To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Automat do pieczenia chleba - jaki wybrać ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tigerek
Jak w temacie - decyzja o kupnie raczej zapadła, teraz pozostaje kwestia... który icon_question.gif Rady i opinie - wszelkie - mile widziane icon_wink.gif
amo
Zdecydowanie 1 mieszadło, bo 1 dziura w chlebie jest wkurzająca a co dopiero 2! Można rozważyć zakup maszyny z automatycznym podajnikiem dodatków, ale cena będzie wyższa a chyba nie jest to aż takie niezbędne - jak bardzo chcę dodać jakiś słonecznik to pilnuję czasu po prostu. Ja kupiłam taki, w którym mogłam ustalić własny program z myślą o chlebie na zakwasie, ale okazuje się, że wychodzi on także na najdłuższym programie dla chleba pełnoziarnistego. Warto mieć możliwość pieczenia dużego chleba, bo u mnie znika on błyskawicznie.
moko.
Od jednej z forumowiczek odkupiłam automat z Moulinexu z dwoma mieszadłami i jestem bardzo zadowolona.
Od wielu miesiecy nie kupujemy pieczywa! a dziury w chlebie mam mikroskopijne, gdyż po wymiesznaiu wszystkiego wyciągam mieszadła.
Generalnie nie znam sie na automatach ale jedno wiem, chleb na 3 dorosłe osoby musi miec ok 1 kg, bo mniejszych nie oplaca mi się piec. Piekę w automacie chleby na zakwasie - tylko takie! rózne, jasne, ciemne z ziołami, ze slonecznikiem.
Generalnie używam 2 programów do pieczenia chleba na zakwasie:
a) do mieszania cist rosnacych + wyrastanie
b) pieczenie
mamapiotrusia7
Moja koleżanka posiada takiego Lidlowego i jest zachwycona. Sprawuje się świetnie icon_biggrin.gif.
LadyCaro
Też mam lidlowego SilverCresta i jestem mega zadowolona i polecam. Chlebki wychodzą pyszne i chyba tylko raz chleb mi nie wyszedł bo kombinowałam za dużo i nalałam za dużo wody icon_wink.gif a poza tym chleb zawsze jest pyszny, teraz piekę już na własnym zakwasie więc zapach w domu podczas pieczenia jest jak w piekarni icon_smile.gif Z gotowych mieszanek też próbowałam upiec ale wolę jak sobie sama namieszam icon_smile.gif W razie czego służę radą co do przepisów icon_smile.gif
joannabo
Jeśli się myśli o chlebie na zakwasie (a trzeba, bo się pewnie do tego dojdzie icon_wink.gif) to bardzo przydatną funkcją jest możliwość przesunięcia startu pieczenia, to znaczy włączenia przed pójściem spać czy do pracy tak, żeby za kilka godzin program ruszył.

Amo jeżeli w tym programie, którego używasz jest czas wyrastania ok 3 godziny (takie maszynki znam) i to Twojemu chlebowi wystarcza, to chyba masz zakwas z drożdżąmi (dostały się tam z powietrza i uzyskały znaczny udział, albo ktoś użył jako startera chleba, do którego oprócz zakwasu użyto i drożdży). Na samym zakwasie te 5-6 godzin musi wyrastać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.