To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaka książka dla 9-latki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Jak w tytule. Będę bardzo wdzięczna.
Ciocia Magda
Przychodzą mi na myśl Chłopcy z Placu Broni - ostatnio oglądałam z dziewczynkami na YouTube film w odcinkach. Tyle tylko, że głównemu bohaterowi przezwyciężanie swojej słabości na zdrowie nie wyszło, więc nie wiem, czy to odpowiednia historia icon_wink.gif
A_KA
Dzięki Magda.

Szukamy jeszcze dalej. W bibliotece naszej podpytam... ale tam ogólnie mało potrafią mi pomóc zazwyczaj, więc nie liczę na cud. Wujek Google też nie chce mi nic wyrzucić.
Agnieszka AZJ
Poszukaj w ofercie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego - oni wydają książki "terapeutyczne", np. "Chyba jestem nieśmiały'.
cydorka
dziewczyny, a tak trochę z innej beczki, nie tyle o nieśmiałości, co o pokonywaniu różnych przeciwności i tak zwyczajnie
Anię z zielonego wzgórza czy Pollyanne?
to zły pomysł ?
cyd
bb
Pollyanna
Tajemniczy Ogrod
A_KA
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 09 Sep 2011 - 09:29) *
Poszukaj w ofercie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego - oni wydają książki "terapeutyczne", np. "Chyba jestem nieśmiały'.

Obawiam się, że ta pozycja jest dla młodszych dzieci. Ale zerknę - widzę nawet, że mają to w naszej bibliotece... Przejrzę też co tam więcej mają...


cyd, bb... dzięki. Właśnie czegoś takiego szukałam i sama się sobie dziwię, że nie pomyślałam wcześniej o tych tytułach...
A_KA
Pozwoliłam sobie zmienić trochę tytuł. Podpowiedzcie mi proszę jakieś książki, typowo dziewczęce dla Karoli. Tajemniczy Ogród, Pollyannę i Anię zakupimy niebawem. Co jeszcze?
Fajnie byłoby, gdyby bohaterkami były dziewczynki - mniej więcej w wieku Karoli...


Czy ktoś czytał drugą część "Karolci"? To co prawda może dla młodszych dzieci... ale pierwsza część bardzo Karoli się podobała (również z uwagi na bohaterkę, imienniczkę icon_wink.gif ). Czy drugą część warto kupić dla 9-latki?

Agnieszka AZJ
Druga część Karolci czyli "Witaj Karolciu" tej samej autorki ? To jest historia o tym, jak Karolcia i Piotr znaleźli niebieską kredkę - coś jak zaczarowany ołówek z naszej dobranocki icon_wink.gif Trochę wtórna w stosunku do pierwszej, ale np. ja jako dziecko czytałam tylko tę częśc i bardzo ją lubiłam. Moje dziewczyny wolały pierwszą...
Wyszła jeszcze trzecia częśc - dopisana niedawno przez jakiegoś faceta i ta jest tragiczna 37.gif Zdecydowanie nie warto nienie.gif

A ze współczesnych książek polecić mogę: "Gofrowe serce, choć tam narratorem jest chopiec, "Moje Bullerbyn i jego kontynuację, serię "Różowe baletki, zakamarkową serię zaczynającą się od "Gdybym nie pomyliła psów" i niektóre książki Jacqueline Wilson np. "Podwójną rolę".
Agnieszka AZJ
dubel icon_sad.gif
A_KA
Dzięki Agnieszka icon_smile.gif.

Tak, chodziło mi o "Witaj Karolciu" icon_wink.gif. O trzeciej części nie słyszałam nawet...
marghe.
Ania, a zaglądałaś do wątku o lekturach dla dzieci?
znajdziesz mnóstwo pomysłów
A_KA
CYTAT(marghe. @ Sun, 18 Sep 2011 - 14:38) *
Ania, a zaglądałaś do wątku o lekturach dla dzieci?
znajdziesz mnóstwo pomysłów


Nie zaglądałam 37.gif . Zajrzę.
agnese
o ja obie książki i karolci lubiłam, choć bardziej pierwsza
jedną z moich ulubionych książek była Bułeczka
a może o Pipi ?
a książki Musierowicz? - nie pamiętam ile miałam lat jak je czytałam, więc tak rzucam pomysł

a może Mikołajka - wprawdzie tam bohaterowie to głównie chłopcy, ale ja tam uwielbiałam - do tej pory uwielbiam - nawet na święta w zeszłym zażyczyłam sobie całą serie icon_razz.gif będzie na później dla dzieci a teraz ja sie tym relaksuje -powrót do dzieciństwa icon_smile.gif
katkasia
Aniu,
nasze córki to rówieśniczki, więc polecam książki, w których ostatnio moja córka się zakochała:

https://merlin.pl/Groszka-Piesek-ktory-chci...CE4407BD127.LB4

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2...%C4%99_historia

https://merlin.pl/Gdybym-nie-zrobila-z-taty...t/1,756848.html

Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Mary Poppins.

Ania z Zielonego Wzgórza, Pollyanna - chyba za wcześnie, bo próbowała, ale odłożyła na półkę.



A_KA
Dzięki Katkasiu. Spróbuję dotrzeć do Twoich pozycji icon_smile.gif

Ja myślę, że Karola łyknie Anię, Pollyannę czy Zaczarowany Ogród... tyle, że nie przez samodzielne czytanie. No, nie chce sama czytać... chyba, że komiksy. Ale jak ja jej czytam to łyka wszystko. Aktualnie przerabiamy "Małego Księcia". Czytamy wieczorem, przed snem. Po Księciu zasypia po kilku kartkach, ciekawe czy ze zmęczenia czy ze znudzenia 06.gif .
katkasia

Ania z Zielonego Wzgórza, Pollyanna - chyba za wcześnie, bo próbowała, ale odłożyła na półkę.
[/quote]


Cofam info odnośnie Ani z Zielonego Wzgórza. Po półrocznej przerwie córka ponownie sięgnęła po tę pozycję. Wczoraj nie mogła się oderwać od książki.
katkasia
CYTAT(A_KA @ Mon, 19 Sep 2011 - 09:37) *
Dzięki Katkasiu. Spróbuję dotrzeć do Twoich pozycji icon_smile.gif

Polecam. Myślę, że się spodobają Twojej córce.

Ja myślę, że Karola łyknie Anię, Pollyannę czy Zaczarowany Ogród... tyle, że nie przez samodzielne czytanie. No, nie chce sama czytać... chyba, że komiksy. Ale jak ja jej czytam to łyka wszystko. Aktualnie przerabiamy "Małego Księcia". Czytamy wieczorem, przed snem. Po Księciu zasypia po kilku kartkach, ciekawe czy ze zmęczenia czy ze znudzenia 06.gif .


Moja córka nie próbowała ani Zaczarowanego Ogrodu ani Małego Księcia. Pamiętam natomiast z dzieciństwa, że mnie te książki nuuudziły.

Jeszcze polecamy: Ronję córkę Zbójnika.
A_KA
CYTAT(katkasia @ Tue, 20 Sep 2011 - 09:44) *
Moja córka nie próbowała ani Zaczarowanego Ogrodu ani Małego Księcia. Pamiętam natomiast z dzieciństwa, że mnie te książki nuuudziły.


Ja za to Zaczarowany Ogród w dzieciństwie pochłonęłam i na końcu się nawet popłakałam 06.gif

Pochłonęłam też kiedyś, w wieku Karoli chyba, Janko Muzykanta (jak byłam z mamą u ciotki, nudziło mi się i ciotka podsunęła mi Janka). I mi się podobał.
KorneliaB
Polecam: Co za Książę! autor: Prunella Bat - jest bardzo dziewczęca!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.