To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Od jakiego wieku można wozić dziecko w foteliku rowerowym?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

LidkaM
Jak w temacie: od jakiego wieku, w czym i jak można wozić brzdąca? Co kupić, żeby było bezpiecznie, na co zwrócić uwagę. Oboje z mężem jesteśmy rowerowi, samochód głównie stoi na parkinku, żadne z nas nie spieszy się za kierownicę a wiosną chcielibyśmy pojeździć po polno-leśnych ścieżkach z brzdącem. Jak się przygotować?
Lilopi
https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę
grzałka
można wozić w foteliku jak już samodzielnie siedzi stabilnie, zawsze w kasku i chyba tyle- no i dla takich maluchów wstrzasy raczej nie polecane, czyli niekoniecznie po wertepach

my też rowerowi icon_smile.gif
Graz
Mikołaja zaczeliśmy wozic w foteliku jak skończył rok. bardzo się nam wszystkim to podoba icon_smile.gif już żałuję, że zaraz będzie zima i nici z roweru
katarakta
My zaczelismy wozic w foteliku 1.5 roczniaka. Kask obowiazkowo i z tego co pamietam wazne by zapiecia na stopki dziecka byly.
użytkownik usunięty
My woziliśmy trochę niespełna roczniaka w przyczepce. Teraz znajomi od nas pożyczyli, mieli do niej taki hamak, że dało się wozić 5 miesięczniaka, ale to chyba niezbyt polecane, ze względu na mikrouszkodzenia. Ponad roczniaka woziliśmy już śmiało na dłuższe wyprawy mieliśmy i fotelik i przyczepkę. Już czekam na wiosnę i możliwość jazdy bo w tym roku roweru nie wyciągnęłam niestety.
trzkasienka
my tez rowerowi- przy zakupie patrzylam na to, by:
- fotelik byl wygodny, bo jezdzimy na dlugie wycieczki
- mial regulowane oparcie
- wystarczyl na kilka lat

zdecydowalismy sie na ten
m4rusia
CYTAT(gosia123)
https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę


a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif
Ewelinek
Martucha już się nie musisz dziwić bo przepis jest aktualnie nieaktualny i dzieci wozić można icon_wink.gif
ATeFKa
A do jakiego wieku można dziecko w takim foteliku wozić? Bo Jacuś skończy w czerwcu 3 lata a jak wyciągnęłam rower i się z min przejechałam, to ciągle mi koło tylne ocierało się o fotelik... a nie mam możliwości fotelika wyżej zamontować. A fotelik to Kettler chyba.
Ewelinek
Kettlery mająto do siebie (przynajmniej te,które ja wybadałam icon_wink.gif ), że posiadają krótkie pałąki do mocowania. Często foteliki tej firmy opierają sie na bagażniku (jeśli go ktośposiada) co znacznie pogarsza amortyzację. Jeżeli fotelik trze o koło to wydaje mi się to wystarczającym powodem aby uznać, że nie można go już używać. W fotelikach raczej określona jest max. waga dziecka (ewentualnie ograniczenia związane ze wzrostem) a nie wiek.
ATeFKa
Bagażnika nie posiadam, i nie wiem czy tam jest gdzieś waga napisana na tym foteliku. Strasznie mi szkoda, bo nie jest mi jakoś szczególnie ciężko z nim. A te przyczepki strasznie drogie.
Ulinka
Marcela woziłam od 3 lat chyba, natomiast Hanka miała coś ok 2 lat. Mam fotelik kettlera i Hanka jeszcze w tamtym roku w nim jeżdziła z wagą ok 15 kg. W tym roku mąż wsadził ją na taki holl, na którym w ubiegłym roku Marcela ciągał. Z tego co pamiętam Nasz kettler jest do 20 kg. Koniecznie musi być kask i coś odblaskowego
pszczolkamaja
a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?
juliana
CYTAT(pszczolkamaja @ Sat, 09 Jul 2016 - 17:04) *
a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?



Tak, używam od niedawna. Jestem jak najbardziej zadowolona. tez sie glowilam w co malucha przyodziac na rower, zeby sie nie wychladzal, zwlaszcza ze wiatr wieje wprost na niego przy wiekszej predkosci. coverover problem rozwiazal icon_wink.gif przekladam go przez glowe malucha i ta dam- wszyscy zadowoleni icon_biggrin.gif
propabolistyk
Myślę, że wiele zależy od wielkości samego dziecka ale od roku nie ma problemu. Nasza mała jeździła ze mną właśnie od około roczku i była bardzo zadowolona z przejażdżek z tatusiem icon_smile.gif Fotelik kupiłem w lokalnym sklepie rowerowym. Do fotelika dokupiłem przednią szybę by dziecku nie łzawiły oczy przy szybszej jeździe.
ANielala
Jeżdżę do pracy na rowerze, wożąc przy okazji dziecko do przedszkola i odbierając je z powrotem Korzystam z fotelika rowerowego weeride kangaroo, na którym moje dziecko woziłam już gdy miało rok. Teraz ma 3 latka icon_smile.gif
otylkaw
Lekarze zalecają, że nie wcześniej jak od 1,5 roku. Można nadwyrężyć delikatny kręgosłup malucha. Dziecko musi już pewnie i stabilnie samo siedzieć. Maluch jest narażony na wstrząsy i nie może tez za długo być przewożony. My na pierwsza wycieczke rowerową wybraliśmy się jak córka miała prawie dwa latka.
AnnaWall
CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 09 Nov 2011 - 12:03) *
a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif


dla mnie też to jest szok , zawsze wydawało mi się , że przyczepka bezpieczniejsza niż fotelik
Pollaco
Moja córa też na początku jeździła na takiej biegówce i bardzo szybko zapała równowagę. Teraz ma już taki normalny rower dla dzieci , bez bocznych kółeczek. W dzień dostosowała się do większego modelu
kuna87
Z tego co wiem zaleca się jak dziecko będzie mieć już 18 miesięcy, wtedy wstrząsy będą dla niego bezpieczniejsze
Yomka
Gdy stabilnie siedzi, ma dobry fotel, jest dobrze zabezpieczone i oczywiście koniecznie kask.
oderkowy
Jak może usiąść, to już można.
malinova
nasz jeździ odkąd skończył 1,5 roku ale wiadomo, że każde dziecko rozwija się inaczej. Musi siedzieć stabilnie przede wszystkim
synkitrzy
Nam zalecali aby rozpocząć jazdę gdy młody skońcy 18 mcy. Generalnie to dobrze jest dobrać fotelik do dziecka jak i roweru aby wszystko ze sobą grało. Nam doradzili i zamontowali prawidłowo fotelik marki Bobike w sklepie Bikeovo.pl . Warto posłuchać tego co mówią o bezpieczeństwie jazdy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.