To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Data ważności

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oliwka1983
Mam paczkę i jest z datą styczeń 2008 i ja je w 2008 kupiłam, ale tej ulotki nie mam i się zastanawiam ile lat są ważne tampony. na pudełku nic nie pisze.
Edzia77
Z czystej ciekawości wzięłam moja paczuszkę tamponów (nawet nie wiedziałam, że mają datę ważności) i mogę powiedzieć, że ich żywotność to dwa lata. U mnie zaznaczona data produkcji i data ważności.
oliwka1983
Dzięki. To moge je wywalić.
zilka
CYTAT(oliwka1983 @ Sat, 06 Aug 2011 - 12:06) *
Dzięki. To moge je wywalić.


icon_eek.gif A co się może zepsuć w tamponach???
MamaJulki
no właśnie też mnie to zastanawia ?
Nessi
Ja tam bym użyła icon_wink.gif
Pysiaczek
ja tez bym zużyła
a przynajmniej spróbowała czy sie przypadkiem nie rozlatują - bo to juz inna sprawa.
kajek
ja właśnie dwa dni temu ze zdziwieniem zauważyłam, że pampersy maja termin trwałości:)
oliwka1983
Podpaski tez mają termin wazości np. Always 2 lata. Nawet wata ma termin waznosci. A tamponu starego nie użyje .
biedronka83
Podpaskę i owszem użyłabym po terminie ale tampon wprowadzony do środka już nie bardzo. Mimo wszystko jak jakieś bakterie sie uchowały przez taki czas? Kwestia intuicji chyba 29.gif
Madie
Przypuszczam, ze chodzi tu jedynie o ew odszkodowania dla firmy za "przeterminowany" niesprzedany towar.

Tampon nawet w terminie waznosci moze sie rozleciec- mozna urwac sznurek. Dlatego sprawdza sie pociagajac za sznurek przed aplikacja. Jesli byly odpowiednio przechowywane, to nic im nie jest.
oliwka1983
Ja te tampony to miałam tak długo w domu. Nie kupiłam starych. Ale dziwnie wyglądały to wyrzuciłam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.