To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki plecak do 4 klasy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamapiotrusia7
Dziewczyny jakie plecaki wasze dzieci miały w 4 klasie. Mojemu synowi to raczej obojętne, na co go namówię to raczej będzie ok. No ale właśnie nie mam pojęcia co się teraz nosi. Czy lepiej kupić porządny plecak z usztywnianym dnem, czy lepiej coś sportowego? Doradźcie proszę 06.gif .
mama_do_kwadratu
lekki, sztywne plecy
harkon
MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif
mamapiotrusia7
Też myślałam o takim na kółkach ale Piter idzie do szkoły sportowej więc raczej by nie przeszlo. Zrobiłam wstępny rekonesans sklepowy i mam lekką załamkę. To co mi się podobało w internecie na żywca to kompletna masakra 29.gif. No ale będziemy szukać.
mama_do_kwadratu
a sprawdzałaś Topgal?
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/
mamapiotrusia7
No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif
Ika
CYTAT(harkon @ Mon, 25 Jul 2011 - 14:32) *
MOja miala na kółkach - te co nosiła, to jakieś tony!! Dlatego wolalam na kółkach. Jak miała lżejszy dzień, to nosiła sportowy, ale jednak z bardzoj usztywnionym dnem i pleckami, nie taką zupełna "szmate" 29.gif


Niezdrowe, ciągnięcie ciężaru zwykle jedną ręką (zależną od lateralizacji) wpływa niekorzystnie na młody kręgosłup, ponadto niezbyt wygodne i niezbyt zdrowe noszenie go po schodach - o wiele zdrowszy jest według fachowców od kręgosłupów plecak, który jest równomiernie rozłożony na plecach, dobrze wyprofilowany, nie obciąża tylko jednej strony ciała.
grzałka
sportowy z usztywnianymi plecami, zakupiony w połowie trzeciej klasy, do czwartej tez się nada
moko.
Cale 6 lat edukacji w szkole podstawowej mlody mial plecaki z topgala.
skanna
CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 20:41) *
No właśnie mama_do_kwadratu topgal mi się całkiem podoba w internecie ale na razie nie natrafiłam na niego w realu. A po dzisiejszych doświadczeniach nie zamówię nic póki nie przymierzę. To dopiero początki a już mam dość. 29.gif



Moja drobna i szczupła córka od dwóch lat nosi ten model, jest świetny, dobrze leży na chudych plecach i jest bardzo trwały, biorąc pod uwagę, jak Gabi "dba" o plecak icon_smile.gif, to nie ma na nim śladów użytkowania. Kupiłam w ciemno i nie żałuję - przechodziła całą czwartą i piątą klasę, spokojnie skończy z nim podstawówkę.
cydorka
mój syn swojego topgala będzie nosił 3 rok a stosunek do plecaka ma mocno lekceważący
ja piorÄ™ on nosi
kupiłam bezpośrednio ze strony topgala,
choć rozumiem, że pytanie o 4 klasę sugeruje więcej noszonych rzeczy w plecaku
topgale są bardzo różne, dobre jakościowo, duzy wybór fasonów
cyd
Truśka
Moje dzieci też noszą Topgale (jeden używany 6 rok, drugi 3)
mamapiotrusia7
Cydorka niekoniecznie chodzi mi o więcej rzeczy noszonych w plecaku tylko o tzw ''dizajn" icon_biggrin.gif i funkcjonalność icon_biggrin.gif . Do tej pory mieliśmy plecak Hamy taki bardziej tornister i był super tylko wydaje mi się, że dla 10 latka to już nie pasuje. P. myślał o jakimś typu Puma, adidas, ale jak je zobaczyłam w sklepie to wg. mnie nie bardzo nadają się na plecak szkolny. Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.
Dominika_
Młody będzie miał Topgala kupionego przed 3 klasą (w klasach 1-2 miał też Topgala).
Ten model:
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...i-134/?h---pink
cydorka
CYTAT(mamapiotrusia7 @ Mon, 25 Jul 2011 - 21:37) *
Tak chwalicie Topgale icon_biggrin.gif że jutro pójdziemy na rozeznanie. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś je oglądnąć icon_biggrin.gif.

powiem Ci szczerze, że nigdzie nie widziałam takiego wyboru jak u producenta w sklepie netowym
cyd
domi
Właśnie oglądałam plecaki z topgala (to chyba jedyny polski producent-prawda?). Wydaja mi się strasznie drogie...to znaczy...jak na moje możliwości. Waham się ... bo ja bym chciała polskiego producenta, a Dominice się spodobał plecak z PASO. To nie jest chyba producent, tylko importer plecaków i nie wiem czy plecak z tej firmy będzie trwały (bo tani nie jest jak na chińszczyznę 21.gif ). Czy z topgala są trwałe plecaki? Wytrzymają 2 lata? Mozna je prać? Mają gwarancję? Plecak, który Dominika miała przez 1 i 2 klasę był produkowany przez top2000. Czy to nie to samo co topgal bo top2000 już nie produkuje plecaków? Widzę, ze macie doświadczenie z plecakami z topgala, proszę mi doradzić.
AniaM**
Wera chciała jakiś firmowy Nike, Adidas i nie miałam nic przeciwko temu, ale Wera potrzebuje plecaka gdzie są 2 duże przegrody i jeszcze ze 2 małe
a w tym firmowych takich bajerów nie znalazłam
więc suma sumarum kupiliśmy w Deichmanie niefirmowy za 39zł
sdw
Domi, Paso ma bardzo trwałe plecaki, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia. Mamy trzy plecaki używane turystycznie (z czego wszytskie z przeznaczeniem szkolnym, nie turystycznym), mocno eksploatowane. Najstarszy ma obecnie 6 lat i nie widać po nim śladów używania (kilka tygodni temu zepsułam suwak napchawszy zdecydowanie za dużo do komory, prócz tego wad brak). Te młodsze sprawują się równie dobrze. Prócz wymienionych miałam jeszcze tornister, obecnie również sześcioletni, używany przez moją córkę intensywnie przez rok i zamiennie z innymi przez kolejne dwa lata, obecnie używany nadal przez znajome dziecko. Ma się dobrze. Nic mu nie odpadło, nic się nie porwało, nie poprzecierało, wiem, ze w zeszłym roku były wymieniane zapięcia.

Ja osobiscie o Paso mam jak najlepsze zdanie - trwałe, lekkie, dobrze wyprofilowane. Acz to być może też zalezy od modelu.
Litka
topgale są bardzo trwałe...Piter nosił 3 lata, nic sie nie stało z nim, a raczej był poniewierany, ale spadały mu szelki, szkoda, że nie mają tego paska piersiowego
amore
Do 5 kl.kupiłam fajny z Campusa,funkcjonalny ,dużo przegródek.
Graz
Nasz topgal po 3,5 roku uzytkowania dokonuje zywota. Mamy dwa topgale i uważam, że zamki są słaba stroną - w jednym plecaku popsuł sie cały suwak, w drugim odpadła koncówka. Sa to plecaki trwałe, ale nie wieczne icon_smile.gif

No i teraz dylemat, co kupić czwartoklasiście?
chojnol
Julka od kilku miesięcy nosi taki plecak Po rozwaleniu się naszego plecaka trzeba było z dnia na dzień kupić następny i wyboru wielkiego nie było. Jednak po kilku miesiącach jestem z niego zadowolona, przede wszystkim dlatego, że nie da rady założyć go w niewłaściwy sposób. Ma usztywniane plecy i gumowane, sztywne ramiączka. Przy na prawdę dużym obciążeniu jakie często nosi Julka jest bardzo wygodny i dobrze leży na plecach. To co nazywa się komorą na laptopa fantastycznie sprawdza się jako przegroda do podręczników. Jedynym minusem może być to, że jest na raczej wyższego czwartoklasistę. Julka ma maksymalnie ściągnięte ramiączka i w sklepie wahałam się czy i tak nie będą za długie. Po napełnieniu plecaka okazało się jednak, że wszystko pasuje jak trzeba (Julka ma 152cm wzrostu).
gosc34
Plecai różnego rodzaju mozesz zamowic tutaj https://www.brytyjka.pl/plecaki-turystyczne-cat-28.html ja akurat zamówilam sobie plecak tyrystyczny, ale moje dzieciaki zakuily tez na tej stronie plecaki szkolne i nie musialam latac z nimi po sklepach tylko zamowili sobie przez internet i sa bardzo zadowoleni. WYkonane z dobrego materialu i sa nprawde wizualnie bardzo fajne i takie niespotykane nie wiem czy w sklepie stacjonarnym znalezli by takie same, watpie.
ewela
topgal
to moja rekomendacja

Topgal zarówno dla klas 1-3 i 4-6 i dla mnie:-)

Ewela
kaskaa
Ja proponuje Ci zobaczyć plecak szkolny dla chłopca
Bardzo duży wybór, fajnych modnych i praktycznych plecaków dla chłopców icon_smile.gif Mój mały był zachwycony jak dostał jeden z nich. Po za tym są bardzo trwałe i świetnie się sprawdzają przez cały rok szkolny icon_smile.gif
Pollaco
Do czwartej klasy spokojnie może być plecak czy tornister, które dziecko nosiło w klasach 1-3. Nie widzę potrzeby zakupu nowego, no chyba, że się zniszczył. Jednak podręczniki najlepiej nosić w usztywnianym tornistrze albo wozić je w plecaku na kółkach. Takie jest moje zdanie
redbow
Dla takiego malucha plecak powinien być jak najlżejszy i koniecznie z usztywnianymi plecami. Popularne sa teraz też plecaki na kółeczkach, które dziecko może ciągnąć za sobą. Zakupiłam taki córce akurat niedawno tutaj: https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html. W internecie roi się od różnych plecaków, do wyboru sa postacie z bajek, a takze inne wzory, najważniejsze jednak jest to, aby plecak nie obciążał pleców i nie powodował wad postawy. Warto poszperać w sklepach internetowych,a idealny plecak sam się znajdzie!
kajukaj
4F ma dobrej jakości plecaki. są wytrzymałe na te ciężary które dzieciaki muszą nosić na plecach. My kupiliśmy dwa lata temu plecak i córka do tej pory go ma w dobrym stanie, w tym roku znowu książki będzie w nim nosić
filip.reczek
topgal najlepszy
Agni
Moje do 5 klasy chodziło z herlitzem, w 6 dopiero zażyczyła sobie plecak młodzieżowy. Kupiliśmy plecak street. Pojemny, 4 kieszenie i kolorowy. Nie wiem tylko czy wytrzyma ciężar książek (7kg!).
Rumburak2016
Witam wszystkich zainteresowanych dobrymi plecakami - tornistrami dla dzieci. Polecam z czystym sumieniem plecaki sprzedawane na allegro przez Startup-all4kids.
Strona to chyba :https://www.plecakitornistry.online/. Trwałe kolorowe i bezpieczne dla dzieci. Pozdr.
icon_biggrin.gif
Olszykoj
Przy wyborze szkolnego nigdy nie mamy problemów. Gorzej z turystycznymi, ale to chyba od dziś też nie będzie stanowić dla nas problemu https://www.domsupelek.pl/na-co-zwrocic-uwa...ny-dla-dziecka/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.