To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kalarepa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anorektyczna Laska
Zostalam uszczesliwiona dwoma kalarepami wielkosci malych arbuzow 37.gif
Male jak mam, to obieramy i jemy jak jablko, albo dajemy jako dodatek do zupy. A z takich kolosow co?
Szkoda by bylo wywalic, ale chyba na to sie zanosi.

Znacie jakies przepisy sprawdzone?
Anamora71
Witam, ja cos pamietam, ze moja mama robila z kalarepy tak jakby dodatek naprz. do miesa i kartofli tak jak by duszona kapuste. Nie mam przepisu, ale bylo to starte na tarce, duszone, do tego zasmazka i przyprawione: sol, pieprz, mysle, ze moglby byc i ocet lub sok z cytryny oraz cukier, lub tez cebula smazona.
agnese
ja ostatnio jadłam grillowaną- w plastry pociętą
agrafkaa
Obraną kroję jak na frytki.Gotuję w osolonej wodzie z łyżeczką cukru do miękkości.Smażę bułkę tartą na masełku.Odcedzam.Polewam bułeczką z masełkiem i jemy
Fragosia
A ja myślałam że masz problem z nasza forumowa Kalarepą 37.gif
Tylko czemu na mniam mniam 06.gif
Anorektyczna Laska
Zrobilam salatke.
Starlam kalarepe na grubej tarce, do tego peczek rzodkiewek. Posolilam.
A sos zrobilam tak: 3 lyzki majonezu plus 3 lyzki kwasnej smietany.
Wiecie ze dobre wyszlo?
icon_smile.gif

A druga kalarepke oddalam kolezance 29.gif
Tigerek
Z takich dużych wychodzą fajne kotlety. Kroisz po obraniu w plasterki grubości około 0,5-1 cm, obgotowujesz prawie od miękkości w bulionie, potem panierka mąka, jajko bułka i smażysz. Usmażone z jednej strony odwracasz, posypujesz troszkę tartym serem żółtym. Cudo prawie nie pije tłuszczu, pyszne na zimno i na ciepło icon_smile.gif
flo
Zrobilabym zupe-krem albo nafaszerowala. Mozna zrobic tez surowke laczac np z rzodkiewka+sos musztardowy, albo pokroic w plastry, obtoczyc w panierce i usmazyc.
Anorektyczna Laska
Flo a jak ja nafaszerowac?
dzieki za wszystkie przepisy, pewnie sie przydadza, bo mnie nietesciowie ciagle uszczesliwiaja plonami z ogrodka 29.gif

edit. literowka
flo
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Sat, 30 Jul 2011 - 16:38) *
Flo a jak ja nafaszerowac?


Najprosciej wyskrobac co sie da ze srodka kalarepy, posiekac, wymieszac z mielonym, jajkiem i przyprawami, nafaszerowac i upiec. Mozna posypac tez serem. To taka wersja podstawowa. W wersji wege moze byc ryz+pieczarki i inne warzywa. Do mielonego tez mozna dolozyc jeszze warzyw. Czesto dusze kalarepke w sosie pomidorowym jak do golabkow.

Robie podobnie jak ta cukinie
gosiagosia
oj chcialabym takie miec. z braku pomyslow, pokroilabym i zamrozila, dodatek do zup i sosow - super! ale te frytki brzmia niezle, w sumie smakiem pasuje na takie cudo., ja pamietam, ze matka kiedys gotowala i polewala bulka tarta z maslem
agnese
jej nie wiedziałam, że zwykłą kalarepę mozna zjeśc na tyle sposobów
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.