To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

KATAR ZATOKOWY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OLA77
Już od prawie 2 tyg męczy mnie katar zalegający w zatokach, boli mnie oczywiście od tego głowa. Wiem, że powinnam iśc do lekarza, ale jakoś tak trafić tam nie mogęicon_sad.gif Macie jakies sprawdzone metody? Aha theraflu zatoki na mnie nie działa, coś innego mi polećcie.
pcola
Ibuprom zatoki i inhalacje. Jeśli masz dostęp - to naświetlanie bioptronem.
justine1980
Mężowi pomógł ibuprom zatoki zwłaszcza na ból
OLA77
inhalator mam, ale z czego robic inhalacje?
pcola
Ja robiłam gorące parówki z Olbas Oil. Można też z szałwii z rumiankiem. Gorąco współczuję, bo problemy z zatokami mam od 4 lat, czyli od czasu jak zmieniłam pracę
na taką w dużym zapyleniu, a Maks poszedł do przedszkola i zaczął znosić do domu choróbska.
Madie
Mi na zatoki nie pomagalo nigdy nic bez recepty. Zawsze dostawalam buderhin w aerozolu + mase antybiotykow.
Lec do lekarza zanim sie z tego zrobi zapalenie.
Tigerek
Pomysł laryngologa na moje zapalenia zatok: pomaga.

Gorące ziemniaki utłuczone - na szklankę ziemniaków około 2-3 łyżki soli, zawijasz w chusteczki albo inne płótno i robisz okład na czoło, nos i policzki (często mamy złogi w zatokach szczękowych i stąd nawroty do tych czołowych). Ma być tak ciepłe, jak zniesiesz bez poparzenia. Trzymasz póki jeszcze dość ciepłe. Po takich okładach nie wolno przez 2 godziny wychodzić z domu i oczywiście unikać przeciągu. Takie okłady robimy 2-3 razy dziennie.

Ziemniaki można używać ponownie po podgrzaniu.

A z leków - Ibuprom zatoki, tu lekarka (rodzinna) kazała mi wybrać cały "słoiczek" 24 sztuki chyba w maksymalnej dawce: 2szt 3 x dziennie. Zapobiega szybkim nawrotom.
Eliszka
Tylko Olu nie lej Olbas Oilu do inhalatora !!

Na mnie działa doraźnie Ibuprom zatoki albo jakieś krople w stylu Otrivin.

A poza tym swoje zatoki leczę od pięciu lat. icon_wink.gif
kini5
Spróbuj zrobić inhalacje z majeranku wsypać 3 łyżki majeranku do miski i zalać 2-ma litrami wrzątku - oddychać parą pod ręcznikiem.
OLA77
dzięki dziewczyny- nos i zatoki odblokowane. Jak mi fajnie bez tego bólu głowy:)
pcola
icon_smile.gif Fajnie.
malinka1978
ja w grudniu mialam zapalenie zatik, otrzymalam skierowanie na rtg, niestety byly zajete zatoki i plat czolowy wiec otrzymalam antybiotyk i aerozol fliksonaze do nosa.
do objawów moge dolaczyc katar ropny zielony, zolty i z krwią i ogólne oslabienie bez gorączki.

potem mialam konsultacje u laryngologa dostalam lek rozrzedzajacy wydzieline na zasadzie ACC i kontynuacje sterydu.

pierwszy raz spotkala mnie taka sytuacja, w sumie wczesniej nie narzekalam na katar czy zatkany nos itd.
makarena
Mnie dopadło zapalenie zatoki szczękowej 2 tygodnie temu - MASAKRA!
RTg wykazało ze cała wypełniona była płynem i laryngolog od razu stwierdził - powinna byc punkcja, ale idąc tam wiedziałam już i powiedziałam od razu "żadnej punkcji"!. Mąż ma przewlekle zapalenie zatok i rok temu miał robione punkcje kilka dni pod rząd. On nie mia wtedy wyjścia - mnie na szczęście to ominelo. Pomógł antybiotyk, ziołowy lek Sinupred i krople do nosa ale z takich silniejszych. Po antyb. laryngolog zrobił mi usg zatok i okazało sie, że płynu nie ma. Ale muszę teraz uważać żeby przy kolejnej infekcji nie było to samo. Podobno częściej tak się dzieje przy krzywej przegrodzie nosowej, polipach w nosie, ale trzeba zawsze db udrażniać nos.
Mam pytanie do osób które już walczą z tym od dawna, słyszałam ze pomagają lampy rozgrzewające, ale stosować je należy gdy infekcja jest wyleczona. Czy macie z tym jakieś doświadczenie?
pomidorro
niestety mnie tez dopadło- juz parę miesięcy walczę. Tym razem dostałam steryd do nosa i skierowanie do laryngologa. Dostałam tez leki przeciwzapalne- jak nie przejdzie znowu mam się zgłosić do lekarza 29.gif

ziemniaki- wypróbuję icon_smile.gif
Tigerek
Tylko pamiętaj - mocno ciepłe i bardzo mocno słone icon_wink.gif - można używać wielokrotnie po podgrzaniu.
grubassek:)
jeśli katar zatokowy trwa tak długo to chyba bez wizyty u lekarza i antybiotyku się nie obędzie... bo można sobie nieźle zaszkodzić...
ale jak mi zaczynają się problemy z zatokami to od razu biorę ibuprom zatoki i inhalacje ze specjalnymi kropelkami-ale nazwy teraz nie pamiętam- jeśli to zastosuję odpowiednio wcześnie to przeważnie to pomaga....i przechodzi po ok.6-7 dniach
malinka1978
Ja dzisiaj bylam u laryngologa, dostalam skierowanie na tomografie glowy a szczegolnie zatok.

Mam steryd avamys do nosa, i tez ziolowe lek sinupred. na razie bez antybiotyku bo mialam juz w marcu i maju 13.gif ;

pomidorro
a mi przeszło po sterydzie..plus sinupred
uffff
tuLena
tak, sinupred też ostatnio wypróbowałam i super jak dla mnie
malgosia1968
walczÄ™ z zatokami od 6 tyg
z zatok poszło na lewe ucho
dziś kończę barć antybiotyk
też biorę sinupred
jest dużo lepiej
w środę mam kontrolną wizytę u laryngologa
w sumie to pierwszy raz miałam zapalenie zatok z uchem
i oby ostatni
mikimiki00
Wygodne maseczki ma nasz Novama Familino Pro. Dobrze układają się na buzi, aerozol leci bez strat do celu zamiast gdzieś uciekać bokami i wytracać się w powietrzu. Prosta obsluga, łatwe napełnienie nebulizatora lekarstwem i szybkie czyszczenie po zabiegu.
Brigit
Mój mąż od lat męczy się z zapaleniami zatok. Osttano brał antybiotyki przez dwa tygodnie, a po tygodniu od zakończenia znowu to samo...
rowan_berry
Spróbuj Apicold propo, jest bez recepty. To taki spray do nosa z propolisem w składzie. A jak wiadomo, propolis działa antybakteryjnie. Może mu to pomoże?
majkajamroz
Warto zamówić włoski Familino moim zdaniem. Gwarancję mamy na niego dożywotnią, inhalować można górne i dolne drogi, super nam się sprawdzał zwłaszcza profilaktycznie zimą. Wszyscy wokół chorowali, a nas się żadne katary i inne przeziębienia nie imały.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.