To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nadmierna sennosc- co badac?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anorektyczna Laska
Zeby nie bylo- ciaze wykluczam. Co moze byc przyczyna nadmiernej sennosci?
Nie wstaje wczesniej, nie mam stresow, pogoda glupia, ale tak jest od miesiecy. Nie biore innych lekow niz wczesniej.
A jednak od jakichs 2 tygodni jestem w stanie zasnac zawsze i wszedzie. Ide spac o 22 i spie do 7 rano. Dzis np polozylam sie ok 10 z ksiazka i zasnelam. Spalam ciurkiem 4 h i nadal jestem jak snieta ryba.

Co jest grane?
mama_do_kwadratu
poziom cukru
Pilawianka
Ja zasypiałam prawie na stojąco i bardzo szybko się męczyłam przy niedoborze magnezu. Wyniki miałam dużo poniżej normy.
Carrie
zbadaj cukier i tarczycę
Anorektyczna Laska
Carrie, a mozesz polecic jakies dobre labo w Szczecinie?
Pilawianka
Ja nie Carrie ale mogę polecić https://www.asklepios.com.pl/
Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu.
Anorektyczna Laska
Dzieki mlodziutka!

Ty jestes ze Szczecina?
Pilawianka
Tak jestem ze Szczecina icon_smile.gif
tuLena
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Wed, 31 Aug 2011 - 15:11) *
Ide spac o 22 i spie do 7 rano. Dzis np polozylam sie ok 10 z ksiazka i zasnelam. Spalam ciurkiem 4 h i nadal jestem jak snieta ryba.

Co jest grane?


podpinam się, bo mam wrażenie, że nie mogę sie wyspać. W weekend mogę spać całymi dniami i nocami, w tygodniu jakbym miała takie możliwosci to pewnie też bym mogła. I jeszcze jestem ciągle zmeczona icon_sad.gif

mam pewne teorie, ale najpierw sie przebadam
Abotak
jeszcze poziom zelaza, hemoglobiny
Carrie
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Wed, 31 Aug 2011 - 17:43) *
Carrie, a mozesz polecic jakies dobre labo w Szczecinie?


wiesz co, ja robię w Medicusie bo tam obsługują mi kartę LuxMedu icon_smile.gif
Nawet jutro tam idę właśnie.

W centrum korzystałam jeszcze na Bohaterów Warszawy 17/2 - "Diagnostyka" ( to róg Bohaterów Warszawy i 5-Lipca)

Dominik z kolei korzysta z rejonowego labu - na Kadłubka, w przychodni.
TAQILLA
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 01 Sep 2011 - 00:05) *
jeszcze poziom zelaza, hemoglobiny

o to to..
dokładnie
gdy przespałam całą Wielkanoc tegoroczną - galopem pobiegłam do laboratorium
Wyszła mi piękna anemia, z żelazem 3 krotnie poniżej dolnej granicy.
Do tego tarczyca i spanie jak malowane icon_wink.gif

dostałam leki, przez kilka miesięcy było fajnie - teraz znowu padło i zaczynam suplementacje od nowa bo śpię na stojąco. Strach się bać co będzie jesienią gdy zacznie się szarówka 21.gif
Anorektyczna Laska
nie zdazylam dzis do labo, zrobili nam rade ped. 21.gif
Chcialam jeszcze dodac, ze oprocz sennosci to mi wlosy wychodza. I to nie grasciami a wrecz klebami, szok normalnie. Tez od niedawna.

Zapisuje wszystko co piszecie zeby zbadac we krwi, a te wlosy to co? Od czego moze to byc? Przy anemii wypadaja?
kalarepa78

Jeśli dobrze pamiętam, to włosy wypadaja też m.in. przy problemach z tarczycą
blaire
Wypadające włosy + senność to wg mnie może być właśnie tarczyca.
Anorektyczna Laska
Dzieki dziewczyny, czas sie wiec przebadac. Dobrze ze wiem w jakim kierunku.
mari_emzet
Asiu, zrób sobie padania TSH, ogólne z krwi, i to żelazo. Łykaj magnez. Ja w szpitalu w Zdrojach, w laboratorium ostatnio badania robię, szybko wyniki są, a i bardziej wiarygodne jak dla mnie. I daj znać jak wyniki.

Carrie, co to jest ta karta LuxMed? ;>
Carrie
Asia - jak będziesz badać tarczycę - zrób oprócz TSH i T3, T4 jeszcze przeciwciała antyTPO ( sprawdzi czy masz zapalenie tarczycy). Pisałaś gdzieś,że przytyłaś - wszystko to razem sugeruje niedoczynność tarczycy.

mari- to pakiet socjalny
Latte_macchiato
Mam podobnie ale ja mam bardzo niskie ciśnienie ..więc 5-7 kaw lurek pijam ...
Anorektyczna Laska
No i mam jednak problemy z tarczyca.
Zrobilam badanie krwi na wszystko o czym mi napisalyscie i bylo w normie, oprocz TSH
.Moj wynik to 18, 723 przy normie 0,350-4,940

Czyli niedoczynnosc na moje oko, prawda? Mam wszystkie typowe objawy: wypadanie wlosow, przyrost wagi (od lipca 8 kg!!!) problemy ze skora, zle samopoczucie.

Carrie,masz jakiegos dobrego endokrynologa? Wiele dobrego slyszalam o poradni na Arkonskiej.
I co no, musze zrobic termin i sie leczyc nie? Nie moge na siebie patrzec w lustrze...
Anitczak
Wyniki typowe dla niedoczynnosci tarczycy. Anorektyczna, jak najszybciej musisz się zgłosić do endokrynologa, włączyć leczenie bo naprawde leczenie jest dosyć proste i szybko daje efekty.
magdosz
Anorektyczna, trochę się podepnę, bo ja mam takie same objawy, tarczycę robilam tsh, ft3 ift4 w porządku wyszły i nie wiem co dalej..
pewnie morfologię zrobię, może byc anemia icon_sad.gif
bo Młodego karmię, witaminy wezmę, jak nie zapomnę a i jeść nie jem wszystkiego, bo on atopowiec 29.gif
już mnie męczy to ciągłe zmęczenie moje, heh
pcola
Asia,
mam podobnie icon_sad.gif przy tym dodatkowo bardzo obfite miesiączki i plamienie śródcykliczne. Mam mały guzek na tarczycy (ca 7mm). Problemy z tarczycą są rodzinne, ojciec miał guzy i nadczynność, ojca siostra niedoczynność.
Czy któraś z Was miała takie objawy (plamienia i obfite krwawienia), i były związane z niedoczynnością ? W poniedziałek jadę do mojego gina.
Carrie
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Sat, 15 Oct 2011 - 10:19) *
Carrie,masz jakiegos dobrego endokrynologa? Wiele dobrego slyszalam o poradni na Arkonskiej.
I co no, musze zrobic termin i sie leczyc nie? Nie moge na siebie patrzec w lustrze...

o rany, dopiero doczytałam, sorry

prywatnie czy NFZ

prywatnie mam 2 kobiety-obie na lewobrzeżu

a i jedna na prawobrzeżu

ja chodziłam do szpitala wojskowego w ciązy - ale to z musu
topikalna
Niskie ciśnienie albo niski cukier Tak jest w moim wypadku
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.