To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Płytki w kuchni-jakie macie, mat czy połysk?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tamara79
A więc płytki w kuchni, mega problem, bo jak czytam w necie, to jedni zachwalają matowe, że niby nic nie widać, że rewelacja i w ogóle. Inni znów twierdzą, że ich płytki matowe to porażka, każdą kropkę, plamkę widać i ciężko się to to czyści.
Podobnie jest z płytkami z połyskiem, jedni chwalą pod niebiosa inni przeklinają.
Generalnie marzy mi się dość jasna podłoga (kuchnia będzie biała ale bez połysku) tylko jakie te płytki. Głupieję już...
A może to zależy tylko i wyłącznie od koloru, na ciemnych bardziej widać zachlapania, a na jasnej mniej.

rzućcie swoimi pomysłami plisssss
Carrie
mam pastelowe ( mięta i piasek) matowe

trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif

edit: te na ścianie

bo te na podłodze to z takim hmmm połyskiem - bo faktura jest jak pobitego szkła, takiego mrożonego.Fajne, bo podłoga w kólko wygląda jakbym dopiero co ją mopem przeleciała.
Tamara79
Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?
ajakielka
CYTAT(Carrie @ Thu, 08 Sep 2011 - 15:42) *
trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif


U mnie to samo, muszę pod kątem patrzeć, ba, bardzo blisko się nachylić, żeby coś dostrzec (no chyba, że sosem pomidorowym pochlapię). Kolorystykę mam podobną do Carrie, ze znaczną przewagą piasku.
Pysiaczek
Ja podobnie jak dziewczyny - fartuch koło kuchenki mam matowy a podłoga z połyskiem - ale na niej widać jak jest już pochlapana. plus taki że świetnie sie myje - nie zachodzi brudem.
rysa154
według mnie to zależy od płytek(wzoru, koloru) a nie od tego czy są w polerze czy w macie...mi te z połyskiem bardziej pasują, bo spawiaja wrażenie czystości...musiałabys naocznie sparwdzic albo ewentualnie gdzies przeczytac i porownac w sklepie o konkternych modelach....
Carrie
CYTAT(Kanuś @ Thu, 08 Sep 2011 - 17:58) *
Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?


OPOCZNO

na dole tej strony możesz kliknąć na "powrót do aranżacji" - wtedy zobaczysz jak na ścianie wyglądają

i idź koniecznie do sklepu obejżeć - bo na stronie to kolory beznadziejnie wyglądają

Są świetne, sprawują się dobrze już jakieś 7 lat. I faktycznie trzeba się nieźle sosem pomidorowym napracować,żeby było widać,że w kuchni się pracowało.A ja z tych gotujących sporo.

Tych z podłogi nie powiem - są dużo starsze, mąż już nie pamięta co kładł.Tylko,że hiszpańskie były.

edit: na podłodze są w takim jakimś bladym, szaro-hmmm, nie wiem jakim kolorze.Jasne.Nie muszę schylać się po każdy najmniejszy okruszek.Na ciemnym zdecydowanie bardziej by się odcinały.No i nasza kuchnia też mała - ciemna podłoga zrobiłaby jeszcze mniejsze wrażenie i bardzo zwracała uwagę.
Gracjanna
Mozaika jest fajna. DUNE ma takie małe kolorowe mozaikowe elementy. W Łodzi w GRESIE na Wigury oglądałam je ostatnio i szalenie przypadły mi do gustu. Więc pewnie jak będą fundusze na remont to taki będzie mój wybór.

@Carrie - czy ja widze fanke DM? Też uwielbiam Dejwa i spółkę ,choć bardziej niż "World in my Eyes" wolę klimaty z "Songs of faith and Devotion" icon_biggrin.gif
kuna87
Ja mam w sumie mozaikę ale bardziej matową niż błyszczącą icon_wink.gif
jola25
Ja mam płytki z tej kolekcji [edit: moderacja], też są bardziej matowe, sprawują się dobrze, łatwo się je czyści, a też nie zauważyłam, żeby tak bardzo było na nich widać jakieś brudy więc chyba dobrze spełniają swoją rolę icon_smile.gif
rowan_berry
u mnie bedzie biały połysk, a na podłodze imitacja drewna, więc to taki ani mat, ani połysk
lenna
Ważne, żeby nie były gładkie i żeby fuga była ciemniejsza - wtedy się szybko i sprawnie czyści.
madziamama12
CYTAT(cinnamon7 @ Mon, 25 Jan 2016 - 15:53) *
A skąd takie matowe miętowe płytki?


Tutaj znajdziesz piękne: [edit: moderacja] Radzę tylko uważać podczas mycia nieszkliwionych płytek - tylko ściereczka z mikrofibry i woda, płyny do glazury zawierające np. nabłyszczacz mogą fatalnie wpłynąć na ich wygląd. A poza tym - moim zdaniem to najładniejszy rodzaj wykończenia łazienki:)
majka1985
Ja zdecydowałam się na panele ze szkła zamiast płytek. [edit: moderacja]
julia92
Witam, ja mam matowe i są rewelacyjne, nie widać żadnego brudu, jak i zacieków.
fixcombra
mam mat i polysk w roznych miejscach - mat wyglada swietnie caly czas, polysk - coz - swieca sie jak psu **** - a jak sie zapali zarowke to wrecz raza po oczach tym swoim polyskiem. Dobrze ze to tylko na scianie, na podlogach mam wszedzie mat i jest super - ale to pytanie jest o GUST wiec mija sie ono z celem
Maruszka
Ja mam matowe kafelki i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Za to mogę polecić jeszcze coś co sprawi, że wasza lodówka będzie jak nowa. Słyszałyście o matach magnetycznych na lodówkę. Na [edycja moderatorska] znajdziecie najlepsze inspiracje. Zdjęcia na tych matach są jak marzenie. Moim typem nr 1, który mam w kuchni to:
viola30
W domu mam matowe płytki Equipe Caprice kupione w sklepie www.alekafelki.pl. Płytki trzymają się świetnie, dobre jakościowo i świetne w utrzymaniu:)
gilly
Ja też się zastanawia.
aneta80
Ja u siebie mam plytki na polsyk. Do tego miedzy szafkami mam wklejone taka ozdobna mozaike. Wybralam takie plytki aby zgrywaly sie z meblami. Jesli chodzi o producenta, to najwiekszy wybor znalazlam w ceramice Paradyz (ich strona https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--kuchnia) i tam tez dokonalam zakupu. Plytki sa dosyc grube i wygladaja dobrze jakosciowo. Zreszta mozna je znalezc w prawie kazdym wiekszym markecie budowlanym, jakby kogos interesowala ich budowa.
FurMar
Ja zdecydowałam się na matowe na podłodze i z połyskiem na ścianach. Chciałam połysk tu i tu, ale w domu pies, kot no i moja mała. Cała trójka razem potrafi zrobić niezły bałagan. a płytki matowe są mega łatwie w utrzymaniu. Wystarczy mokra szmatka i już. Dodatkowo zdecydowałam się na lepsze jakościowo z salonu https://www.sanpol.pl/salony/oferta/plytki/ Zapłaciłam więcej, ale mam gwarancje, że będą mi służyć na lata icon_smile.gif
gilly
Jestem zdania,ze najbardziej praktyczny będzie półpołysk. Mat jest problematyczny w czyszczeniu. Z kolei wysoki połysk jest sliski .
Możecie sobie zajrzeć do katalogu firmy Tubądzin:
https://www.tubadzin.pl/collection/414

W ofercie mają tam sporo ciekawych kolekcji gresowych . Najbardziej uniwesalne będą płytki w kolorze beżu:
agusiak123
My postawiliśmy na modne teraz rozwiązanie jakim są szklane panele ścienne. Bałam się, że zwykłe płytki będą się brudziły - choćby ze względu na fugi. Położyliśmy na ścianach szkło Lacobel i kuchnia wyszła cudnie. Producenta szukaliśmy długo, a wybraliśmy w końcu R-K Glass i to była najlepsza decyzja. Mają bardzo duży wybór kolorów, a samo szkło ładnie wygląda i nic się z niem nie dzieje. Przykładowe projekty mają wrzucone na stronę: https://www.rkglass.pl/lacobel
Ana3
W naszym mieszkaniu postawiliśmy na stosunkowo nowe rozwiązanie jakim jest szkło. Szklane panele na ścianę wyglądają elegancko, a do tego łatwo je wyczyścić. My mamy zwykły Lacobel, ale grafika też spoko wygląda. Do wykonania możemy polecić tą samą firmę: https://www.rkglass.pl/lacobel . Jest z nimi fajny kontakt praktycznie na każdym etapie wykonywania zamówienia.
daria15
Ja wybrałam szklane płytki do kuchni icon_smile.gif prezentują się pięknie
violka333
A co myślicie o tym, żeby na podłogę położyć kamienne płytki? Widzę, że między innymi tutaj https://www.kameno.pl/plytki-kamienne.html są dostępne. Powiem szczerze, że podobają mi się i to bardzo. Poza tym pewnie są praktyczne. Szukam czegoś, co będzie modne przez lata, a nie tylko jeden sezon.
natkaxx
Ja mam w kuchni płytki gresowe - moim zdaniem to jedna z lepszych opcji icon_smile.gif Wyglądają świetnie, każdy chwali icon_biggrin.gif Jeśli ktoś jest zainteresowany to tutaj można o nich poczytać : https://dagmaplytki.pl/index.php?id=blog&am...=plytki-gresowe icon_smile.gif
Ceda
Ja właśnie polece płytki z połyskiem. O wiele łatwiej się je myje niż matowe. Mamy szary a'la beton z elementami marmuru i nic nie widać, włosów, sierści nic. A wystarczy je przetrzeć i są czyste. Przy matowych jak w banku będzie Pani miała szorowanie ich do jakiś czas na kolanach....

No i polecam przy remoncie zdecydować się na dobra ekipe bo od tego głównie będzie zalezał efekt jaki uzyskacie. Nie ma co oszczędzać na fachowcach.

Polecam szczególnie ich https://adrem.org.pl/uslugi/remont-lazienki/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.