To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Brak okresu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Godzinę temu zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny - czyli ciąża odpada.

Mój cykl miesięczny, to 21-25 dni.
Dziś minął pełny miesiąc od ostatniej miesiączki , a okres się nie pojawił.
Wiadomo, w takim przypadku tylko jedna myśl chodzi po głowie, ale zrobiłam test i nic.

Co jeszcze może być przyczyną zatrzymania miesiączki ???

Jestem na diecie, diecie Dukana.
Przez ostatnie dwa mies. schudłam 7kg, ale nie jestem chuda, ważę teraz 53kg. przy 160cm.
Niecałe dwa tyg temu robiłam badania kontrolne, wszystko w normie, tylko blilirubina wątroby nieznacznie podwyższona.

Naprawdę, kupując dzisiaj test, byłam w 99% pewna że jestem w ciąży, choć biorąc pod uwagą ostrożność mojego męża, było to mało prawdopodobne, no ale wpadki się zdarzają.

Najgorsze jest to, że w ten weekend wyjeżdżamy na urlop i nie zdążę już pójść do ginekologa.
Cały urlop będę się biła z myślami , co jest ze mną nie tak 32.gif , albo co gorsza dostanę okres na wyjeździe i cały tydzień plażowania z głowy icon_sad.gif
A miało być tak pięknie , wyjazd tuż po zakończonej miesiączce, w świetnej formie i humorze - ehh icon_sad.gif

Czy którejś z Was przytrafiło się coś takiego ???
Czego mogę się spodziewać po zatrzymaniu miesiączki ?

edit: literówka
Tigerek
U mnie okres się spóźnia, jeśli w pierwszej fazie cvklu coś wystąpiło, co mój organizm wprowadziło w stan gotowości bojowej z racji jakiegoś obcego czynnika (np. stres, schudnięcie, gorączka, kilka dni bólu, zmiana pogody np. początek upałów) i wstrzymywała się owulacja. Wtedy rekordowo moje cykle przy niefortunnym splocie okoliczności dochodziły do 72 dni.
Dirty Diana
Spokojnie, powodów zatrzymania miesiączki może być mnóstwo i niekoniecznie jest to coś złego. Pierwszym powodem może być dieta, niekoniecznie wychudzenie zatrzymuje okres. Dieta Dukana to duża rewolucja dla organizmu. Miesiączkę może wstrzymać też inna zmiana w Twoim życiu, np. wyjazd czy stres. Kolejnym powodem mogą być zaburzenia hormonalne. Możesz też być w ciąży, a test apteczny dał błędny wynik. Wiarygodna byłaby BETA.
Myślę,,że jedź spokojnie na wakacje, sprawdzisz, co jest nie tak po powrocie. Podobno brak menstruacji do 2 mc nie jest powodem do paniki.
~Luna~
Mówicie żeby nie panikować , OK postaram się, choć nie ukrywam, że od zrobienia testu mam burzę myśli.

Stres, pogoda, wyjazdy, gorączka, itp. , nigdy nie miały wpływu na wydłużenie bądź skrócenie mojego cyklu.
Przed ciążą było to około 30 dni, po urodzeniu syna, cykl skrócił mi się do 21-25 dni, i tak się utrzymuje od sześciu lat.

Najwyżej jeszcze na urlopie powtórzę test.
~Luna~
Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy taka zatrzymana miesiączka sama wróci, czy trzeba ją wywołać farmakologicznie ?
Tigerek
AQA spokojnie, po prostu w końcu organizm stwierdził, że za dużo jakichś zmian i musi odpocząć. Zwykle wraca samo. Ja mam o tyle wygodniej, że prowadząc obserwacje wiem, kiedy owulacja wróciła.
~Luna~
Spokojnie, spokojnie - staram siÄ™ , ale mi to jakoÅ› nie idzie icon_rolleyes.gif

CoÅ› siÄ™ ze mnÄ… dzieje, tylko nie wiem co.
Test ciążę wykluczył, a ja paskudnie się czuję.
Mam pobolewania w dole brzucha, bez krwawienia, i takie zawroty głowy, że musiałam już kilka razy dziś przysiąść, by dojść do siebie, do tego mdli mnie.
Podobne objawy miewam też przy okresie, tyle że nie tak bardzo intensywne.
Za to w ciąży, nie miałam żadnych ciążowych objawów - moja ciąża zaczęła się ... od okresu, który trwał za długo.

Boże , jutro wyjeżdżam - niech się to rozwinie w którąś stronę , bo oszaleję z niepewności icon_neutral.gif
Dorott
ja na Dukanie miałam mega problem z miesiączką...niestety

ta dieta nie jest dobra dla organizmu...IMHO jest katornicza ale nie o tym w tym wÄ…tku

mi miesiączki same wracały ale niestety na Dukanie nie miałam ciągłości cyklu, miesiączka pojawiała się kiedy chciała icon_sad.gif oczywiście zrezygnowałam z tej diety
Sali_M
Ja nagle przestałam miesiączkować jak miałam PCO (policystyczne jajniki), które zostało zdiagnozowane oczywiście po fakcie. Wywoływałam miesiączkę co miesiąc luteiną.
Podwyższona prolaktyna też może zatrzymać miesiączkę. Mogą być różne przyczyny poza ciążą oczywiście. Jak test wyjdzie ujemny, poszłabym do lekarza, który pewnie zleci odpowiednie badania krwi itp...
użytkownik usunięty
Mi testy ciążowe również nie wychodziły a w ciąży byłam (dowiedziałam się z testów z krwi). Powodów zatrzymania może być jednak wiele, a ten tydzień to jeszcze krótki czas, więc spokojnie.
Dabriza
Pamietam jak sama wpadłam w panikę gdy miesiączka nie dawała o sobie znać przez jakies 3 miesiące. Karmiłam wtedy Anię piersią, ale wczesniej miałam już regularne cykle. Byłam u lekarza-nie działo się nic niepokojącego, ciążę wykluczono. Prawdopodobiei przyczyną było to, że w tym czasie zaczęłam intensywnie ćwiczyć.
Koniecznie wybierz się do lekarza i zrób sobie podstawowe badania -dla własnego spokoju.
esel
Nie znam diety Dukana, ale przyczyna może tkwić właśnie w Twoim nagłym schudnięciu lub diecie. Kiedyś, jeszcze w czasach studenckich schudłam 10 kg i przez kilka miesięcy nie jadłam mięsa-straciłam wówczas miesiączkę na pół roku. Musiałam ją wywołać farmakologicznie.
kamla
AQA ja w ubiegłym roku miałam taką akcję, miesiączka regularnie co 31 dni od zaprzestania karmienia piersią, nagle zaniknęła...od 20 lipca do 15 wrzesnia, zrobiłam kilka testów, byłam u ginekologa, skierował mnie na badania m.in. usg, dzień przed badaniem dostałam @ icon_smile.gif Od tamtej pory co 25 do 35 dni....
gosiagosia
CYTAT
Najczęstszą przyczyną wtórnego braku miesiączki są zaburzenia czynnościowe pochodzenia podwzgórzowego spowodowane głównie ujemnym bilansem energetycznym - nadmierną utratą masy ciała, z


i ja bym na to stawiala, bo 7kg w dwa mce to duzo. tyle, ze na wtorny brak okresu jeszcze nie cierpisz.
no,ale moz tez faktycznie test ciazowy nie wykazal, mojej kolezance tez 2 nie wykazaly, jakies tam objawy masz. ja msle, ze lada dzien mozesz okres jednak dostac, skoro brzuch pobolewa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.