To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szklanko wody z miodem rano

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
no właśnie - to podobno cudowny środek na super cerę, oczyszcza organizm i coś tam jeszcze robi. Czy ktoś to stosował?
i.
Nie stosowałam, ale kiedyś jadłam codziennie rano surówkę piekności:

4-5 łyżki płatków owsianych
5 łyżek wody
łyżka miodu
2 jabłka
sok z cytryny
kilka orzechów laskowych
6 łyżek jogurtu naturalnego

Płatki zalać zimną, przegotowaną wodą i odstawić na ok. pół godz. Dodać łyżkę miodu, posiekane orzechy, jogurt, sok z cytryny, utarte jabłka i wymieszać.

Jest naprawdÄ™ smaczna.
e_Ena
dzięki
na pewno wypróbuję.
malinowa i Malina
Woda z miodem ma sobie postać całą noc. Robi się ja wieczorem a rano wyciska do niej sok z cytryny.
grzałka
Jako, że mam Tatę-Pszczelarza, szklanka wody z miodem przygotowana wieczorem z wciśnietą cytryną rano była rytualnym napojem porannym całej rodzinyprzez całe lata. Niestety z przykrością muszę stwierdzic, że ani ja, ani Moja Mama nie stałyśmy się pieknościami, zdrowie powiedzialabym, ze przeciętne (no, najgorzej nie jest). Ale może komus pomoże? wink.gif
maja03
Ja słyszałam, że to wspomaga przemianę materii.
Poza tym dostajesz z samego rana zastrzyk energii, co jest dosyć istotne przy stosowaniu niektórych diet.
Siunia
Hm.... to ja Was powalÄ™ na kolana icon_wink.gif swoja wersjÄ… icon_lol.gif
Przy okazji artykuły w jakiejś gazecie (typu VITA) napój owy był podany.
Ale nie cery czy prze,miany materii dotyczył a problemów żołądkowych...
W sumie artykuł traktował o nieciekawych zapachach z ust icon_confused.gif
Podane tam były rózne przyczyny, np. nieleczone zęby, jakieś choroby jamy ustnej, ..... i problemy żołądkowe.
Więc jeżeli przyczyna przykrego zapachu z ust jest "chory" żołądek to taka miksturka miała temu zaradzić.
Tak czy siak, napewno nikomu nie zaszkodzi.
Ale jak piszecie, że to ponoć na lepszą przemiane materii to .... jestem wstanie miodek polubić... blehhhhh icon_confused.gif
- Siunia
e_Ena
hmm no a ja liczyłam, że się jednak stanę pięknością icon_mad.gif . Bo problemów innych na razie nie mam.Ale chyba jednak spróbuję. Tylko dlaczego to musi stać całą noc? Musi nabrać magicznej siły?
Siunia
CYTAT(grzalka)
Jako, że mam TatÄ™-Pszczelarza, szklanka wody z miodem przygotowana wieczorem z wciÅ›nietÄ… cytrynÄ… rano byÅ‚a rytualnym napojem porannym caÅ‚ej rodzinyprzez caÅ‚e lata. Niestety z przykroÅ›ciÄ… muszÄ™ stwierdzic, że ani ja, ani Moja Mama nie staÅ‚yÅ›my siÄ™ pieknoÅ›ciami, zdrowie powiedzialabym, ze przeciÄ™tne (no, najgorzej nie jest). Ale może komus pomoże?  :wink:


Grzałka, a może nie stałyście się pięknościami icon_wink.gif tylko dlatego, że zamiast miksturę przygotować rano to wy ją wieczorem .... icon_lol.gif

Ena, no to juz jasne.... Gdy wieczorem przygotujesz, to: zdzroiwe bedzie jako takie i pieknościa (o ile nie jesteś) to nie będziesz icon_wink.gif
Ale gdyby tak co rano, świeża woda z miodkiem świeżo rozpuszczonym i wycisnietą świeżo cytrynką icon_question.gif

Pozdrawiam.
Dajcie znac o efektach, porach dnia sporzÄ…dzania napoju i delektowania siÄ™ jego smakiem...
Moze w końcu, metoda prób i błędów dojdziemy do tego, kiedy najskuteczniejsza w swym działaniu icon_wink.gif

- Siunia
adzia
Owszem, poprawia przemianę materii, no to się pięknieje przy okazji (chociaż troszkę icon_wink.gif )

Mam dziadka pszczelarza, więc też wiele rzeczy leczymy miodem i kitem pszczelim.
e_Ena
Siunia, ja narazie testuję wersję: wieczorem przygotować - rano wypić.
Jak będą jakieś efekty na urodzie lub zdrowiu to dam znać icon_smile.gif

ena - jeszcze nie na tyle piękna na ile by chciała
Siunia
CYTAT(adzia)
Owszem, poprawia przemianÄ™ materii, no to siÄ™ piÄ™knieje przy okazji (chociaż troszkÄ™ icon_wink.gif )  

Mam dziadka pszczelarza, więc też wiele rzeczy leczymy miodem i kitem pszczelim.


Adzia, dałaś nam nadzieję icon_biggrin.gif
Przy okazji, skoro masz dziadka pszczlarza to może zdradziłabys kilka tajemnic zastosowaniu i skuteczności miodku?
Chyba, że to tajemnice rodzinne... icon_wink.gif

- Siunia
adzia
Siunia icon_smile.gif żadne tajemnice.
My np. często uzywamy propolisu - to jest nalewka z kitu pszczelego. Najprędzej można go kupić na bazarze. Z moich doświadczeń - leczy niektóre zmiany skórne (zajady, liszaje w lekkiej postaci), i pomaga uśmierzyć ból gardła (ciumka się cukier nasączony propolisem) - po tej kuracji nie zaleca się brać za gotowanie, bo nie ma się kompletnie smaku icon_wink.gif No a czopki propolisowe, ze tego co wiem, stosuje się w stanach zapalnych pochwy i przy hemoroidach, nie wiem jednak nic na temat skuteczności tychże.
milly
ja też się pochwalę wiedzą, a co. Przy okazji zakupu miodu dokupiłam świecę (chyba taki wosk pszczeli, czy co icon_mrgreen.gif ) i to podobno pomaga na chore gardło. Znaczy ta świeca. Tzn. trzeba ją zapalić. O rany, brak mi dzisiaj czegoś. Hm, żeby pisać składnie. Chyba miodu muszę się napić icon_mrgreen.gif
O, właśnie, a tak przy okazji, to czy taki miód pitny(z alkoholem oczywiście) też ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Pozdrawiam
Milly
grzałka
Uwaga dla alergików- kit pszczeli i miód to bardzo silne alergeny.
adzia
CYTAT(grzalka)
Uwaga dla alergików- kit pszczeli i miód to bardzo silne alergeny.


i karmiÄ…cych...icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.