To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Robot wieloczynnosciowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Znalazlam 2 roboty wieloczynnosciowe ktore mnie interesuja.Cenowo sa do siebie bardzo zblizone.Znalazlam kilka opinii o robocie kenwood natomiast nic nie moge znalezc na temat boscha
Czy ktoras z Was moze mi napisac czy ma taki i jak sie sprawuje.Interesuja mnie tylko te z linkow
https://www.juka.pl/cena,6824,bosch_robot_p..._mum_56340.html
https://www.juka.pl/cena,3326,kenwood_robot...owy_km_266.html
skanna
Ja mam takiego boscha w uboższej wersji i sprawuje się bez zarzutu, ale gdybym miała wybierać między tymi dwoma, to wybrałabym kenwooda, choćby ze względu na to, że ma malakser, którego nie ma bosch. A dla mnie taki malakser to ważna rzecz - do siekania cebuli, miksowania twarożku do jedzenia czy na kluski leniwe. Musiałam sobie blender dokupić do mojego boscha, bo bez tego to ja jak bez ręki.
ciao
skanna myslisz ze ten kenwood,ktory pokazalam uciera tez na placki ziemniaczane?Bo jakos nie moge sie tego dopatrzyc
skanna
Wygląda na to, że nie ma tarki do placków, ale moim skromnym zdaniem, nie jest potrzebna icon_smile.gif Najnajnajlepsze placki ziemniaczane, to takie z ziemniaków startych na drobne wiórki icon_smile.gif
ciao
ja wlasnie mialam na mysli placki z tych drobnych wiorek,a rozumiem ze taka tarke ten kenwood posiada, tak?
skanna


Takiej jak bosch nie ma, ma zwykłą do ścierania na drobne wiórki, tak przynajmniej wynika z tego zdjęcia.
ciao
No to maz sie ucieszy bo po pierwsze uwielbia placki a ja nie znosze ucierania a po drugie to bardziej jest przekonany wlasnie do kenwooda.No i byc moze jest mozliwosc dokupienia dodatkowych tarcz
skanna
Akurat placki to zrobisz i jednym i drugim. Pytanie, do czego TY potrzebujesz tego robota? Aczkolwiek imho są do siebie bardzo podobne, a na korzyść kenwooda przemawia głównie ten blender z nożem siekającym, którego nie ma bosch.

A jeśli chodzi o placki, to ja mimo, że miałam taką specjalną tarkę do ziemniaków w moim poprzednim robocie, to ścierałam na drobne wiórki, a potem część tym nożem właśnie jeszcze traktowałam, żeby była i paćka i wiórki.
ciao
Ja mam zamiar go uzywac do .................wszystkiego,do ciasta na pizze,piade,do wypiekow,do surowek,mieska,maz ma wobec tego robota bardziej niecne zamiary icon_wink.gif ,zamierza go wykorzystac na maxa
skanna
Rany, to co on z nim będzie robił? icon_smile.gif
Ja jestem zdania, że bez robota w kuchni nie da się żyć icon_smile.gif
ciao
Z niego kucharz z krwi i kosci 03.gif
Dzieki za rady icon_biggrin.gif
Abotak
Ja mam Kenwooda (Kenwood Chef) chyba starszego ode mnie, znaczy pon 40 letniego icon_wink.gif. `Spadkowy` antyk ze wszystkimi przystawkami, w tym maszynka do miesa z porzadnym nozem ( nie jak te pseudo- noze badziewne we wspolczenych elektrycznych domowego uzytku- wiem co mowie- mialam elektryczna wybitnie maszynke tylko: nie dosc ze marnie mielila i sie co chwile blokowalo bo noz nie dawal rady, to 4 razy wymieniana, az dalam sobie spokoj ( zdarte lozyska, spalony silnik i tak seryjnie)).

Kenwood jest absolutnie nie do zdarcia.
Silnik czolgu ( mialam wczesniej ten sam egzemplarz ktory tak sie rozkrecil przy wyrabianiu zbyt gestego ciasta na chleb ze spadl mi na kamienna posadzke - obudowa, owszem, pekla, ale maszyneria dalej pracowala 37.gif )

Uzywam go regularnie- do wyrabiania ciast, chleba w duzych ilosciach 1-2x w tyg, jako rzeczonej maszynki do miesa ( wtedy tez hurtowo bo przerabiamy dziczyzne czy sztuke wieprzowa np), mikser, malakser. I kocham po prostu.

Boscha nie znam. Widzialam ten wypasiony zestaw ( z duza, metalowa miska) raz w sklepie mocno przeceniony i mnie korcilo bo taki blyszczacy, nowy icon_wink.gif ale po powrocie poczytalam oceny uzytkownikow, wyniki testow technicznych i mi sie odechcialo.

Nie mam pojecia czy Kenwood rownie dobry obecnie jak te sprzed dziestu laty. Podobno juz czesci nie sa stalowe tylko wiecej plastiku wiec moze i tak dobrze jak moj staruszek sie nie sprawuja, ale Kenwood ogolnie ma dobra opinie.
Podobnie Magimix ( moj kolejny, ukochany antyk ktory byl przed Kenwoodem i jest nadal w spizarni awaryjnie)
ciao
Pytalam sie sprzedawczyni to mowila ze kenwood zdecydowanie lepszy,co do czesci to pewnie masz racje ze troszke w nim plastiku,ogladalam go i rzeczywiscie metalowych czesci ma niewiele.
Znalazlam sklep gdzie zazwyczaj robie zakupy agd,okazuje sie ze kosztuje nawet mniej niz na allegro wiec we wrzesniu bede szalala w kuchni.
ciao
skanna mam jeszcze pytanko do Ciebie,kupiłam w końcu tego kenwooda z tym ze nie ma on bardzo istotnej dla mnie tarki.
Ma on jedna,która fajnie uciera na placki ziemniaczane(nie na papke tylko drobne wiórki) i to jest ta:


Uploaded with ImageShack.us
Druga i trzecia sÄ… do siebie bardzo podobne i ucierajÄ… na plasterki


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Brakuje mi takiej,zeby tarła warzywa na surówki,coś jak taka zwykła tarka


Uploaded with ImageShack.us

No i tu mam problem bo nie wiem jakie mam dokupić ostrze zeby wychodziło jak na ostatnim zdjęciu
skanna
Ciao, przecież ta druga i trzecia z jednej strony tnie na plasterki, a jak ją założysz odwrotnie to na grube wiórki jak ta tarka icon_smile.gif
ciao
skanna wiesz że jak już wysłałam posta to coś mnie tknęło i właśnie załozyłam odwrotnie te tarki,bożesz jaka ja jestem zakręcona,ale dzieki,jakby co to nadal będę Cieę molestować w razie gdybym miała moment obnizonego dopływu tlenu do mózgu icon_wink.gif
OLA77
ciao ja tak z innej beczki:)- Bardzo Å‚adne fotki:)
ciao
CYTAT(OLA77 @ Fri, 02 Sep 2011 - 15:40) *
ciao ja tak z innej beczki:)- Bardzo Å‚adne fotki:)

A przepraszam chodzi o tarcze,jabłuszko czy tez generalnie o ujęcie icon_wink.gif
OLA77
CYTAT(ciao @ Fri, 02 Sep 2011 - 22:12) *
A przepraszam chodzi o tarcze,jabłuszko czy tez generalnie o ujęcie icon_wink.gif

a o całokształt:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.