To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sokowirówka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Czy coÅ› polecicie?
Żeby nie była droga, duża i skomplikowana w obsłudze.
Ma produkować świeże soki wyciskane z owoców i warzyw.
Wyciskarka do cytrusów odpada : ))
Sokowirówki jak kombajny takie jak z czasów moich rodziców, gdy robiło się sok malinowy, też odpadają.
trylinka
Przyłączam się do pytania w pewnym sensie - czy ktoś może autorytatywnie potwierdzić, że sokowirówka wyrzucająca wióry do odrębnego pojemnika jest lepsza od tradycyjnej. Mam tradycyjną Brauna i moim głównym problemem jest konieczność rozebrania sokowirówki w trakcie robienia soku ze względu na brak miejsca na wióry. Gdy kupowałam, to poskąpiłam forsy na tę wyrzucającą wióry i teraz żałuję - ale czy słusznie?
trylinka
Ale ruch we wÄ…tku!
Wygląda na to, że wszyscy wolą wodę truskawkową z Żywca niż prawdziwy sok.
Boszszsz, co za czasy..... 37.gif
Lilopi
Ja mam taką starą https://img.archiwumallegro.pl/?1597302513, ale niezawodną. Często robię soki. Jakby jej żywot dobiegł końca, to chyba dołączę do zapytania Orinoko - jaką polecacie?
Carrie
CYTAT(trylinka @ Thu, 06 Oct 2011 - 23:52) *
Przyłączam się do pytania w pewnym sensie - czy ktoś może autorytatywnie potwierdzić, że sokowirówka wyrzucająca wióry do odrębnego pojemnika jest lepsza od tradycyjnej. Mam tradycyjną Brauna i moim głównym problemem jest konieczność rozebrania sokowirówki w trakcie robienia soku ze względu na brak miejsca na wióry. Gdy kupowałam, to poskąpiłam forsy na tę wyrzucającą wióry i teraz żałuję - ale czy słusznie?

słusznie, słusznie zrobiłaś

czekam z niecierpliwością az pojawi się w ofercie z lidla sokowirówka

Nie mam osobnej tylko taką w ramach dodatkowych akcesoriów przy robocie Moulinex - katastrofa.Gdybym wiedziała jak to działa - brałabym bez.
A, i musi mieć metalowe tarcze do ścierania - moja ma plastikowe i to jest #%%@#$&*^%
Kocurek
Nie wiem, czy pomogę... moja sokowirówka ma juz ponad 10 lat. To Zelmer. Ma metalowe tarcze do ścierania, więc tu nie narzekam. Pojemnik na wióry jest spory, muszę duuuuużo soku wyprodukować, żeby sie zapchał, a i wywalenie wiórów nie jest problemem, gdy np. produkuję wino z 30 kg owoców. Nie cierpię myć tarczy ścierającej 21.gif

Oooo, znalazłam Ow archaiczny model:
Abotak
CYTAT(trylinka @ Tue, 11 Oct 2011 - 21:37) *
Ale ruch we wÄ…tku!
Wygląda na to, że wszyscy wolą wodę truskawkową z Żywca niż prawdziwy sok.



a moze wszyscy wola wode_ot_po_prostu ( nie butelkowana ) i swieze owoce, he? icon_rolleyes.gif
Jakby nie bylo, to owoce w calosci o wiele zdrowsze niz sok pozbawiopny w duzej czesci blonnika. icon_cool.gif

Mam sokowirowke, sprezentowana swego czasu. Stoi i sie kurzy wiec co bede polecac icon_rolleyes.gif .
Taki gadzet bezuzyteczny ( plackow ziemniaczanych tez nie jadamy icon_cool.gif )
Wolimy jablko czy marchewke w calosci niz w postaci plynnej wywalajac to co najlepsze.
Kocurek
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 14 Oct 2011 - 11:39) *
a moze wszyscy wola wode_ot_po_prostu ( nie butelkowana ) i swieze owoce, he? icon_rolleyes.gif
Jakby nie bylo, to owoce w calosci o wiele zdrowsze niz sok pozbawiopny w duzej czesci blonnika. icon_cool.gif

Mam sokowirowke, sprezentowana swego czasu. Stoi i sie kurzy wiec co bede polecac icon_rolleyes.gif .
Taki gadzet bezuzyteczny ( plackow ziemniaczanych tez nie jadamy icon_cool.gif )
Wolimy jablko czy marchewke w calosci niz w postaci plynnej wywalajac to co najlepsze.


W sumie racja. Poza sporadycznym wyrobem wina tą metodą, moja też sie kurzy.
trylinka
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 14 Oct 2011 - 11:39) *
...wywalajac to co najlepsze.



Chwilunia, nie tak szybko!
Soczek do brzuszka a wióry na pysio. 02.gif
A potem do kompostu i koło się zamyka.
justin
mam Philipsa

stoi na kuchni, nie chowam jej, nie używam codziennie, ale często icon_smile.gif

bardzo polecam

o takÄ…:

https://www.zadowolenie.pl/philips-hr-186100,3284
Abotak
CYTAT(trylinka @ Sat, 15 Oct 2011 - 10:07) *
Soczek do brzuszka a wióry na pysio. 02.gif
A potem do kompostu i koło się zamyka.



no alez kto ma zyczenie to niech mu na zdrowie 03.gif
Inni moga sobie i Zywca perfumowanego na ten pysio icon_wink.gif
Ja tam wole wszystko do paszczy (oprocz Zywca), wiory do natury droga przez zoladek. icon_cool.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.