To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Klocki dla 4-latka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lora
Szukam dla młodego klocków, może coś mi doradzicie? Chodzi mi o takie klocki z których da się budowac przeróżne konstrukcje,
ważne żeby było sporo elementów do łączenia i aby ręce czterolatka poradziły sobie z odpinaniem klocków. Samuel ma fajne klocki ale niestety
nie daje rady z demontowaniem budowli i bardzo go to frustruje. Zaznaczam, że nie szukam klocków Lego lub podobnych, chodzi o tworzenie
przestrzennych abstrakcyjnych konstrukcji, to mu się strasznie podoba i zajmuje na długi czas. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi.

Agnelka25
A może takie https://www.nati-motyle.pl/pl/p/KLOCKI-WADE...EDLE-BLOCKS/133
my mamy trzy zestawy i można naprawdę dużo zbudować. Kupowałam je w Intermarche po 19,90 zł
skanna
Klocki wafle?

rysa154
u mojej zuzy w przedszkolu te klocki-wafle cieszą się niesłabnącym powodzeniem...


w domu mam te pierwsze,ale słabe jest zainteresowanie dzieciaków....
Dorotka
Firma Meccano robi świetne klocki, moje dzieci mają zestawy powyżej 8 roku życia, ale dla mniejszych dzieciaków tez są icon_smile.gif
Świetne zestawy klocków ma też megabloks od zwykłych klocków po serie Magnext
Anilka
My mamy właśnie wafle i siostrzeniec też je dostał i teraz tylko dokupujemy kolejne elementy, bo się budowle rozrastają icon_wink.gif W przedszkolu też dzieciaki takie mają i nawet moja Paulinka się nimi bawi chociaz ma je w domu.
Lora
Dziewczyny dzięki za podpowiedzi. Wafle faktycznie są rewelacyjne, wiem bo mamy je od dawna i chyba właśnie dlatego, że od dawna, to się młodemu trochę znudziły. Widziałam ostatnio takie magnetyczne https://www.apamatoys.com/kategorie,,magnetyczne,73,32.html ale nie wiem czy są odpowiednie dla czterolatka. Nie widziałam ich na żywo i zastanawiam się czy te elementy nie są za małe.
rysa154
moja bawi się magnetycznymi od dosc dawna jak tylko nie ma zadnych ,maluszków w pobliżu...
krolewienka
CYTAT(Lora @ Sun, 30 Oct 2011 - 17:14) *
Dziewczyny dzięki za podpowiedzi. Wafle faktycznie są rewelacyjne, wiem bo mamy je od dawna i chyba właśnie dlatego, że od dawna, to się młodemu trochę znudziły. Widziałam ostatnio takie magnetyczne https://www.apamatoys.com/kategorie,,magnetyczne,73,32.html ale nie wiem czy są odpowiednie dla czterolatka. Nie widziałam ich na żywo i zastanawiam się czy te elementy nie są za małe.


mam w pracy, moje terapeutyczne sześciolatki bardzo lubią, z młodszymi nie próbowałam. nie połykają i raczej nie gubią icon_wink.gif ale pamiętaj, że są kulki metalowe w tych zestawach - takie ciężkawe, jeśli się taką rzuci np., to można krzywdę zrobić.

edit: te kulki mają niecały centymetr średnicy, a pałeczki - ok. 2,5-3 cm. to tak na oko, bo nie mierzyłam.
Lora
Chyba się skuszę na te magnetyczne klocki. Moje dziecko raczej z tych spokojnych i lubiących miec wszystko uporządkowane, więc rzucanie klockami w jego wykonaniu jest mało realne. Tak sobie myślę, że może mój 11- latek też dołączy do zabawy, tylko trzeba będzie zainwestowac w większy zestaw żeby mogli rozwinąc skrzydła.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.