To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ile za ogrzewanie elektryczne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kalarepa78
Czy ktoś majacy elektryczne ogrzewanie mieszkania ( + inne normalne urządzenia elektryczne) może mi napisać, ile płaci za prąd miesięcznie? Najlepiej gdyby był to klient TAURONA. Dostałam prognozy za mieszkanie - 48 m2, cegła - i wierzyć mi się nie chce, ze to może być AŻ tyle.
sammy
płacę około 400 zł miesięcznie. Wiem, że mogłoby być dużo taniej, ale nie zawsze udaje mi się włączyć pranie czy zmywarkę na prądzie tudzież znaleźć oszczędności w innym miejscu. No i mieszkanie większe.

pozdrawiam
s.
kalarepa78
Sammy - wodę też podgrzewasz elektrycznie? Czy 530 zł. miesięcznie to przesadzona prognoza, czy tylko tak mi się wydaje?
sammy
Wody nie podgrzewam elektrycznie. Za to praktycznie przez 24 godziny na dobę chodzą 2 komputery, a dwa pozostałe włączane są co wieczór. Świetlówki w kuchni i łazience świecą się również 24 godziny na dobę, a tak jak pisałam pralka i zmywarka chodzą również w innym terminie niż włączona druga taryfa.

530 zł na tak niewielkie mieszkanie, to lekka przesada. Chyba, że bojler tak Wam daje popalić :/

pozdrawiam
s.
dorotale
U mnie jest około 700,00 dom 120 m2. Ogrzewanie to piece akumulacyjne plus czasem kominek. Płyta ceramiczna, piekarnik elektryczny, ciepła woda na prąd wspomagana panelami solarnymi.
Arwena.
To wcale nie przesadzona suma - ja ogrzewałam domek 48 m, plus woda na podgrzewacz przepływowy -w bardzo duże mrozy dwumiesięczna oplata oscylowała w okolicach 1400 zł. Enea, dwa lata temu.

Żarówki energooszczędne, dwa pogrzewacze - kuchnia i łazienka, trzy grzejniki konwektorowe. Domek wolnostojący. Myślę, że w mieszkaniu kwota ta może spokojnie sięgać 530 zł/mc.
ana
ostatni rach. za elektyczność w bloku do zapłaty co dwa miesiące 274PLN, kuchnię mam gazową więc to koszt używania zmywarki, pralki itp
zimą dostawcy prognozują większe zużycie 41.gif
yellow
37m2 : ogrzewanie piecykiem olejowym, mikrofalówka , pralka( codziennie) , lodówka, telewizor i komputer - ok 700 zł co drugi miesiąc . Dostawca :RWE stoen . To rachunki z zeszłego roku - w tym jeszcze nie dostałam 37.gif


edit. zapomniałam dodać że na wiosnę dostałam wyrównanie z niedopłatą na ponad 600zł icon_evil.gif
kalarepa78
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Wygląda na to, że to całkiem typowy rachunek icon_evil.gif Dzwoniłam też do Taurona i dowiedziałam się, że ubiegłej zimy te rachunki też dochodziły do 500 zł. Mieszkajac w domu (135 m), z dwójką dzieci (podgrzewanie wody, pralka, zmywarka, laptopy) płacimy mniej za 2 miesiace, stąd moje osłupienie.
Madie
100m2 ok 400zl: komputer, 2 TV, swiatlo w kilku pomieszczeniach (nie miszkamy sami), bojler elektryczny, pralka i inne codziennego uzytku.
*ewcia84*
ja podrzewam wode elektrycznie i do tego swialo kom mikrofala telewizor-non stop a czasem i wieza i wychodzi 200zl mies a zima dochodzi termowentylator aby grzac lazienke to az sie boje uuuuuuuuuullllllllll.ale ceny sa kosmiczne co po pradu jakby nie bylo
gajdzik
Ja odkąd przeszłam na fotowoltaikę obserwuje spore oszczędności. A nakłonił mnie do tej zmiany szwagier, który uczestniczył w szkoleniu z montażu fotowotaiki
Miniatura
Niestety ogrzewanie domu stanowi dość spory wydatek. Dlatego jeśli ogrzewasz dom prądem lub ogólnie sporo wydajesz na prąd to warto zastanowić się nad montażem paneli słonecznych. Tutaj można sprawdzić jak jest tego opłacalność http://bit.ly/2vms2iS
śrubka
Nie lepiej byłoby zainwestować w instalację solarną? To coraz popularniejsze rozwiązanie, choć zdania na ich temat mogą być różne. Zobacz tutaj, co się o nich pisze i czy w ogóle opcja ta jest opłacalna, czy nie i czy może jeszcze w przyszłości będzie lepiej.
Artur4421
Różnie bywa w zależności od regionu zapotrzebowania. Osobiście korzystałem z usług firmy fotowoltaika Poznań zobacz sobie ich portfolio i możliwości, są naprawdę genialne !!
snupi
znajomi skorzystali z firmy Stilo Energy i z ich pomocą i radami zdecydowali się na panele fotowoltaiczne. Jedną zimę przeżyli (a w tym roku była dość mocna) Zero problemów. Z tego co mówili cała instalacja na bardzo dobrych komponentach.
Blare
Też jesteśmy zadowoleni z usług Stilo Energy. Są nie tylko fachowi, jeśli chodzi o montaż, instalację, ale też ogólnie o doradztwo (i pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania). Jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne, to przy fotowoltaice naprawdę sensowne rozwiązanie icon_smile.gif
Simpson
Kiedyś też miałem problemy z rachunkami za ogrzewanie, ponieważ korzystałem z konwencjonalnego grzejnika elektrycznego. Ale po zainstalowaniu sufitowy grzejnik na podczerwień https://bilux.tech/ tej firmy udało mi się zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej. Ponadto sprawność cieplna tych grzejników jest znacznie wyższa niż w przypadku konwencjonalnych grzejników.
Gala18
Coś czuję, że i tak trzeba będzie ostatecznie przejść na ogrzewanie elektryczne, skoro wszystko jest obecnie „be”, nieekologiczne i nie do przyjęcia. Słyszałam, że piece gazowe też trzeba będzie w końcu wyrzucać na złom, a ja dopiero nie tak dawno zakładałam drogą instalację gazową. No cóż, w takich czasach właśnie żyjemy. Dziś widziałam ofertę firmy Hewalex https://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-slo...estawy-solarne/ dotyczącą zestawó solarnych, byłoby, choć do podgrzania wody ekologicznie i za darmo. Co o tym sądzicie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.