To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia bezmleczna-podstawy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Basza
Robiąc świąteczne porządki natrafiłam na listę produktów dozwolonych i zabronionych w diecie bezmlecznej, hypoalergicznej. Otrzymałam ją w szpitalu w III Klinice Chorób Dzieci Akademii Medycznej w Białymstoku.Nie jest to absolutnie kompletna lista, w przypadku moich maluchów jeszcze sporo rzeczy musiało ulec zmianie. Była to po prostu świetna podstawa do szukania.Stosujac ją ,od urodzenia mojej córy, zaoszczędziłam jej wiele eksperymentów, wieczorów z kolkami i płaczem. U syna (do pierwszego roku ) szukałam po omacku, icon_cry.gif dlatego polecam listę mamom które dopiero spotykają się z alergią pokarmową.Miałam ją wydrukowaną i przyklejoną w kuchni ( a może tak kopię dla babci , która chce nas czymś uraczyć icon_lol.gif ).Pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości.
Produkty dozwolone i zabronione w diecie bezmlecznej hypoalergicznej
Produkty dozwolone- królik. Indyk, wieprzowina
- wędliny z tych mięs, pasztety pieczone w domu
- owoce: jabłka, gruszki, śliwki, agrest, porzeczki, brzoskwinie, morele, arbuz, maliny, jagody,
- domowe przetwory z w/w owoców
- warzywa: marchew, burak, kapusta, kalafior, fasolka szparagowa, zielony groszek
- ciastka bezmleczne, bez jaj i konserwantów, wafle ryżowe, wafle tortowe suche bez jaj i mleka w proszku, pieczywo kukurydziane
- makarony bez jaj
- ziemniaki, ryż, kasza jęczmienna, krakowska, manna, mąki pszenne , ziemniaczane, kukurydziane
- przyprawy naturalne tj. liść laurowy, ziele angielskie, pieprz naturalny, koper
- pieczywo zwykłe, bułki kajzerki, chleb zwykły
- margaryna Nova
- chrupki bezsmakowe, kukurydziane
- kisiele, galaretki bezglutenowe bez dodatku kwasku cytrynowego


Produkty zabronione- mleko i przetwory mleczne
- wołowina, cielęcina, wędliny z tych mięs
- ryby i przetwory rybne
- drób, jaja
- owoce cytrusowe, truskawki, poziomki
- por, seler, pomidor, pietruszka
- kwasek cytrynowy, wegeta, jarzynka do zup, przyprawy zawierajÄ…ce konserwanty
- kupne ciasta zawierajÄ…ce mleko, cukierki, chipsy, paluszki
- miód naturalny i sztuczny
- pieczywo drożdżowe, miodowe, chleb wileński
- masło śmietankowe, margaryna
- kisiele, galaretki, desery z paczki
- soja, olej sojowy
- rumianek granulowany, koperek granulowany
kasiarybka
Baszeńko Kochana.......z nieba mi spadłaś !!!! Właśnie odkryłam, ze moja maleńka Gwiazdka ma alergię na białko ( a już myslałam, że przynajmniej Ona będzie zdrowa )
Właśnie zastanawiałam się co mogę a czego nie mogę jeść......już nie pamiętam jak to było z Dominikiem, to przecież było 6 lat temu...( a swoją drogą, jak ten czas szybko leci... )
Jeszcze raz Ci dziękuję....Kochana jestes
Agafia
moja córcia też chyba ma alergię na białko krowie. dostała na całej główce krostki, tylko na główce. odstawiłam z jedzenia wszystko co zawiera mleko lub jest pochodzenia krowiego i krostki powoli znikają. Za to przyczepiła się ciemieniucha. Ma nad czołem, na brwiach i na uszach. Denerwuję się tym. To moje pierwsze dziecko, nie chcę go skrzywdzić, a nie mam kogo zapytać o poradę. Byłam też z małą u lekarza rodzinnego, który kazał smarować główkę oliwką, nie jeść mleka i jego przetworów, z mięsa tylko kurczak, indyk i królik, z owoców jabłka, żadnych cytrusów, napojów gazowanych itp. Stosuję się do poleceń i czekam. Mała ma już prawie dwa miesiące i karmię ją wyłącznie piersią. Mam zamiar jak najdłużej karmić piersią. szukam innych mam, bardziej doświadczonych, które mogłyby mi pomóc, uświadomić mnie w niektórych sprawach. będę wdzięczna za pomoc.
Kinga28
Co do mleka to przeczytajcie ta publikacje
https://www.kochamydzieci.pl/nuke/modules.p...article&sid=197
Vena
Dzięki serdeczne bardzo mi się na początek przyda icon_razz.gif

Pozdrawiam
Vena
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.