To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zielona szkoła

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maja123
Witam mam takie pytanie córka we wrzesniu ma zielona szkole koszt tej zielonej szkoly wynosi 904zł, z czego 400zl dostalam dofinansowania z urzedu miast .Mam teraz takie pytanie czy ktos wie ,gdzie moge starac sie o pomoc zeby uzbierac brakujace 500zł czy sa jakies instytucje moze. Niestey sama nie jestem w stanie wylozyc takiej kwoty.
aniakuleczka
komitet rodzicielski?
maja123
W szkole juz rozmawiałam na ten temat i dostałam dofinansowanie to znaczy szkola załatwiala tym osoba ktorych nie stac. tylko ze,jest jeszcze to 500zl kwota nie osiagalna,może to zabrzmi głupio ale,bylam nawet u ksiedza i wyszłam z kwitkiem:-(
Ciocia Magda
Chyba większość ludzi w tym kraju miałaby problem z opłaceniem takiego wyjazdu - 900zł na zieloną szkołę? to jakiś wyjazd międzynarodowy?
A może to ja w jakichś dziwnych realiach żyję.
maja123
Kazde dziecko ktore idzie do 3 klay jedzie na zielona szkołe. Przepraszam za błędy ale klawiatura mi szwankuje:-)
basiaw
To jest mega duuużo! Pytanie kto organizuje, jakie są świadczenia, czy przez biuro czy n-lka sama?
Jak mi odpowiesz to będę myśleć dalej, ale na 10 dni jadą czy jak to masakrycznie duuużo!
maja123
Tzn szkoła ma podpisana umowe z biurem podróży ,dzieci jada na 2 tygodnie do Kolobrzegu .
Agnes84
Bardzo dużo...
Tydzień "Zielonej Szkoły" mojego brata w Pogorzelicy niedaleko Kołobrzegu kosztuje 300zł
maja123
Tez sie zszokowałam tak madra jest tylko szkola w Jastrzebiu Zdroju sp.nr 9 im G.Morcinka
basiaw
Musisz mi jeszcze podać świadczenia, jakie są w cenie. Na pw nazwę biura podróży, najlepiej jeszcze nazwę ośrodka, w którym nocują.
maja123
A i jeszcze jedno sprostowanie do tego ja nie prosze tu o jakas pomoc finansową broń boże tylko o doradzenie mi gdzie moge ubiegac sie jeszcze o jakies dofinansowanie:-)
an.tośka
Nie wiem o jakie przepisy było oparte to dofinansowanie, które otrzymałaś z UM ale możesz jeszcze się ubiegać w ośrodku pomocy społecznej (zgodnym z miejscem zamieszkania) o pomoc celową (ewentualnie celową specjalną) na pokrycie kosztów wyjazdu.
Chyba, że to co "załatwiła" szkoła to było właśnie z budżetu gminy w ramach pomocy społecznej.
Mika
a mnie zastanawia jaki cudem rodzice zgodzili siÄ™ na tak drogi wyjazd
przecież czas,koszty,miejsce są uzgadniane wewnątrzklasowo
900zł to nie mało,dochodzą jeszcze koszty "startowe" tj. książki,wyprawka
gdybym nie miała kasy po prostu nie puściłabym dziecka na tak drogi wyjazd (co z resztą uczyniłam kiedy pokryły i się 2 zielone szkoły i obóz)
co do dofinansowania to jeśli nie parafia,pomoc społeczna ani nie RR to zostaje praca i dofinansowania z FSC
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.