To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

piosenki żelowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

candace
w radiowej trójce uruchomili cykl piosenek żelowych lub też żałowych. chodzie o utwory, które kochałyśmy, których słuchałyśmy jak szalone a teraz .. hmm.. wstyd sie przyznaćicon_smile.gif
ruszyło to cała lawinę utworów, przy których co chwilę każdy woła o tak! i nuci ale ogólnie żelowo 06.gif

macie takowe?
bo ja do tej pory uwielbiam kajagogo i Never ending story... o matko:-) 03.gif
ewabi
Never ending story, owszem.
Ale na tym nie koniec obciachu. F.R. David "Words don't come easy". Jak tylko gdzieś usłyszę, nie umiem się potem tego pozbyć z głowy. Pamiętam jak wyjeżdżaliśmy na pierwsze wspólne wakacje. Usłyszałam rano w radiu, prawie wychodząc z mieszkania. Przez 5 tygodni później grało mi w głowie na tureckich bezdrożach.
I jeszcze - szczyt szczytów - moja słabość do starych festiwali w San Remo. Jak wyjeżdżamy do Włoch, a także w inne miejsca z widokiem na turkusowe morze za szybą samochodu, obowiązkowo tło: Al Bano Romina Power "Felicita"
monilka
Ja kochałam New Kids on The Block i miałam na plakacie napisane: love Joel. icon_wink.gif I jeszcze jakiegoś chłopczyka, którego nazwy teraz nie pamiętam, ale jego imię nosiłam dumnie wypisane, na własnoręcznie szytej torbie dżinsowej
~anula~
Ok, może wyjdę na "lajkonika" ale co to są piosenki żelowe?
monte
CYTAT(ewabi @ Wed, 13 Jul 2011 - 00:05) *
F.R. David "Words don't come easy". Jak tylko gdzieś usłyszę, nie umiem się potem tego pozbyć z głowy.

Ten utwór puszczali non stop na Stegnach, na torze łyżwiarskim. Jak go słyszę normalnie przenoszę się w czasie i czuję się jak dziecko, które jeździ w kółko i nie odróznia od siebie kolejnych weekendów, miesięcy, zim, itp...

Mój obciach stulecia to utwór "Frontiera" (wrzucam link, żeby młodzież nie musiała googlać, a nie, że taki fajny numer icon_lol.gif ). Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, poza tym, że miałam chyba wtedy 11 lat i nigdy wcześniej, ani nigdy później, tak mi się na mózg nie rzuciło.
anetadr
CYTAT(ewabi @ Wed, 13 Jul 2011 - 00:05) *
Ale na tym nie koniec obciachu. F.R. David "Words don't come easy".


Poza tym, że bardzo lubię tę piosenkę, to od kilku lat kojarzy mi się ze zlotem maluchowym w Soczewce, adderą i pierwszym karaoke. Zresztą spory fragment tego wykonania mam nagrany icon_biggrin.gif.

Aneta
tissaia
CYTAT(~anula~ @ Tue, 12 Jul 2011 - 22:29) *
Ok, może wyjdę na "lajkonika" ale co to są piosenki żelowe?



Lalicja to wyjaśnia w pierwszym poście przecież....
candace
New kids on the block! no tak!!!! o rany:-)) tak...
i Take That!!
candace
i szalałam przy Cutting crew - I just die in your arms tonight...
Agnieszka AZJ
CYTAT(ewabi @ Wed, 13 Jul 2011 - 00:05) *
Ale na tym nie koniec obciachu. F.R. David "Words don't come easy".


Ja w tej piosence bardzo długo nie słyszałam pierwszego słowa i uważalam, ze on prosi kogoś "Don't come easy to me" icon_wink.gif
marghe.
Tytułów nie jestem w stanie wymienić, ale wykonawców i owszem

Rick Astley
Terence Trent D'arby (czy jak mu tam było)
Duran Duran
Spandau Ballet
Aha
i o zgrozo - Szejkin Stiwens icon_wink.gif
mim0za
CYTAT(marghe. @ Wed, 13 Jul 2011 - 14:26) *
i o zgrozo - Szejkin Stiwens icon_wink.gif

O tak. I jeszcze Modern Talking. Jakież ja mialam dreszcze słuchając ich piosenek. 06.gif
jaAga*
O matko, z koleżanką spisywałyśmy i spiewałyśmy teksty Take That, ona kochała Mark'a, mi podobał się Robbie icon_wink.gif.
skanna
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 13 Jul 2011 - 11:54) *
Ja w tej piosence bardzo długo nie słyszałam pierwszego słowa i uważalam, ze on prosi kogoś "Don't come easy to me" icon_wink.gif



No cóż, że tam jest pierwsze słowo dowiedziałam się z lektury tego wątku icon_biggrin.gif.

Jedną z ulubionych w ósmej klasie było "For America" - kula jula jula jula jula jula jula jej icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
Skanna,
ulżyło mi icon_smile.gif
Ja się o tym pierwszym słowie dowiedziałam do własniego slubnego całkiem niedawno, kiedy go zaytałam, jak mianowicie rozumieć to "Don't come easy to me", bo miałam różne koncepcje lingwistyczne na ten temat 06.gif

Edit:
to są skutki faktu, że od jakiegoś czasu uczę się angielskiego i zaczynam rozumieć kawałki piosenek, które dotychczas przelatywały mi mimo uszu.
Dirty Diana
Mój obciach to Milli Vanilli. Jeden z moich misiów, które posiadałam jako nastolatka, miał na imię Fabian, a ja kochałam się w Robie.
AsiaKG
Mój obciach to też NKOTB 29.gif
Dżisas jak ja ich kochałam 37.gif
candace
CYTAT(skanna @ Wed, 13 Jul 2011 - 15:14) *
No cóż, że tam jest pierwsze słowo dowiedziałam się z lektury tego wątku icon_biggrin.gif.

Jedną z ulubionych w ósmej klasie było "For America" - kula jula jula jula jula jula jula jej icon_biggrin.gif


skanna-- ale Red box to nie żelowy wykonawca. uważani są za fachowców w swym fachu
a ty masz ich nowy singiel- na topie list przebojów
Hurricane
the sign
candace
no to NKOTB i Backstreet Boys!!!!!!!
fun!
candace
a moja przyjaciólka mi przypomniała że szalałysmy na tym
deszcz
xxyy
A pamietacie "boys boys boys" Sabrina chyba to spiewala, twarzy nie pamietam tylko wielki biust i ciemne dluzsze wlosy.
edit
o juz mam https://www.youtube.com/watch?v=eiuHdUkuRi0
AsiaKG
CYTAT(Leni @ Wed, 13 Jul 2011 - 18:23) *
A pamietacie "boys boys boys" Sabrina chyba to spiewala, twarzy nie pamietam tylko wielki biust i ciemne dluzsze wlosy.
edit
o juz mam https://www.youtube.com/watch?v=eiuHdUkuRi0


He ja nawet miałam koszulkę z Sabriną-tzn. kalkomania rulezzz-made by my mama;))))

A i jeszcze z tego miejsca chciałam wspomnieć że po dziś dzień wytykam mojej 25 letniej siostrze miłość do Spice Girls i Kelly Family 04.gif

A no i zapomniałabym-która z nas nie lubiła Krzysia Antkowiaka "zakazany owoc..." ech 37.gif
monilka
Znalazłam coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=Skvo3AD-glw
I pomyśleć, że przy takich rytmach skakało się całe disco, jeszcze układy do tego całe były. Aż mnie ciarki przeszły. Brr
I moda na Italo Disco.
Coś w ten deseń
https://www.youtube.com/watch?v=y_Hy-QaPMMM...feature=related

A potem przyszła szkoła średnia i opamiętanie icon_wink.gif
olazdaleka
Pamietacie Samanthe Fox i jej piosenke "Touch Me"? Dzieciarnia latala po podworko spiewajac "Wsadz mi"....a "Words don't come easy to me" nazywamy "Szklanka mizi":)))))
Ika
Miałam dwie takie piosenki, które mogłam słuchać na okrągło i które coś dla mnie znaczyły: "Final countdown" Europe i "Kochać inaczej" DeMono. Nie wiem, czy są żelowe, bo nie do końca kumam żelowość icon_smile.gif
Monika ww
CYTAT(Ika @ Sun, 17 Jul 2011 - 20:55) *
Miałam dwie takie piosenki, które mogłam słuchać na okrągło i które coś dla mnie znaczyły: "Final countdown" Europe i "Kochać inaczej" DeMono. Nie wiem, czy są żelowe, bo nie do końca kumam żelowość icon_smile.gif


bo tytuł watku powinien brzmieć piosenki żalowe, przynajmniej tak to się w trójce nazywa icon_smile.gif

ja chyba stara jestem bo za NKOTB nigdy nie szalałam 03.gif

z takich co to żal teraz, że kiedyś tego słuchałam to chyba tylko Jason Donovan 04.gif no i we wczesnej młodości Antkowiak
mama_do_kwadratu
kurka, też mi się wydawało, że żalowe icon_wink.gif

Żal mój największy:

Modern Talking, bezapelacyjnie
marghe.
ad Sabrina Salerno
https://www.sabrinasalerno.com/
candace
moniko-- są dwa tytuły wymienne żelowe (od żelu) i żalowe. są wymieniane zamiennie:-)
mamami
A Lambadę pamiętacie icon_wink.gif Rany, jak mi sie podobało jak oni tańczą icon_smile.gif
amania
CYTAT(ewabi @ Wed, 13 Jul 2011 - 00:05) *
Never ending story, owszem.
Ale na tym nie koniec obciachu. F.R. David "Words don't come easy". Jak tylko gdzieś usłyszę, nie umiem się potem tego pozbyć z głowy. Pamiętam jak wyjeżdżaliśmy na pierwsze wspólne wakacje. Usłyszałam rano w radiu, prawie wychodząc z mieszkania. Przez 5 tygodni później grało mi w głowie na tureckich bezdrożach.
I jeszcze - szczyt szczytów - moja słabość do starych festiwali w San Remo. Jak wyjeżdżamy do Włoch, a także w inne miejsca z widokiem na turkusowe morze za szybą samochodu, obowiązkowo tło: Al Bano Romina Power "Felicita"


I "Words don't come easy" i "Felicita" - uwielbiam icon_smile.gif
ewabi
Dość powszechna słabość do moich obciachów trochę mnie pociesza.
Mam jeszcze jedną słabość, choć Def Leppard nie jest chyba ani żelowy,ani żalowy, a niektóre kawałki są wręcz rockowymi, znakomitymi klasykami (Pour some sugar on me np icon_smile.gif ), ale TA piosenka, którą ukochałam we wczesnej młodości, stoi w kategoriach żelowości tuż obok The Final Countdown Europe icon_smile.gif imho oczywiście.
mama_do_kwadratu
Scorpionsi jeszcze w podobnych klimatach
krolewienka
37.gif a Universe ktoś pamięta? bo ja tak 29.gif tacy byliśmy jeszcze wczoraj.........
ruda_kasia
Królewienka, ubiegłaś mnie icon_smile.gif miałam taki nastrój i mąż mi znalazł w sieci Universe. Okreśłił ich mianem czeskich piłkarzy (ze względu na fryzury), ale dzielnie wysłuchał płyty w samochodzie icon_smile.gif w pięknych okolicznościahc przyrody czarno.
Pamiętałam świadomie 3 piosenki, ale jak się potem okazało, inne też - moja młodośc durna....

a przy "bez ciebie głupia żabo nie chce mi się żyć" wyłam ze śmiechu.
ewabi
Odkopałam ten wątek, bo jadąc przez Czechy na wakacje, złapaliśmy ichnią radiostację Frekuenza (nie mam pojęcia jak nazywała się faktycznie, ale to jakoś tak brzmiało). W ciągu około 60 minut pozostawania w polu jej nadawania usłyszałam niemal wszystkie piosenki, które się w tym wątku pojawiły. Grono wzbogacił jeszcze Jump Van Halen, Sacrifice Eltona Johna, I like Chopin Gazebo. Nie było tylko Felicita. A szkoda.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.