To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Drugi fotelik - dylematy wagowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magnezja
Przekopałam fotelikowe wątki i niestety nadal nie bardzo wiem co mam wybrać jako fotelik pokołyskowy. Obawiam się, że zakupu będę musiała dokonać niedługo, a nie na wiosnę, jak to wcześniej rozważałam.
Wcześniejsze forumowe wątki raczej dotyczą fotelików z przedziału 9-36. Sprawdzałam sobie wyniki crash-testów, ceny, wasze opinie i ok. Mogłabym coś wybrać bo i jest z czego. Zastanawia mnie natomiast ten przedział wagowy - czy to jest dobry pomysł aby takiego 10-cio miesięcznego malucha przekładać z kołyski od razu do takiego kolosa? Nie lepiej wybrać coś pomiędzy? Nie mam pojęcia w jakim wieku może być dziecko ważące 36kg a w jakim 18kg. Zdaję sobie sprawę, że dużo zależy od samego dziecka, ale czy mimo wszystko można to jakoś uśrednić? Na chwilę obecną Kamil waży ok 11-12kg, ma skończone 9 miesięcy. Wolałabym fotelik przeznaczony dla mniejszych dzieci, te 36 kg mnie lekko przeraża i w sumie to nie wyobrażam sobie mojego synka w takim foteliku. Myślałam intensywnie o foteliku z przedziału 9-18kg. Nie będę ukrywać, że moim faworytem jest tam maxi cosi, ale czy 18 kg to nie będzie zbyt mało??. Jeśli więc 36 jest za "duże", 18 może być "małe" to co - zostało 25kg. No, ale w przedziale 9-25 to nie ma zbyt wiele dobrych fotelików (maks 3 gwiazdki widziałam). Chyba, że źle szukałam.
Doradzicie coÅ›??
katiek
RadzÄ™ 9-18 kg, a potem ten 15-36 kg.
Kombajn 9-36 miałam przy Kindze, a i tak kupiłam jej potem 15-36 kg-było jej ciasno i niewygodnie.
Tomek teraz jeździ w 9-18 kg, choć zaliczył już jazdę w siostrzanym 15-36 kg.
katiek
A, nie doczytałam, Tomek wazy 15 kg, ma ok. 92 cm, obecny fotelik zapewne posłuży mu jeszcze rok, dwa. Kinga ten 15-36 miała kupiony jak miała około 5 lat, jeździ do dzisiaj, a ma 140 cm wzrostu i ok. 35 kg wagi.
Tomek ma Maxi Cosi Tobi, Kinga Maxi Cosi Rodi XR.
Ika
9-18 kg, zdecydowanie.
A dlaczego przesadzasz go już do większego fotelika (a nie na wiosnę, jak planowałaś)? Chodzi o wagę?
Magnezja
Ika, prawdopodobnie Kamil nie mieści się na szerokość i na długość. W ten weekend będę w Poznaniu więc przekonam się na własne oczy jak to wygląda. Moja mama (u której jest obecnie Kamil) twierdzi, że już teraz pasy ledwo się zapinają i nie można ich wydłużyć. Będziemy z nim wracać do Piaseczna w połowie października albo i później więc dojdzie do tego grubsze ubranie. No i widziałam poniższą fotkę (model poglądowy dla mnie, mama próbowała mi pokazać jak to wygląda w samochodzie) - co prawda synek siedzi a nie "leży" w kołysce, ale podobno trzeba najpierw daszek fotelika zdjąć i dopiero potem ulokować w nim Kamila. Inaczej się nie zmieści pod tym daszkiem 43.gif



Uploaded with ImageShack.us
Ika
Daszek jest mało istotny, można go w ogóle zdemontować. Kołyskę należy zmienić na większy fotelik w dwóch przypadkach - gdy dziecko osiągnie wagę 13 kg lub gdy wyrasta głową ponad oparcie (ale w pozycji leżącej, a nie siedzącej icon_smile.gif). Wcześniej odradzam, bo kołyska jest najbezpieczniejszym z fotelików (pod warunkiem, że atestowana, ale zakładam, że właśnie taką masz icon_smile.gif).
No i jeśli zmieniać fotelik, to zawsze na taki z mniejszym przedziałem wagowym. Czyli nie 9-36, tylko 9-18 kg. Sprawdzasz testy, wybierasz trzy foteliki, jedziesz do sklepu, najlepiej z przeszkoloną obsługą (w Wawie mogę Ci wskazać, który ma taką) i przymierzasz wszystkie trzy do swojego samochodu. Wybierasz ten, który najlepiej przylega do kanapy.
Magnezja
Dzięki dziewczyny za rady! Sprawdzę dokładnie jak to wygląda na żywo bo po fotce faktycznie ciężko ocenić. Zwłaszcza jak mały siedzi a nie leży. Martwią mnie jedynie te pasy, że niby już wydłużone ma maks 13.gif
No i cieszę się, że polecacie ten mniejszy na "pokołyskowy". Jakoś wewnętrznie nie mogę się przekonać do tak wielkiego fotelika na teraz. Przecież mam jeszcze takie małe dziecko 43.gif
Ika będę wdzięczna za namiary na sklep icon_smile.gif
Sali_M
Amelii kupiłam dawno temu (jak wyrosła z kołyski maxi-cosi) fotelik Nania, coś podobnego do tego, tylko starszy model. Fotelik na lata,najpierw się go mocuje całego pasami, potem jak dziecko urośnie, przeplata się pasem, a później można zastosować sam dół jako podkładkę. Ja jestem z niego zadowolona, teraz się na niego przesiądzie Paula, bo dotąd miała inny- Ramatti od 9-18 kg.
Ika
CYTAT(Sali_M @ Mon, 26 Sep 2011 - 20:11) *
później można zastosować sam dół jako podkładkę.


Nie można, jeśli ma być bezpiecznie.
A Ramatti nie sÄ… testowane.

Nania może być okay, choć to zależy, jaki model, bo bywały też kiepskie.
Ika
Doczytałam w opisie fotelika że mu producent zrobił testy - ale ADAC ich nie wykazuje a testy były tylko w ramach ECE R44...
katarakta
Moj w wieku 8-9 miesiecy juz przesiadl sie do wiekszego. Pierwszy jaki mielismy cos do 10 kg dawno poszedl w odstawke bo wlasnie glowka wystawala poza obrys fotelika i na szerokosc sie juz nie miescil. Potem pozyczylismy do 13 kg ale tez dlugo nie pojezdzil. Wlasnie w wieku 8-9 miesiecy dostal juz dorosly. On w tamtym okresie byl sporym brzdacem i w nie kazdy fotelik sie miescil. Trzeba bylo z nim mierzyc.
Zelda
Niektóre fotelik z przedziału 9-18 kg można montować tyłe do kierunku jazdy,to bezpieczniejsze niź przodem,bo 9 miesięczne dziecko nadal ma cięzką główkę.Olek od roku jeżdzi w maxi cosi priori xp nie wiem jak teraz w testach,ale wczesniej wypadał bdb.Polecam ten fotelik,jest bardzo stabilny.Jeździł w nim w różnych autach i zawsze super przylegał.Mierzyłam też maxi cosi priori i różnica ogromna.
Plus maxci cosi xp jest jeszcze taki że można go do pozycji pół lezacej rozłożyć.
Magnezja
Dzięki Maju za informacje, nawet nie myślałam, że Priori ma różne wersje. O tych fotelikach 9-18 montowanych tyłem też słyszałam, Z Maxi Cosi to chyba model Mobi jest jeśli się nie mylę.
Zelda
jest priori i priori xp,przynajmniej był jak ja kupowałam fotelik.
Ja teraz Hani chciałabym zmienić fotelik,od roku ma nowy,ale beznadziejny.Mierzyłam go do innego auat i było ok,a do mojego nie bardzo pasuje.Zastanawiam się też nad cybex pallas,inne rozwiązanie,ale w testach wypadają bdb,tylko on jest z przedziału 9-36kg,natomiast ma ten przód zabudowany.
Ika
Jeśli chodzi o foteliki bez pasów, tylko z barierką... w tym przypadku na testy patrzę przez palce. Od fachowca osobiście usłyszałam, że producent wykorzystał pewną "lukę" oraz swoją wiedzę na temat metody przeprowadzania testów. On nie był przekonany, by przy większej prędkości i większej sile zderzenia, niż była w testach, ten fotelik sprawdził się równie dobrze, jak fotelik z pasami.
I ja również nie jestem przekonana.
moko.
Uważam, ze fotelik powinien byc do 18 kg. A nie od razu większy, bo na dłuzej starczy.
Nasz Romer do 18 kg myślę, ze spokojnie starczy do 3 lat, jak nie dłuzej.
Ika
CYTAT(Magnezja @ Mon, 26 Sep 2011 - 19:19) *
Ika będę wdzięczna za namiary na sklep icon_smile.gif

Przepraszam, przeoczyłam to 37.gif
W Warszawie przeszkolona obsługa jest w sklepie e-FOTELIKI.pl, ul. Astronomów 3 lok. 2.

W 14 miastach w Polsce sÄ… takie sklepy.
Magnezja
Nie ma za co icon_smile.gif i dziękuję
Zelda
CYTAT(Ika @ Tue, 27 Sep 2011 - 11:07) *
Jeśli chodzi o foteliki bez pasów, tylko z barierką... w tym przypadku na testy patrzę przez palce. Od fachowca osobiście usłyszałam, że producent wykorzystał pewną "lukę" oraz swoją wiedzę na temat metody przeprowadzania testów. On nie był przekonany, by przy większej prędkości i większej sile zderzenia, niż była w testach, ten fotelik sprawdził się równie dobrze, jak fotelik z pasami.
I ja również nie jestem przekonana.

piszesz o fotelikach cybex?
Ika a skąd pewność, że inni nie stosują tych samych metod?pytam bo nie wiem,a Ty w tym "siedzisz".
Ika
CYTAT(maja2006 @ Tue, 27 Sep 2011 - 19:22) *
piszesz o fotelikach cybex?
Ika a skąd pewność, że inni nie stosują tych samych metod?pytam bo nie wiem,a Ty w tym "siedzisz".


Pewności nie ma, ale jeśli mówi mi to człowiek, który w tym "siedzi" dalece bardziej, ma kontakty z producentami, testerami - kiedy mówi mi to Marek Plona, to ja mu ufam icon_smile.gif A mówi, że te z pasami są bezpieczniejsze.
semi
Tosia wazy 12 kg, ma 3 lata,jeździ w Maxi Cosi Priori, Pojeździ pewnie jeszcze spokojnie ze 2, potem się przesiądzie w Cybex Solution po Leosiu. Ale o pół roku młodszy Jasiek Makareny jeźdżący w takim samym foteliku jest o 4 kg cięższy, więc na pewno na długo już mu Maxi Cosi nie wystarczy. Nie da się przewidzieć, jak długo fotelik posłuży dziecku, ale mimo to tez zdecydowanie odradzam te do 36 kg. Tu chodzi o bezpieczeństwo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.