To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

powrót do wagi sprzed ciąży...:-(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dorotkaretm
Witam. zawsze byłam szczupłą i wysoką osobą,nigdy nie miałam problemu z jedzeniem czy aktywnością fizyczną. Pomimo tego że 8 miesięcy temu urodziłam córkę, nadal nie mogę wrócić do wagi sprzed ciąży. Przytyłam tylko 14 kg. nie opycham się niedrowym jedzeniem, staram się dużo ruszać( spacery i opieka nad bardzo ruchliwym dzieckiem).nie wiem co mam robić...po jakim czasie udało Wam się osiągnąć swoją wagę przed zajściem w ciążę? Czytałam setki artykułów na temat odchudzania po porodzie ale jakoś mnie to nie dotyczy...icon_sad.gif Czuję się brzydka...macie może jakieś skuteczne sposoby na walkę z kilogramami? Pozdrawiam
xxyy
Jest kilka watkow z roznymi dietami na "pieknej mamie".

Po pierwszym zostalo mi niezbijalne 5 kg nadwagi. Po drugim , jakos samo powoli wraca do normy ( no patrze co jem ale bez jakis rygorow) , juz prawie osiagnelam swoja wage sprzed pierwszej ciazy. I nie mam pojecia dlaczego mi latwiej teraz to odchudzanie idzie, poziom stresu podobny, styl zycia tez.
Nie wiem.
Madie
Dieta i cwiczenia.

Mi to jakos tak samo przyszlo. Przed ciaza wazylam w dolnej granicy normy dla mojego wzrostu. W ciazy przybralam 11kg (syn z waga 3kg)- tez duzo ruchu, sprzatanie, odsniezanie i inne przydomowe. Do wagi wrocilam bardzo szybko. W trzeciej dobie, kiedy wazylam sie w domu mialamok 3 kg "pozostalosci". Aktualnie (9,5 m-ca po porodzie) waze 1 kg mniej niz przed ciaza. A nie robilam nic secjalnego- zadnych diet, silowni. Normalny (taki jak przed ciaza) tryb zycia, spacery, a teraz bieganie za synem.
Agnelka25
A u mnie wcale tak łatwo nie poszło przytyłam w ciąży ok. 20 kg . I po kilku miesiącach nadal miałam 10 kg na plusie przeszłam na dietę i moja waga jest dużo niższa niż przed ciążą 03.gif
Eliszka
Co osoba, a nawet co ciąża to będzie inna historia. Powrót do swojej wagi zależy od wielu czynników, pewnie po równi zależnych i niezależnych od nas.

W pierwszej przytyłam 14 kilo, syn urodził się 3,2 kg, a kiedy wróciłam ze szpitala miałam jeszcze 8 nadmiaru. Po roku, kiedy zaszłam w kolejną ciążę nie pozbyłam się jeszcze dwóch z nich.
Za to w drugiej przytyłam 10 kilo a trzy miesiące po porodzie ważyłam tyle ile przed pierwszą ciążą,, czyli poszły nawet zaległe dwa kilogramy. Po kolejnych trzech miesiącach ważyłam jeszcze jakieś 3 kilo mniej. Czyli tyle co w liceum 48.gif Te akurat wróciły jak przestałam karmić piersią.

Co różniło te dwie ciąże i czas po? W drugiej byłam pewnie bardziej aktywna, bo roczniak dawał popalić, później dwójka dzieci, pewnie też więcej biegania wymagała. Piersią karmiłam Jasia 8 miesięcy, Hanię pół roku. Diety nie zmieniałam przez ten czas.
Inkusia
Po powrocie do domu ze szpitala po pierwszym porodzie moja waga była taka jak przed ciążą. Potem dieta bo karmiłam piersią.
Teraz po drugim porodzie niby mam wagę sprzed ciąży ale mam jakieś sadełko na brzuchu a czasu na ćwiczenia brak icon_sad.gif
No i teraz jem prawie wszystko mimo że karmię nie tak jak poprzednio icon_smile.gif

Jak już napisała Eliszka, co osoba to inaczej icon_smile.gif
paula22
Ja w ciąży przytyłam 16 kg icon_sad.gif po porodzie na następny dzień -10 kg zostało mi do zrzucenia więc 6 kg ale przez okres zimy i siedzenia z małym w domu znów przytyłam i +10 kg znów:( Teraz jak mały ma 2 latka waga niby taka jak z przed ciąży ale rozmiary o 2 większe bo brzuch ,pupa i piersi nie te same.
h_ania
Przez ponad 3 miesiące karmiłam piersią (łącznie z butelką i raczej z jej przewagą) więc nie wszystko mogłam jeść. Do tego zostałam (prócz męża oczywiście) pozostawiona sama z dzieckiem, żadnej pomocy od nikogo więc zasówałam na okrągło. Tyle, że ja jeszcze dodatkowo miałam mega stresy. W efekcie ważę 2 kg mniej niż przed ciążą.
ulla
Dość dawno to było, ale w ciąży przytyłam niecałe 9 kg....w miesiąc później wchodziłam w spodnie sprzed ciąży. Przytyłam (4 kg) jak przestałam karmić i te kg dość mocno się mnie uczepiły.

W Twojej sytuacji (acz nie wiem, o jakiej potencjalnej nadwyżce kg mowa) widzę sens tylko w zdrowym odżywianiu (czyli pewnie tak jak teraz) i dołożeniu solidnej - odchudzającej, dawki ruchu.

agula1980
Ja w ciąży przytyłam prawie 30kg icon_redface.gif kilka tygodni po porodzie miałam 10 na plusie ( obrzęki minęły) i tak niestety jest do dziś ale niedługo kończę karmienie piersią i będę mogła się wziąść porządnie za siebie icon_smile.gif
gosiagosia
CYTAT(Leni @ Wed, 26 Oct 2011 - 20:11) *
Jest kilka watkow z roznymi dietami na "pieknej mamie".

Po pierwszym zostalo mi niezbijalne 5 kg nadwagi. Po drugim , jakos samo powoli wraca do normy ( no patrze co jem ale bez jakis rygorow) , juz prawie osiagnelam swoja wage sprzed pierwszej ciazy. I nie mam pojecia dlaczego mi latwiej teraz to odchudzanie idzie, poziom stresu podobny, styl zycia tez.
Nie wiem.



tez bym to napisala. jakos po 2 dziecku chyba latwiej poszlo. albo mniej zwracalam uwage na to, bo mialam wiecej zajec. chociaz w pierwszej przytylam ok 23kg a w drugiej ok 15
Eliszka
Czyli dziewczyny - zachodzimy w trzeciÄ… icon_mrgreen.gif
i będziemy później laski jak nigdy
h_ania
CYTAT(Eliszka @ Tue, 08 Nov 2011 - 23:21) *
Czyli dziewczyny - zachodzimy w trzeciÄ… icon_mrgreen.gif
i będziemy później laski jak nigdy


Eliszka, ale Ci to trzecie po głowie chodzi.............. icon_wink.gif
amo
CYTAT(Eliszka @ Tue, 08 Nov 2011 - 21:21) *
Czyli dziewczyny - zachodzimy w trzeciÄ… icon_mrgreen.gif
i będziemy później laski jak nigdy

Oby, oby... na razie w 3. ciąży ważę więcej niż w końcówce poprzednich.
Basik82
CYTAT(amo @ Thu, 17 Nov 2011 - 10:24) *
Oby, oby... na razie w 3. ciąży ważę więcej niż w końcówce poprzednich.


Oj amo ja też niestety. Tylko, że tym razem przed ciążą miałam już z 7 kg więcej, ale kiedyś byłam jak patyk.
Mięta
Od jutra, po czterech miesiącach przerwy, wracam na zumbę. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się tak ogarnąć grafik w pracy, żeby wprowadzić raz w tygodniu jakieś zajęcia.

Zastanawiam się nad jakimś zabiegiem na cellulit, biorę pod uwagę ogólnie
endermologiÄ™
karboksyterapiÄ™
ewentualnie laser

Czy któraś z Was chodziła na jeden z tych zabiegów i opisze czy jest efekt? https://cliniqmed.pl/twoj-problem/uroda/cel...brak-jedrnosci/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.