To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tomek i przyjaciele

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka Kamila
dziewczyny proszę pomóżcie, zbliżają sie urodziny Tomka, jakis czas temu został fanem bajki Tomek i Przyjaciele wymysliłam zeby rodzinę w miarę mozliwosci poprosić o zakup lokomotyw,wagoników itp. i w ten sposób skompletowac mu kolejkę, ale.... z tego co się zdążyłam zorientować to seria take-m-play czyli metalowe pociągi nie są napędzane elektrycznie, czyli jak... tylko do pchania rączką?
co mam kupić, ja myślałam raczej o kolejce elektrycznej? wiem ze jest jakas inna seria napędzana elektrycznie, ale nie wiem czy akurat metalowa a na takiej trochę bardziej by mi zależało....
na pewno na forum znajdzie się ktoś doświadczony w tej dziedzinie
corti
Ja jestem bardzo zorientowana w tej serii bo mój mały ma te kolejki jest ich wielkim fanem icon_smile.gif Są fajne metalowe, przyczepiane na magnes pchane rączką nie elektryczne. Ale moim zdaniem jest to dobre uczy trochę zdolności manualnych, można łączyć sobie wagoniki jak chcesz nie ma adnej konkretnej kolejności. Nie wiem jak duży jest Twój mały, ale mój np elektryczna kolejką by się chciał bawić i połamał by jakis element i już po tym. Wiem, że jest jakaś kolekcja co jeżdzi sama chyba cuchcia większa, ale nie oglądałam bo tak jak mówię to nie dla Oliwiera. Fajne sa też tory różne do tego które składasz i zajmują mało miejsca, możesz zabrać ze sobą to maja rączke jak walizeczka
Agnieszka Kamila
tak przemyslałam sprawę i chyba faktycznie takie do pchania rączką dla trzylatka będą dobre, a na elektryczną przyjdzie jeszcze czas
oluśia
To i ja też coś od siebie , bo moje dziecko własnie przechodzi zauroczenie pociągiem Tomkiem 06.gif
Tak jak pisze Corti ta seria na magnesy jest super .My od paru dni testujemy domkowo młody bardzo zafascynowany .
Fajne są te lokomotywy co mają dzwięki i swiatełko mozna sobie jedna skompletować do kolekcji.
Jedynie Tobik ma baterie jeżdzi sam to zestaw Tobik w Gwiżdżącym Lesie i mocno myslę nad tym zestawem jestem ciekawa jak w praktyce ten wagonik będzie działał jak zbuduje się więcej torów i doczepi inne wagoniki .
corti
No my mamy świecąco-grającego tomka i percy chyba icon_razz.gif nie wiem już sama mamy chyba z 12 ciuchci, wagonów i innych i dwa tory, ale najważniejsze, że zbiewra je jużx od roku i nadal się nimi bawi. Z zestawu z torami mamy stację waterton i grotkowo, ale widze domkowo też zarąbiste icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
37.gif i ja się będę musiała tego wszystkiego nauczyć Domkowo Grotkowo o matko
corti
hehe no życie niedługo będą spidermany i bakugany jakies trzeba podążać za modą icon_smile.gif
oluśia
Spokojnie wystarczy jedno popołudnie w internecie i wszystko będziesz wiedziała 06.gif
Ja mam ławiej bo mój starszy więc mi podpowiada jakie zestaw bychciał i które ma najbardziej ulubione lokomotywy
Tak jak pisałaś warto na urodziny zmobilizować rodzinkę i kupić zabawki z jednej serii .
Jak tak zrobilam na ostatnich urodzinach Kacperka zebrałam kaskę od wszystkich i kupowałam sama żeby nic sie nie zdublowało
CrazyMary
Możesz kupić drewniane tory z Ikei, Brio lub Tesco (pasują do siebie) a do tego dokupić lokomotywy z serii Thomas ale tylko wooden railway np tu: https://allegro.pl/percy-piotrek-drewno-do-...1747663265.html
Lokomotywy są albo z napędem albo bez (te z napędem oczywiście są droższe, ok 70 zł za sztukę) ale wszystko do siebie pasuje i można stopniowo zbierać.

katarakta
My posiadamy dwa rodzaje kolejki.
Jedna to z lego duplo. Oczywiscie sama jezdzi ale co to za zabawa jak sie wlaczy i ona sama zatacza okreslony tor.
Druga to wlasnie ta wooden railway. Laczyc mozna dowolne zestawy/ sztuki. Mamy i z ikea i z brio i tesco. Wagoniki i te zwykle i Tomkowe. Tylko trzeba pamietac by kupowac dokladnie z tej serii bo take and play czy along nie pasuja do tej drewnianej (maja inny rozstaw kol).
No i jak na prezent to kazdy moze kupic maly zestawik, zlozyc sie na wiekszy a nawet jak sie powtorzy to wszytsko sie z soba laczy i nic sie nie marnuje.
an.tośka
U nas hitem od ponad roku jest kolejka brio i dużo torów do tego, rozjazdy, mosty itp. Można dokupić właśnie "drewniane tomki".
Krzesi ma 7 różnych wagoników i 3 lokomotywy, w tym jedną z napędem - i ta własnie stoi nieużywana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.