To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niski ciężar właściwy moczu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Witam

W szpitalu (leżeliśmy na zapalenie krtani, oskrzeli i gardła) zrobiono córce badanie moczu. Mocz wyszedł bardzo rozrzedzony. Pojawiła się też opuchlizna pod oczami po przebudzeniu i podkrążone oczy. Wypisaliśmy się na własne żądanie. Mamy skontrolować wynik.

Czy ktoś z Waszych pociech miał taki wynik?
Czy powinnam zbadać nerki?
Czy to dlatego może być, że córka będąc w szpitalu jadła pierś co chwlię, chyba dlatego, że się czuła niepewnie, bo teraz, wróciło wszystko do normy?
Czy zastrzyki mogą zmienić ciężar moczu?

Pzdr
Madie
Znalazlam taka informacje:

Ciężar właściwy moczu będzie obniżony w wyniku nadmiernego spożycia płynu w dniu poprzedzającym badanie, szczególnie w późnych godzinach wieczornych. Niski ciężar właściwy moczu może występować w chorobach przebiegających z utratą zdolności nerek do zagęszczania moczu (np. w przewlekłej niewydolności nerek, moczówce prostej).


Czyli moze to byc spowodowane czestym karmieniem. Skontroluj wynik teraz,kiedy corka je normalnie.
Tuni
Badanie moczu robi się na czczo, mi.in. po to żeby mógł się zagęścić. Skoro dziecię piło często, to sama sobie odpowiedziałaś skąd takie rozrzedzenie ( niewielkie nawiasem mówiąc).
A skoro piszesz, że później wróciło wszystko do normy, czyli rozumiem, że stres minął i już tak często nie pije, szczególnie przed badaniem i wyniki są ok, tak?
Tuni
O, Madie, pisałyśmy jednocześnie icon_smile.gif
Mikunia
Byłam dziś u doktorki, kazała skontrolować jak wyzdrowieje, czyli przestanie brać zastrzyki, więc poczekam. Powiedziała, że mógł być to wynik kroplówki. Choć dziwi mnie to, bo ostatnim razem jak trafiłam z nią do szpitala była odwodniona, dostała bardzo dużo kroplówek, miała też badanie moczu, bo podejrzewali bakterie w moczu ale ciężąr był oki.

Pzdr
Tuni
No czekaj, skoro była odwodniona i podali kroplówki, to mogłaś przecież trafić z badaniem na moment kiedy płyny były wyrównane icon_smile.gif

Proponuję powtórzyć badanie jak już bedzie zdrowa i koniecznie na czczo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.