To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Roberta
Czy w waszych szkołach są organizowane spotkania z ciekawym człowiekiem na godzinach wychowawczych? Kto był zapraszany? Znacie jakieś fundacje, które wysyłałyby za darmo "ciekawych ludzi" w teren?
aronka
U nas (tzn. w szkole u moich bab icon_wink.gif) ma być niebawem spotkanie z pisarką Joanną Papuzińską. Pewnie nie na lekcji wychowawczej, bo dla iluś klas. Koszt - 5zł od ucznia.
anetadr
Gdy ja chodziłam do szkoły, jako ciekawi ludzie zapraszani byli rodzice, którzy opowiadali o swojej pracy. I to naprawdę było bardzo interesujące. Do tej pory pamiętam wiele z nich.

Aneta
Magawit
Można zorganizować takie spotkania poprzez znajomości (jakby na to nie patrzeć, cha cha). Mamy znajomego weterynarza-opowiada o swojej pracy, mamy znajomego księgarza - jw. Często są to znajomi nauczycieli.
Często też fundacje wysyłają takich ludzi. Fundacje prozwierzęce chętnie wysyłają przeszkolonych ludzi,ktorzy ciekawie opowiadają o odpowiedzialności wobec zwierząt, o bezpiecznym kontakcie ze zwierzętami itp. Warto poszukać pasjonatów: krótkofalowców, filatelistów itp. Oni za darmo i z wielkim zaangażowaniem poprowadzą zajęcia z dziećmi. Moja obserwacja-jak już ktoś się decyduje prowadzić na takie zajęcia, to nie ejst nieśmiały, często to samograj,którego wystarczy postawić przed dziećmi, a on juz sam wie, co mówić icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.