To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Stomatolog na NFZ

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Carrie
Wiele lat chodziłam prywatnie, ale nie dość,że się przeprowadziłam to jeszcze teraz z finansami tak sobie.W efekcie - w tym tygodniu idę do stomatologa na NFZ.
Myślałam,że jeśli trzeba będzie leczyć to tylko dopłacę do światłoutwardzalnej plomby i po sprawie.A mąż zasiał niepewność,że chyba już tak nie można robić. ( to prywatny gabinet stomatologiczny, ma kontrakt z NFZ więc sprzęty i materiały są dostępne)

Ktoś wie czy jeszcze można praktykować takie leczenie - wizyta i borowanie na NFZ a ja tylko płace za lepszą plombę?
mim0za
CYTAT(Carrie @ Tue, 04 Oct 2011 - 12:26) *
Ktoś wie czy jeszcze można praktykować takie leczenie - wizyta i borowanie na NFZ a ja tylko płace za lepszą plombę?

Tak jest u nas. Płatne jest również ewentualne znieczulenie.
Madie
Dokladnie. Nie placisz za samo siedzenie na fotelu ani podstawowe (refundowane) uslugi. Czyli przeglad, borowanie, zwykla plomba, 2 rtg w roku itp masz za darmo. Jesli chcesz lepsze wypelnienie, znieczulenia i tego typu sprawy, to doplacasz tylko za te uslugi- nie za cala wizyte.
Inkusia
Carrie coś mi się obiło o uszy że w ciąży należą się te lepsze plomby bez dopłaty i leczenie kanałowe jest za darmo.
Marta M
co do "lepszych plomb",nie wiem,ale leczenie kanałowe w ciąży jest bezpłatne w każdym zębie
Carrie który gabinet masz na uwadze?
Carrie
Marta, napisałam pw

ehhh, nie no, z kanałowego nie skorzystam bo nie mam takiej potrzeby, ja generalnie z zębami nie mam dramatu ale na amalgamat to ja się nie piszę
Madie
W ciazy raczej sie kanalowego nie podejmuja, bo trzeba zrobic przed leczeniem rtg. Chyba wszystkie wiemy jak jest z rtg w ciazy.

Bylam w ciazy u dentysty,nawet musialam jednego wyrwac, wlasnie dlatego, ze bolal okropnie, a kanalowo w ciazy nie lecza. Pan stomatolog polecil mi czekac do rozwiazania (wtedy jakies 4 miesiace...) z bolacym zebem, zeby go nie usuwac.
Jako, ze to byla siodemka, to az tak mi zal nie bylo przy takim bolu.

Nie slyszalam nic, zeby ciezarne mialy zapenione lepsze plomby za free. Maja takie same prawa jak inni pacjenci. Z tym, ze podaje sie inne srodki znieczulajace i niektorych zabiegow sie nie wykonuje.
Carrie
CYTAT(Madie @ Tue, 04 Oct 2011 - 14:22) *
Nie slyszalam nic, zeby ciezarne mialy zapenione lepsze plomby za free. Maja takie same prawa jak inni pacjenci. Z tym, ze podaje sie inne srodki znieczulajace i niektorych zabiegow sie nie wykonuje.


wprawdzie to stary artykuł bo ma ponad rok, ale jednak jest informacja taka jaką podała Inkusia.

Madie
Carrie, obawiam sie, ze termin "pelna refundacja", to nie to samo co wszystkie zabiegi za darmo. Refundowane sa w pelni uslugi, ktore na liscie refundowany sie znajduja. A z tego co mi wiadomo, to refundowane sa jedynie plomby "zwykle". Te lepsze i jeszcze lepsze od lepszych refundowane nie byly i nie sa. Od kad tylko siegam pamiecia, to wypelnienie swialtoutrardzalne w kolorze zeba zawsze bylo platne 100%. Bo takie plomby uwazam za "lepsze", niz te zwykle.
Marta M
nie uważa się,a są,i te najlepszej jakości wg nfz należą się dzieciom w zębach przednich,
fakt w ciąży lepiej rtg nie robić,ale w przypadku zagrożenia życia są wykonywane,przez niektórych lekarzy nawet bez zagrożenia życia,w trakcie ciąży leczy się zęby kanałowo!!!,nie wypełnia ostatecznie kanałów,zakłada się opatrunek kanałowy i ostateczne wypełnienie odracza się do rozwiązania
Madie
Moze zalezy od dostepnych materialow. W mojej okolicy zaden dentysta nie chcial sie podjac kanalowego w ciazy. Z powodu rtg i samego leczenia.
Marta M
już wszystko wiem,nie ma dopłat do plomb,jeśli chcesz lepszą płacisz za nią ,nie ma dla kobiet w ciąży "lepszych "plomb nieodpłatnie,dla dzieci w zębach przednich są białe,ale słabej jakości
leczenie kanałowe w ciąży jest kwestią chęci i możliwości lekarza
As-ia
U Nas też tak jest,że za "lepsze" plomby można dopłacić ,a reszta pozostaje w ramach NFZ.
Odnośnie leczenia kanałowego to w ciąży jest ono refundowane w przypadku wszystkich zębów. Gdy byłam w ciąży z Makarym dwa zęby (plombowane wcześniej) kwalifikowały się do leczenia kanałowego i całe to leczenie było refundowane .Moja dentystka podjęła się leczenia bez rtg.

edit.styl.
Carrie
Eeee, chyba tylko na przegląd pójdę dzisiaj. Bo za światłoutwardzalną plombe musze zapłacić całą kwotę ( dzwoniłam wiem ile).A przed chwila rozmawiałam z dwiema znajomymi - chodzą do jednego dentysty, blisko mnie i jeszcze płaca tyle samo co mam niby tutaj zapłacić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.