To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

katar u noworodka - pilne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jewka
Moj 2 letni starszak jest na antybiotyku (katar+kaszel), zaraził juz mnie, męża, teraz chyba chyba przyszła kolej na Maleństwo (3 tygodnie), bo zatkany ma nos!! Ciężko mu oddychać i jeść.
Próbowałam udrożnić nosek maścią majerankową, zakraplałam sol fizjologiczną, ale to nie pomaga. Znacie ine sposoby?
Eta
Skoro to nie pomaga to ja na Twoim miejscu wybrałabym sie do pediatry
Lepiej dmuchac na zimne
Jewka
z naszą panią pediatrą rozmawiałam przez telefon - mówiła o soli i tej maści. Nie bardzo mogę pojechać do niej na wizję lokalną, bo to 20 km (mieszkam w lesie), zresztą sama mówiła żeby "obserwować", tyle, że od tego katar nie przechodzi.
i.
Zakraplaj tą sól lub kup sól w spray'u, a potem koniecznie odciągaj wydzielinę gruszką (kilka razy dziennie).
Ewcia!
a karmisz piersiÄ…?
spróbuj zakroplić nosek pokarmem
2 szkraby
Ja jak mały miał katar podawałam mu Nasivin.
i.
No właśnie zapomniałam o Nasivin'ie - to są kropelki dla dzieci od pierwszych tygodni życia. Nam pediatra poradziła żeby skropić nimi patyczek do uszu i delikatnie przyłożyć do dziurek (ale nie wkładać głęboko!).
.uzytkownik.usuniety.
Jedyne co jeszcze mogę dodać (poza wizytą u pediatry) to często układaj maluszka na brzuszku - wtedy wydzielina z noska łatwiej wycieka a nosek się udrażnia.

Pzdr,

zwierzo
chojnol
Julcia złapała pierwszą infekcję jak miała 1,5 tyg icon_cry.gif Oczywiście wizyta u pediatry, nakaz nawilżania powietrza, poza tym dostała sól fizjologiczną do noska i Oscillococinum (to taki lek chomeopatyczny w granulkach, pół dawki rozpuszczone w niewielkiej ilości gotowanej wody 2 razy dziennie), ale leki powinnaś jednak konsultować z lekarzem icon_rolleyes.gif
MagdaXA
Mogę polecić aerozol aquamer podawałam mojemu maluszkowi, można go stosować u niemowląt i dzieci poniżej roczku. Bardzo skuteczny w przypadku zatkanego noska stanach zapalnych zatok a nawet przy alergicznych nieżytach nosa.
monikaaf
CYTAT(MagdaXA @ Mon, 04 Jul 2016 - 23:33) *
Mogę polecić aerozol aquamer podawałam mojemu maluszkowi, można go stosować u niemowląt i dzieci poniżej roczku. Bardzo skuteczny w przypadku zatkanego noska stanach zapalnych zatok a nawet przy alergicznych nieżytach nosa.

Właśnie, może mały dostał alergii i stąd ten [edit: moderacja]? Najlepiej udać się do lekarza i zbadać to pod tym kątem.
Słyszałam o metodach łagodzenia kataru u maluszków domowymi naparami z np. rumianku
aura
Może temat troche nieaktualny dla osoby, która go założyła. Od koleżanki słyszałam również, że ona przy swoim synku stosowała Aromactiv Baby żel do smarowania klatki piersiowej od 1 dnia życia
nataliakoziol
Zobacz sobie aspirator od Firda, bardzo dobra opcja, ponieważ delikatnie usuwa z noska wydzielinę i nie będzie powodował takich podrażnień jak zwykła gruszka więc myślę że to taka sensowna opcja i warto będzie z tego skorzystać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.