To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego III stopnia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agga
Trzy tygodnie temu miałam drobny wypadek i skutkiem tego jest zwichnięty i naderwany staw barkowo-obojczykowy,z uszkodzeniem więzozrostu III stopnia. Miałam nastawiony i na dwa tygodnie wsadzony w kamizelkę/stabilizator,a po dwóch tygodniach w ortezę (którą to czasami muszę ściągnąć)bo np.źle mi się w niej auto prowadzi 43.gif . Ale w tym muszę mieć jeszcze 2 tygodnie i w sumie,to będzie 5 tygodni w usztywnieniu. Prześwietlenie nie wyglądało najlepiej i teraz się zastanawiam,czy po tych 5 tyg będę już normalnie funkcjonować,czy potrzebna będzie jakaś rehabilitacja.

I jakiego lekarza mam szukać tu:chirurga czy ortopedy icon_rolleyes.gif ? Leczenie zaczęłam nie w Polsce,ale tu muszę zakończyć.

Choć przyznam szczerze,że nie wiem czy będę mieć czas na wizytę u lekarza i czy po prostu tego nie ściągnąć i nie zacząć ruszać normalnie tym barkiem.
pirania
z pewnoscia bedzie potrzebna rehabilitacja. Szukac ortopedy i dobrego rehabilitanta.
Lila_
Agga i co z Twoim barkiem?miałaś rehabilitację i jak jest teraz?
będę wdzięczna za wszelkie info

właśnie jestem po wybiciu barku a do tego mam złamaną kość ramienia w dwóch miejscach i jednak się boję,e tak szybko to się nie pozbieram i szukam info a to co znalazłam optymistycznie nie nastraja 32.gif
Agga
Lila po pierwsze,to znajdź naprawdę dobrego ortopedę i najlepiej skonsultuj to też z innym.

U mnie skończyło się dwukrotną operacją i spędziłam w sumie 9 tygodni w gipsie lub podobnych usztywnieniach 43.gif .
Uraz był na tyle poważny, że miałam nastawienie-stabilizację płytką i śrubami,a wcześniej artroskopie barku.
Po trzech tygodniach wyciągnięcie śrub,kolejne 3 w usztywnieniu i potem operacja ścięgna 32.gif .

Teraz od 1,5 miesiÄ…ca mam rehabilitacje i na tÄ™ chwile, bark mam sprawny w 30%.
Do pełnej sprawności,jeszcze z pół roku rehabilitacji mnie czeka.
Lila_
o matko!!!! 37.gif

straszne to co piszesz-współczuję!!

mi złamanie wyszło dopiero po tyg. - na razie chodzę w ortezie ale bark boli nadal i na pewno był skręcony ale co i jak to się pewnie okaże za 4 tyg.
lekarza niby znalazłam dobrego co się w barkach specjalizuje i chyba innego nie znajdę równie dobrego ale ogólnie to boję się komplikacji późniejszych.....a na wszelkie operacje jak na ten moment szans nie mam

dzięki za info i zdrówka życzęicon_smile.gif
ewela
Agga dobry ortopeda to podstawa!!!!
Rehabilitacja plus fizjoterapia- ale w sprawdzonym osrodku.najlepsi sa Ci od "sportowców".

Pozdrawiam i zycze ciepliwosci!!!!!!!!!!!!!!!!
Duzo zdrowia!!!!
Agga
ewela rehabilitacje i fizjoterapie mam cały czas,tyle że w szpitalu w którym byłam operowana.
Ale tam jest najlepszy oddziałał ortopedyczno-rehabilitacyjny na całą Małopolskę i mam nadzieję, że wiedzą co robią 32.gif .
ewela
Agga mam nadzieje,ze z dnia na dzien bedziesz czuła się lepiej.
Wydaje mi siÄ™,ze minimum to jest 6tyg usztywnienia plus zabiegi.

Bedzie wszsytko dobrze!!!!!!Jezeli masz jakies obawy,to porozmawiaj o nich z lekarzem prowadzÄ…cym Ciebie.

Ja znalazłam takiego lekarza....

Spokoju i ciepliwosci

ps ciepliwosc jest na wage złota...chwilami i mi jej bardzo brakuje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.