To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

badanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

neka
Jak wyglÄ…da wizyta u alergologa z 3,5 letnim dzieckiem?Czy robiÄ… jakieÅ› badania ? Jakie?
i.
Najpierw lekarz robi wywiad - pyta co dziecku dolega, czy bierze jakieś leki. Potem pyta mamę o ciążę, jej przebieg, poród i pierwsze lata dziecka. Trzeba opowiedzieć o wszystkim co niepokoi u dziecka.
Jeśli lekarz uzna, że są podstawy do podejrzenia alergii robi testy. Jeżeli są problemy z dusznościami i kaszlem może skierować na spirometrię.

Wyniki testów są po 20 minutach - lekarz od razu je interpretuje. Zazwyczaj jednak nie da się zrobić wszystkich potencjalnych alergenów na raz - trzeba to rozłożyć na dwa, trzy razy.
neka
Ilkuś a nie wiesz przypadkiem gdzie w Gdyni można znalezć dobrego alergologa,może być prywatny.A czy do zwykłego trzeba mieć skierowanie?Moja pani pediatra twierdzi,że nie ma takiej potrzeby,żeby iść z Kubą do alergologa,ale ona nigdy nie widzi żadnej potrzeby,aby dać gdziekolwiek skierowanie.Jednak dermatolog stwierdziła azs choć mi się wydaję że on poprostu jest na coś uczulony,bo np. latem kiedy byliśmy na wsi w górach u teściów to miał dużą wysypkę,a terazma tylko taką suchą skórę.
i.
Ja jestem z okolic W-wy, więc nie niestety pomogę icon_sad.gif
Skoro lekarz nie chce dać Ci skierowania to pozostaje wizyta prywatna. U mnie było tak samo - pediatra mówiła, ze żeby dostac skierowanie do poradni alergologicznej to dziecko musi częściej chorować i poważniej icon_rolleyes.gif
Napisz może na forum regionalnym - pomorskie(?)
irminka2
Neka, skontaktuj się z Blaire, ona może Ci polecić dobrego alergologa w Gdańsku.

Irmina
i.
Albo napisz na forum lekarze - tam moderatorem jest Siunia (z Gdańska). Może ona poleci Ci dobrego alergologa?
kaskasto
A jakie badania moze alergolog zlecić dla 2,5 latka ??

Neka my mamy wizytę w Gdańsku na Polankach u dr Żywickiej icon_smile.gif 23 luty
blaire
Neka, do alergologa skierowanie jest jak najbardziej potrzebne- jeżeli idziesz w ramach podstawowej opieki a nie prywatnie. Od lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli to problem dla waszej pani doktor to może powinnaś pomyśleć o zmianie lekarza?
Ja w Gdyni nie znam niestety rzadnego lekarza. A w Gdańsku polecić mogę kilku. Przede wszystkim poradnia pulmonologii i alergologii przy szpitalu na ul. Polanki a tam dr Pustkowski i dr Żywicka( u której leczy się mój Kuba, a od wczoraj również Dominik kaskisto). Poza tym pani alergolog przyjmująca w przychodnie na Morenie, w tej dużej przychodni przy Jaśkówce. No i rewelacyjna pani Kujawska-Kapiszko. Do tej ostatniej możesz spróbować dostać się prywatnie. Wtedy raczej nie będziesz potrzebowała skierowania. Ci, których wymieniłam z nazwiska to właśnie lekarze z Polanek, moim zdaniem świetni specjaliści.
Dr Kujawska-Kapiszko będzie też przyjmowała z ramienia NFZ na Oruni Górnej, jeden raz w tygodniu. Prywatnie przyjmuje chyba w Brzeźnie, ale nie jestem pewna.
Daj znać co z twoim Kubusiem. Jeżeli teraz ma jedynie suchą skórę to raczej rzadnych badań podczas pierwszej wizyty nie wykonają. Ale pamiętaj to co pisała Ilka. Bardzo ważne jest to, abyś przygotowała się do wizyty. Najlepiej spisz sobie to, co niepokoi cię jeśli chodzi o zdrowie małego. Czasem może się zdażyc, że o czymś zapomnisz. A mając taką ściągę będziesz spokojniejsza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.