To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

GINEKOLOG DZIECIĘCY W KRAKOWIE POSZUKIWANY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OLA77
Znacie jakiegoś godnego polecenia? Musze iść z Lenąicon_sad.gif
szczurki2
Mogę Ci polecić z Katowic.
Zelda
Ola a co sie dzieje?zrób coś z gg!
szczurki2
Ola znalazłaś? Pytałam dziś koleżankę ginekolog, która zajmuje się też dziećmi o Kraków. Może popytać znajomych gin z Krakowa.
OLA77
CYTAT(szczurki2 @ Thu, 18 Aug 2011 - 23:17) *
Ola znalazłaś? Pytałam dziś koleżankę ginekolog, która zajmuje się też dziećmi o Kraków. Może popytać znajomych gin z Krakowa.

o to fajnie by było.
bumbum
Ola co Cię zaniepokoiło?co jest Lence?
OLA77
CYTAT(anndzia @ Fri, 19 Aug 2011 - 11:36) *
Ola co Cię zaniepokoiło?co jest Lence?

anndzia z Leną jest tak, że ona to taki typ wrażliwca jest. Co jakiś czas ma zaczerwienioną kuciapke, czasami z upławami. Badanie moczu nic nie wykazuje, wszystko jest ok. Nie wiem czy ona sie zadrapuje, nie mam pojecia.
dorsim
CYTAT(OLA77 @ Fri, 19 Aug 2011 - 13:22) *
anndzia z Leną jest tak, że ona to taki typ wrażliwca jest. Co jakiś czas ma zaczerwienioną kuciapke, czasami z upławami. Badanie moczu nic nie wykazuje, wszystko jest ok. Nie wiem czy ona sie zadrapuje, nie mam pojecia.


a robiłaś jej kiedyś badanie czystości pochwy ?

Na czym polega badanie?
Biocenoza pochwy, często nazywana oceną stopnia czystości pochwy, badaniem flory z pochwy lub rozmazem z pochwy, odpowiada na dwa zasadnicze pytania: Czy istnieje stan zapalny w obrębie pochwy? Jaki jest rodzaj tego zapalenia (np. bakteryjne, grzybicze itd.)?

Badanie można wykonywać u kobiet w każdym wieku, również w czasie ciąży.

Biocenozę pochwy wykonuje się jeśli:
- PojawiÅ‚ siÄ™ Å›wiÄ…d, pieczenie w obrÄ™bie pochwy lub/i sromu, lub wystÄ™pujÄ… upÅ‚awy – konieczna jest diagnostyka stanu zapalnego.

- JesteÅ› leczona z powodu stanu zapalnego pochwy lub sromu – w celu potwierdzenia skutecznoÅ›ci terapii.

- ZaobserwowaÅ‚aÅ› u siebie ból, pieczenie podczas oddawania moczu, bolesne parcia na pÄ™cherz moczowy – sÄ… to objawy stanu zapalnego dróg moczowych, któremu czÄ™sto towarzyszy zaburzenie równowagi bakteryjnej w drogach rodnych.

Badanie możesz wykonać bez skierowania od lekarza.

Jak przygotować się do badania?
Kilka dni przed badaniem nie należy stosować leków dopochwowo ani przyjmować antybiotyków w jakiejkolwiek postaci. Należy również unikać kontaktów seksualnych w ciągu 48 godzin poprzedzających badanie. Pamiętaj, że nie wykonuje się go również w czasie krwawienia z dróg rodnych. Jeśli stosujesz jakiekolwiek leczenie lub antykoncepcję dopochwową poinformuj o tym swojego lekarza przed badaniem.

Jak przebiega badanie?
Badanie biocenozy pochwy wykonuje ginekolog. W tym celu musisz zdjąć ubranie od pasa w dół i wygodnie ułożyć się na fotelu ginekologicznym. Wygląda to podobnie jak podczas badania cytologicznego. Ginekolog przy pomocy cienkiego drucika (ezy) lub wacika pobiera wymaz z pochwy. Pobranie materiału do badania jest bezbolesne. Jeśli jednak cierpisz na stan zapalny pochwy, sromu lub dróg moczowych możesz odczuwać niewielki dyskomfort. Badanie trwa kilka sekund. Pobrany materiał jest następnie dokładnie oglądany pod mikroskopem, dzięki czemu można stwierdzić czy w pochwie znajdują się patologiczne drobnoustroje. Po badaniu możesz powrócić do wykonywania swoich codziennych czynności.


niestety ten typ wrażliwy tak ma, wiem coś o tym 37.gif

pozdrawiam
szczurki2
Oj Ola dobrze Cię rozumiem. Maryśka tez przeszła upławy. My się wyleczyłyśmy (dzięki koleżance-gin dziecięcej)
Zapytam ją o Kraków. Może być prywatnie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.