To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kalendarzyk małżeński

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
Poproszę wprawioną i doświadczoną kobitę o wytłumaczenie powolutku i kolejno, jak obliczać płodne dni w "kalendarzyku małzeńskim'
Tylko nie pytajcie proszÄ™, dlaczego jeszcze tego nie wiem icon_cool.gif

Może ktos mi pomoze i obliczy PEWNE dni niepłodne w bardzo zróznicowanych cyklach tzn od 24 do 30 dni .Takie głupie mam cykle i nigdy nie wiem kiedy spodziewć się "gościa". Czy ta metoda wogóle ma sens przy tak rozchwianym cyklu miesiaczkowym? Czy można wyznaczyć choć kilka PEWNYCH dni niepłodnych?
HELP!

bardzo głupia w te klocki:
i.
Maggi specjalistką w tej metodzie nie jestem, nieregularne cykle nie muszą być przeszkodą, ponieważ kalendarzyk małżeński (czy NPR) opiera się na obserwacjach.
Metoda polega na codziennym mierzeniu temperatury oraz obserwacji śluzu. Wyniki trzeba codziennie zapisywać.

Jednak czy metoda jest pewna nie napiszÄ™, bo jej nie stosujÄ™.

PodajÄ™ link https://www.npr.prolife.pl/index.htm
pirania
jesli chodzi o metode kalendarzykowa czyli samo wyliczanie- przy rozchwianych cyklach absolutnie odradzam. W ogole odradzam samotna.

Jesli chodzi o NPR czyli sluz temperature szyjke macicy itp to nasza genialna adzia zalozyla genialne forum prywatne na forum gazety i tam jest absolutnie wszystko wlacznie z nieocenionym praktycznym przewodnikiem (to nick) ktora jest doradca NPR i wie o tym absolutnie wszystko icon_wink.gif

a tu jest link

https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14906
adzia
Gosia, to ja taka genialna? To powiedz mi czemu po porodzie boję się zaufać obserwacjom i generalnie odwiesiłam je na kołek icon_wink.gif trochę z lenistwa, a trochę ze strachu. Dobrze, że przemysł farmaceutyczny działa icon_wink.gif

A i w normalnych okolicznościach nie ufałabym kalendarzykowi...

PS. Praktycznyprzewodnik to świetna doradczyni i do tego ma anielską cierpliwość icon_wink.gif Można jej zadawać nawet najgłupsze pytania icon_wink.gif
pirania
adzia forum jednakze genialne;))) i z tego wzgledu genialna jestes;)))
irminka2
Ja co prawda po wpadce z Wojtusiem wolę też zaufać przemysłowi farmaceutycznemu, niemniej zaglądam Adziu na Twoje forum i przyłączam sie do zdanie gwm.

Irmina
Coffee
maggi kalendarzyk dla mam, ktore maja nieregularne cykle- nie jest zwykle trafny...chyba, ze plus metoda obserwacji ...sluzu... to jest dosc pewne...no przynajmniej w moim przypadku tak bylo...5 lat na tym bazowalam bez wpadki, a jak sie zdecydowalismy na dzidzie to "robiac baby" w dni plodne (przeze mnie zaobserwowane) udalo nam sie za peirwszymr razem... icon_wink.gif
domi
Jeżeli twoje cykle sa nieregularne np. raz trwają 24, innym razem 30 dni., trzeba ustalić długość najkrótszego i najdłuższego ( w ciagu 8-10 kolejnych cykli). Jeżeli cykle sa nieregularne, trzeba brać pod uwagę dwie wielkości. Długość najdłuższego i długość najkrótszego. Granicę ustalamy odejmując od najkrótszego 19 i od najdłuższego 10. Np .dla cykli o rozpietości 24-30 możliwosć zapłodnienia jest pomiedzy 5-20 dniem.
Ponieważ ze względu na ich niereguralność nie mozna przewidzieć długości aktualnego cyklu i trzeba brać pod uwagę dość duże ryzyko. Dlatego proponowana jest dodatkowo metoda, za pomoca której kobieta moze dokładnie wyznaczyć moment jajeczkowania czyli płodności. Jest to metoda termiczna i obserwacja śluzu.
kas
Maggi icon_wink.gif
Czyżbyś starała się o CZWARTA pociechę ? icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Kasia
adzia
Irminka, to już nie jest moje forum icon_wink.gif przekazałam je wirtualnemu uzytkownikowi o nazwie npr_admin, bo miałam dość ubierania mnie w szaty pierwszego ideologa Rzeczypospolitej icon_wink.gif Gosia WM zapewne pamięta wątek, który przepełnił czarę icon_wink.gif
maggii
Kas Broń Boże!!!!
Własnie dlatego, ze się NIE staram pytam o kalendarzyk, bo inne metody raczej wykluczaja się ze względu na moje pokichane zdrowie.... icon_evil.gif
I juz sama nie wiem, co zrobić, zeby nie byc...
edika
Maggii, jeżeli chcesz poznać Naturalne Metody Planowania Rodziny, to polecam Ci wizytę w Poradnii Rodzinnej (tam gdzie są nauki przedmałżeńskie). Znajdziesz tam instruktorów NMPR, którzy wszystko Ci wyjaśnią. Ja w trakcie nauk przedmałżeńskich dwa razy spotkałam się z taką instruktorką i od blisko 5 lat stosujemy NMPR i wszystko "działa" bez zarzutów.
W bezpośrednim kontakcie z osobą znającą się na tym jest o wiele łatwiej nauczyć sie NMPR.
Już w trakcie stosowania NMPR kilka razy sięgałąm po książeczkę Teresy Kramarek. Jest ona napisana rzeczowo i na temat (zobacz https://www.kmt.pl/pozycja.asp?wyniki=2&KsI...&kstr=1&wd=FGZ)

Pytasz, czy klendarzyk małżeński ma sens przy nieregularnych cyklach - może być zawodny, ale stosowanie metody objawowo- termicznej ma sens w takich przypadkach. W w/w książeczce jest napisane, że kobiety, które mają zaburzenia cyklów, gdy dobrze znają metodę objawowo- termiczną nie natrafią na większe trudności w stosowaniu tej metody.

Pozdrawiam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.