To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciemne włoski na nóżkach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Artola
Kilka dni temu zauważyłam, że M. zciemniały włoski na nóżkach 37.gif Zdziwiło mnie to mocno, bo raczej mam w głowie, że małe dziecko=jasny meszek na skórze. M. urodził się z czarną czupryną, z wiekiem włosy mu zjaśniały. Zawsze też miał sporo włosków na pleckach, na nóżkach też, ale jasnych.
Czy powinnam się tym martwić/iść z nim do jakiegoś lekarza (jakiego?), czy to może być norma i taka jego uroda?
aga_dabkowa
Z moim synkiem było podobnie. Urodził się z czarną czuprynką, potem włoski mu się rozjaśniły, teraz ma ciemny blond. Jak miał jakieś 2 latka na nóżkach, pleckach i rączkach pojawiły się ciemne włoski. Byliśmy u endokrynologa - lekarka powiedziała, że jeśli w miejscach intymnych nie pojawiają się takie włoski to nie ma powodu do niepokoju, widocznie taka jego uroda. Dla pewności zrobiliśmy jeszcze badania krwi na poziom hormonów (chyba tsh, ale nie jestem pewna....) i wyniki były w porządku. Lekarka powiedziała nam jeszcze, że skłonności do bujnego owłosienia są dziedziczne. Nie martw się na zapas - to na pewno nic poważnego.
Pozdrawiam icon_smile.gif
madzialenna
Mój pierwszy synek jak się urodził z jasnymi włoskami na głowie, nie miał żadnego włoska ani meszku na ciele, on dopiero w wieku ok 3lat dostał delikatny meszek, pomału mu to rośnie i przekształca się w jasne włoski jak na razie. Dodam że pierwszego syna tata miał znikomą ilość włosów na ciele. Za to drugi synek urodził się z czarną czupryna i meszkiem już na ciele podejrzewam że drugi będzie miał większe owłosienie, jak taki prawdziwy facet 03.gif A tata drugiego jest owłosiony i to bardzo 03.gif Więc jak mówi Aga_dabkowa to to jest chyba dziedziczne.
Artola
Dzięki za odpowiedzi!!! Zrobiłam małe uff...
amore
Moja córka też tak miała-a właściwie ma. 03.gif
domi
CYTAT(amore @ Fri, 16 Sep 2011 - 10:08) *
Moja córka też tak miała-a właściwie ma. 03.gif

Moja Dominika ma widocznego wąsika. Szary odcień powoduje, ze rzucają sie w oczy. Dzieci jej z tego powodu dokuczają a ona czuje sie brzydka i gorsza 21.gif .
magnolia226
moja córeczka też ma na nóżkach na pleckach a najgorsze są na rączkach a raczej przedramieniu i bardzo się martwie że jak będzie dojrzewać to może być problem. też miała bujny włos jak się urodziła. Są może na forum mamy dzieci które już przez to przeszły? czy później te włoski stanowią problem? nie wiem co mam myśleć i martwię
siÄ™ tym
Artola
M. na pleckach też ściemniały. Zakładam, że taka jego uroda, będzie jak prawdziwy facet, kudłaty icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.