To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak usunąć plamę?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Maadzik
Jak w temacie. Z tkaniny bawełniano (80%) poliestrowej. Plama nie prana, zasypalam mąką ziemniaczaną żeby troche wchłonęła i nie wiem, czy mam robić coś jeszcze czy po prostu uprać. A jak uprać to w jakim środku i temperaturze?
Madie
Jedna z dziewczyn (wybaczcie, nie pamietam ktora dokladnie) podawala nazwe srodka na przerozne plamy- dr beckermann. Z ciekawosci spojrzalam na te produkty w sklepie- sa do roznych plam. Od plam z warzyw, trawy po farby, tusze, szminki itp. Wydaje mi sie, ze widzialam tez do czegos brudzaco-tlustego.
Maadzik
A wie może ktoś gdzie można to kupić?
Magnezja
Ja ostatnio walczyłam z plamą od smaru (z lokomotywy) i pomógł dopiero odplamiacz Amway. Na olej hydrauliczny też powinno zadziałać.
Madie
CYTAT(Maadzik @ Thu, 15 Sep 2011 - 22:00) *
A wie może ktoś gdzie można to kupić?


Ja widzialam dr beckermann'a w hipermarkecie na R. (tym 4-literowym)
LadyCaro
Ja bardzo sobie chwalę odplamiacz w granulkach z Biedronki ( we wiaderku) który rozpuszczam we wrzącej wodzie i wkładam zaplamioną rzecz.
Madie
Biedronkowy sie nadaje, ale nie na takie plamy. Jakies drobne zabrudzenia usuwa, ale plamy z tluszczu mi nie usunal.
Maadzik
Znalazłam ten odplamiacz dr beckermann'a, odplamiłam, po upraniu wyglądało idealnie a jak przeschło to już nie do końca 32.gif . Szukam tego Amway'a ale kiepsko mi idzie. Mam nadzieje, że jednak nie skończy sie wymianą obicia 32.gif
sdw
Na tłuste plamy najlepsza jest pasta BHP albo, obecnie zastępująca tradycyjną behapowską, ekologiczna "Pasta PHP Americol".

Rozpuści absolutnie każdą plamę. Poradziła sobie nawet z zapapraną smołą białą, bawełnianą kiecką. Gdzie toto kupić nie mam pojęcia. W razie ewenteualnych problemów mogę się podzielić moimi zasobami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.