To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki czepek i okulary na basen?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ketmia
W tym roku Zuza ma mieć zajęcia na basenie. Jaki czepek powinnam jej kupić? Ona ma dość spory obwód głowy. Na innym wątku wyczytałam, że lepsze silikonowe od takich z materiału, ponieważ woda nie cieknie z nich do oczu. Próbowałam dziś Zuzi założyć silikonowy Speedo junior w Go sporcie. Nie miała specjalnie ochoty, wokół głowy ją cisnęło, za to na czubku miała nomen omen czub. Bardzo marzyła, żeby się go natychmiast pozbyć. Ja też nie nalegałam, bo wzornictwo i kolory takie sobie.

Zastanawiam się nad takim Spokeyem, bo mi się po prostu podoba:



Byłam też na stronie Decathlonu, gdzie można kupić czepek klupi, ale on chyba nie jest nieprzemakalny. Czy w ogóle ta nieprzepuszczalność ma znaczenie? CZy w czepku gumowym faktycznie pozostaną włosy suche? Przyznam, że sama z czepka korzystałam wieki temu i pewnie teraz są nowsze technologie.
A_KA
Czepki gumowe/silikonowe wcale nie gwarantują, że włosy będą suche. No chyba, że głowę ma się cały czas ponad wodą icon_wink.gif.

Ja zdecydowanie polecam czepek materiałowy. Teraz całej naszej trójce (mi i dzieciakom, bo ślubny na basen nie chodzi) kupiłam te z materiału. Karola nurkuje, pływa - może ciut bardziej ma mokre włosy niż wcześniej w silikonowym. Ale za to o wiele łatwiej się czepek zakłada na głowę i nic nie ciśnie.

Adamowi za nic nie wcisnęłabym na głowę silikonowego. Nie pozwoliłby.
~anula~
Moja Młoda nosi silikonowy ale wersję normalną, dorosłą. Ona dla odmiany ma bardzo dużo, i to długich włosów, więc i tak się muszę mocno nagimnastykować, żeby je tak upchnąć, żeby się nie zsuwał. A włosy są i tak mokre, na to chyba nie ma metody.

Natomast zastanawiam się nad kupnem takich bardziej gogli pływackich, coś w tym stylu. Bo zwykłe okularki zawsze jej mocno obciskają oczy i potem wychodzi z baseny z takimi obramówkami. Macie może doświadczenie z tego typu okularkami?
Mika
ja kupowałam w Decathlonie i czepki i okulary
okulary zwykłe dziecięce z regulacją nosków
czepek dla Oli silokonowy -nie wiem jak to robiła przy długich włosach ale tylko te z tyłu miała wilgotne
Jaśkowi kupiłam materialowy,bo darł się,że silokonowy go ciągnie-no ale to chłopak i suszenie głowy trwa krócej
mamapiotrusia7
Mój syn pływa bardzo dużo, zaczął jak miał pól roku a było to jakieś 10 lat temu. Przerobiliśmy już temat akcesoriów basenowych bardzo mocno, zaczynając od drogich niby porządnych okularów speedo, poprzez arenę a skończywszy na najtańszych okularkach i muszę Ci powiedzieć, że mały najbardziej z tych wszystkich lubi okularki z decatlonu takie najtańsze za 14,99. Słyszałam też że bardzo dobre a mało znane są okularki z firmy Diana, w takich ponoć pływa Otylia. Co do czepka to wydaje mi się, że dzieciaki jednak najbardziej lubią takie materiałowe.
Ketmia
Dzięki icon_smile.gif.
pirania
Decathlon zdecydowanie, kupic od razu 2-3 pary tych po 10 czy 12 zeta- okularki sie rozszczelniaja, gubia itd. A naprawde te sa git. Czepki- w zaleznosci od preferencji osobniczych, ja z synem plywam w materialowych, dziewczyny preferuja silikonowe. MOkre mamy wlosy- no mokre.
A_KA
CYTAT(pirania @ Tue, 06 Sep 2011 - 21:26) *
kupic od razu 2-3 pary tych po 10 czy 12 zeta- okularki sie rozszczelniaja, gubia itd.


My okularki kupiliśmy w Carrefoure (firmy Carrefoure 03.gif - bo przed chwilą sprawdziłam jeszcze) - też coś koło 12 zeta dałyśmy chyba. Karola cały poprzedni rok je używała (średnio raz w tygodniu) i żyją do dziś icon_wink.gif. To są jej trzecie okulary (nie pamiętam, gdzie i za ile wcześniejsze kupowałyśmy) - pierwsze szybko się rozszczelniły, w drugich pękła ta guma, którą się zakłada na głowę...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.