wybierałabym takie rzeczy, kolory by było przytulnie, ciepło icon_wink.gif
ciao
CYTAT(Doruśka @ Thu, 14 Jul 2011 - 22:29) *
Jedna widziała, ładnie mam icon_smile.gif)

Tylko jedna?My tez chcemy kyknac a przynajmniej ja jestem ciekawa
Jesli masz mozliwosc to wklej fotki
Doruśka
Ciao ta łazienka tak mała,że nei ma jak zdjeć zrobić icon_smile.gif
kafle sa takie ivory- niby luna bianco z obi) na podłodze również białe, deszczownia nakafekowa,wokół wanny czarny rząd kafli, wanna jest na prawo od wejścia i ten czarny pasek jest w celu wrażenia głębi.
Kaloryfer biały, nowy z rurek , zamontowaliśmy tez parawan nawannowy, ale nie szkalny- mam zbyt ekspansywne dziecko na szkło icon_smile.gif
podłoga też biała . kafle tak około 15 cm od sufitu się kończą. mam dużą umywalkę (akurat weszła 60) nad nia szafkę z lustrem - szafka jest genialna ma w środku akurat 3 półki i tylko 15cm głębokości, wreszcie porządek jest !na suficie plafon a nad szafką lampka na wysiegniku.




https://www.dekordia.pl/index.php?s=produkt&id=70866
alcia
A więc ekipy nadal nie mam na 100% potwierdzonej ale obiecująco to wygląda. U mnie tez prucie będzie do samego betonu.

Na ściane beda jasne kafle (do sufitu) i najprawdopodobniej wkolo bedzie wąski ciemny pasek (wenge) i podłoga tez ciemna (wenge) i meble o takie:



lub te



czekam na sugestie które lepsze icon_smile.gif

Wanna prostokątna 160 cm obudowana płytkami. Wc będzie takie samo z tym, że tam mam wneke na umywalkę i będzie ona na 65 cm. U góry będa robione pawlacze na wymiar.
ciao
dla mnie zdecydowanie te pierwsze,w tym drugim mimo klasyka bo braz,biel,to jednak te paski na mebelkach i kafelki(kratka) troche sie gryza
rysa154
alcia ja bym tych mebli nie dawala do lazienki ze wzgledu na kolor,mam teraz wenge w pokoju i to dosc drogie a to jest kompletna porazka,widac na tym kazde zabrudzenie,zachlapanie,nie mowiac juz o sladach rąk czy ewentulnym uszkodzeniu...bardzo mi sie podobaja meble w tym stylu,ale nigdy więcej...a nie boisz sie ze na ciemnej podlodze bedzie tez widac kazdy ślad, ,brud?pewnie tez zalezy na jakiej...
skanna
CYTAT(Doruśka @ Thu, 14 Jul 2011 - 21:29) *
Jedna widziała, ładnie mam icon_smile.gif)



Widziała i potwierdza. I po cichu zazdrości, bo sama musi czekać jeszcze rok icon_smile.gif
alcia
Ciemnej podłogi będzie tak naprawde niewiele bo jak wstawie wanne i meble to dwie osoby ledwo się zmieszczą.

Ryba trochę się boję tych ciemnych mebli i podłogi ale nie przemawia do mnie jasna podłoga, jasne meble. Ciemnego tylko na ścianach nie chcę. Podłoga to tyle o ile jeszcze jak dam dywanik pod nogi to i widac nie będzie a meble cóż - może źle nie będzie icon_smile.gif

Jakoś nie wiem ale inne koncepcje do mnie nie przemawiaja. Na czerwień reaguję jak byk na corridzie, to samo wszelkie zielenie i turkusy
ciao
My mamy jasne plytki na podlodze,jasne na scianach a meble braz.Lazienka jest bardzo klasyczna i o ile na poczatku bardzo mi sie podobala to teraz pewnie zaszalalabym z kolorami.Na razie rozweselilam ja fioletowymi dodatkami
alcia
No własnie na razie podoba mi się jasna ściana, ciemna podłoga i ciemne meble. Z czasem pewnie będę coś chciałą zmienić ale zawsze mozna kupic inny dywanik, mydelniczke i pojemnik na mydło. Fakowe ręczniki powiesić icon_smile.gif
Boję się teraz postawić na konkretny kolor bo wiem, że za rok bym żałowała.
karoleenka
alcia- ja mam łazienke całe 4,5 m2 - czyli b. mała i ciemne kafle na podlodze- porażka ! to samo z ciemnym blatem - kolejna porażka - nie mówiąc o ciemnej obudowie wokol wanny - gdzie ślady o mocno zakamienionej wody doprowadzaja mnie do [użytkownik x]. Nigdy wiecej ciemnych kafli, mebli w łazience....
tez sobie mowilam, ee że to tylko kawalek podłogi, i ze przetarcie codziennie blatu to pikuś 21.gif wallbash.gif

polecam forum na gazecie pt zdjęcia dom i wnętrza
alcia
moja łazienka to 1,80*1,70. Wokoł wanyy i jej obudowa to jasne kafle. Blatów brak bo będzie tylko umywalka nablatowa (zero blatu obok) i pralka i wysoki kominek.
rysa154
alcia a umywalka nna czym bedzie stala?i jakie kafelki wybralas ?
alcia
umywalka będzie osadzona na szafce (zdjęcia mebli na 1 stronie) ale nię będzie po bokach wolnego blatu. Płytki będa jasne beżowe z niewielkimi z przebłyskami ciemniejszego ale doslownie to tak lekko muśnięte. Podłoga ciemna - nadal. Nawet własny mąż popiera obiema rekoma ta koncepcję a on z tych wymagających. Chciałam płytki takie jak by to okreslic mocno błyszczące ale już w sklepie po ich wyglądzie i palcach dzieci zmieniałam zdanie.

Był Pan od zabudowy pawlaczy w Wc. Przyjdzie po remoncie pobrać dokładne wymiary,. Dwa pawlacze nawet spore to koszt ok 700 zł
rysa154
mi bardziej chodzilo o nazwe plytek 06.gif

edit:
a ktora wersje mebli wybralas?
alcia
Meble będa jednak wenge - tu mąż zdecydowanie się opowiedział

płytki to jakieś opoczno chyba
dzidek5
Jeśli wybierasz umywalkę to może taka z firmy (reklama) ? (link usunięty przez moderatora)
Powinna świetnie pasować do całości wyposażenia.
Litka
Doruska jaki masz parawan nawannowy? Szukam czegoś sensownego, w cenie także. Inne niż szklane są okropne. Pokaż co masz?
alcia
płytki powoli kładną się na ścianie i nie jes najgorzej pomijając krzywizny moich ścian.

I ja zapytuję o parawan nawannowy
rysa154
alcia moze jakies zdjęcie po zakończeniu?

z parawanem nie pomoge bo nie mam
naples
Dziewczyny macie może jakieś fotki łazienki w kolorze biało-zielonym?
Przejrzałam sporo zdjęć, ale jeszcze nie trafiłam na "to coś".
Czeka mnie jedynie powierzchniowy lifting naszej małej łazienki i szukam inspiracji icon_wink.gif
Kurczyk12
Ja już po remoncie łazienki. Zmieniałam flizy na ścianie, podłodze oraz całą armaturę. Remont łazienki powierzyłam tej firmie remontowej z Krakowa


karolina.joanna
Jeśli remont łazienki, to warto dobrze wybrać baterie łazienkowe icon_smile.gif Tutaj jest bardzo fajny sklep z super obsługą - https://sklep.sotbe.com/ potrafią doradzić w przypadku jakiś wątpliwości icon_wink.gif
Evvka
Dziewczyny co myślicie o czarnych łazienkach? Mi się na maksa podobają, ale mój mąż twierdzi, że będzie wyglądać jak w zakładzie pogrzebowym... Mamy tylko jedno, małe okno w tej łazience. Doradźcie mi coś...
Zosia_Kamińska
Meble do łazienki to trudna sprawa, zanim się zdecydujesz zobacz sobie nowości np. tu masz sporo super opcji http://blog.mirjan24.pl/zoom-na-meble-lazi...rzeglad-nowosci
Artur4421
Jeśli chcecie poczytać trochę na temat aranżacji i wykończenia wnętrz to zobaczcie na stronę https://designiwnetrze.pl/budowa-domu-krok-po-kroku/ to super blog wnętrzarski na którym macie mnóstwo pomocnych i ciekawych artykułów. Sprawdźcie koniecznie i poczytajcie.
śrubka
Właśnie biorę się za robienie łazienki i jestem w trakcie ugadywania szczegółów w salonie łazienek, gdzie wykonają projekt i wszystko załatwią kompleksowo.
Artur4421
W trakcie ostatniego remontu w moim mieszkaniu skorzystałem z oferty sklepu internetowego https://plytki24.pl/plytki-w-formacie-60x60-cm , z którego zamówiłem płytki do mojej łazienki. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ za rozsądną cenę udało mi się uzyskac wysoką jakość.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.