To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Książki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
agabr
Napiszcie swoje typy
Moje Holownia &Prokop dla meza
Mitopedia.Pogromcy mitow dla Jedrka
Zbig (rzecz o Brzezinskim) dla siebie samej , szukam dalszych.Napiszcie co kupujecie .b
Agnieszka AZJ
Jeszcze nie wiem 21.gif

Dla Męża być może "Bohun" Komudy, bo skończył cykl "Samozwaniec" tego samego autora i chce więcej.
Dla Mamy "Cukiernia pod Amorem" w audiobooku, bo Mama nie czyta już książek w wersji papierowej.

Dla córek - nie wiem, zobaczę, co sie pojawi. Na Targach w Krakowie rozmawiałam z panią Barbarą Gawryluk i mowiła, że ma już gotową trzecią część "Mojego Bullerbyn", ale nie wiem, czy bedzie przed Świetami. Julkce największą frajde sprawiłby kolejny tom o Percym Jacksonie - niestety w wydawnictwie powiedzieli, ze dopiero w styczniu icon_sad.gif
Artola
Agnieszka, tak trochę nie w temacie: jest drugi tom "Mojego Bullerbyn"??? Jestem chyba w tyle, mamy tylko jedną część, nie wiedziałam, że jest więcej 37.gif A że się podobało, chętnie bym nabyła!
brzózka4
Ja marzę o Mc Dusi Musierowicz, ale to chyba nierealne, bo jakoś nic nie słychać o od dawna przekładanej premierze (moze Wy coś wiecie)?
Dla męża kolejne tomy z cyklu ''Gra o tron'' Martina.
Dla siebie: biografia księdza Twardowskiego (fragmenty czytają w Tok FM i bardzo mi się spodobało).
Agnieszka AZJ
CYTAT(Artola @ Mon, 07 Nov 2011 - 12:05) *
Agnieszka, tak trochę nie w temacie: jest drugi tom "Mojego Bullerbyn"??? Jestem chyba w tyle, mamy tylko jedną część, nie wiedziałam, że jest więcej 37.gif A że się podobało, chętnie bym nabyła!



Owszem - "Kolczyki Selmy"
Eliszka
Pokój - Emma Donoghue - dla mnie.

Niestety wszyscy się znamy - Smoleń B., Kłys A.K - dla męża

Poczytaj mi, mamo. Księga druga - dla Jasia

Ostatni Mazur - Andrew Tarnowski - dla mamy
ewabi
Na mojej liście na razie Michel Houellbecq "Mapa i Terytorium".

moko.
CYTAT(agabr @ Mon, 07 Nov 2011 - 11:35) *
Mitopedia.Pogromcy mitow dla Jedrka

Aga mówisz o tej książce ?
Jeśli nie, to i tak podsunęłaś mi genialny pomysł na prezent urodzinowy dla starszaka!
agabr
tak o tej Moko , o Ewa wlasnie Houelbecqa tez dorzucam do listy, dzieki.b
agabr
A jeszcze polecam , chociaz u nas juz sa grane dwie ksiazki wydawnictwa Czarna Owieczka - "Wielka księga młodego filozofa" i "Wreszcie dowiesz sie dzieciaku co sie kryje w twym baniaku".b
rysa154
CYTAT(agabr @ Mon, 07 Nov 2011 - 17:57) *
A jeszcze polecam , chociaz u nas juz sa grane dwie ksiazki wydawnictwa Czarna Owieczka - "Wielka księga młodego filozofa" i "Wreszcie dowiesz sie dzieciaku co sie kryje w twym baniaku".b



a dla jakiego mniej więcej wieku sie nadaja te książki? 02.gif
agabr
Mysle , ze 6+ to takie absolutne minimum.b
rysa154
miałam na mysli 13-latka, napewno mitopedia mu sie spodoba, ale jeszcze cos potrzebuje, dlatego zapytałam...napewno by się cieszył z "trylogii husyckiej", ale ona przekracza budżet...
kamami
Najnowszy Eco, biografia Keitha Richardsa - Życie to dla mnie
Mann i Materna - Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami dla taty
Dla starszego syna mam Uwaga, budowa! i zobaczę polecaną przez agabr Wielką Księgę młodego filozofa
Młodszemu muszę poszukać książki w stylu Przygody z Machefim, bo książka bardzo mu się podoba. Może ktoś pomoże?
Mężowi chyba Kena Folletta - Upadek gigantów ...edit biografia Steva Jobs
I będę śledzić wątek...
kamami
marghe.
Trudne pytanie.
W przechowalni w Merlinie mam jakieś 200 ksiązek. I z nich muszę wybrać coś dla siebie.
Mam nadzieję, że wyjdzie kolejna część "BAśnioboru" dla Gabiszona, bo wiem, że pierwsza bardzo jej się podobała
Dla Kota planowałam biografię Agassiego, ale nie wytrzymałam i kupilam mu ją wczesniej. Może Steve Jobs?
Dla mamy też jeszcze nie wiemm myślę o Hołowni
ana
Małgorzata Szejnert "Dom żółwia. Zanzibar" https://merlin.pl/Dom-zolwia-Zanzibar_Malgo...t/1,946882.html
Agnieszka AZJ
Dla siebie mam jedno marzenie, tylko mało realne na Boże Narodzenie, chyba że moja przyjaciólka jednak przyjedzie do Polski - książka kucharska Brunettich 06.gif
A_KA
Dla mnie - Hołownia & Prokop, Elementarz Księdza Twardowskiego dla Młodszego, Średniaka i Starszego, Anna i Czarny Rycerz
Åšlubny - Pratchett
Karola - piękne wydanie Zaczarowanego Ogrodu (tą już mam zachomikowaną)
Truśka
Dzięki marghe za zwrócenie uwagi na "Baśniobór" icon_wink.gif
A w temacie, dla mojego prawie już 13-latka Urodzony by przetrwać oraz Felix, Net i Nika oraz świat zero
agabr
Wytrzyma z Felixem do Swiat? U nas nie przeszlo.b
Truśka
CYTAT(agabr @ Tue, 08 Nov 2011 - 08:57) *
Wytrzyma z Felixem do Swiat? U nas nie przeszlo.b

Nie ma wyboru icon_wink.gif jest tak zasypany lekturami do szybkiego przeczytania, że żyje w błogiej nieświadomości odnośnie Felixa icon_wink.gif
agabr
Do swojej listy dopisalam dla swojej wewnetrznej gospodyni "Przepisy z mojego ogrodu" tytul fatalny ale autorka znakomita.b
Agnieszka AZJ
Tu mam jakiś opór na zasadzie - nie bedzie mnie Amerykanka uczyła kuchni polskiej icon_wink.gif ale interesuje mnie czy i kiedy bedzie angielskie wydanie, bo mam parę osób, które bym tym chętnie obdarowała. na razie nie znalazłam takiej informacji.
Graz
Dla fanów duzych i mniejszych - widziałam biografie Messiego w empiku.

https://www.empik.com/messi-historia-chlopc...58199,ksiazka-p

mamami
Dla siebie lista najdłuższa:
Opowieść o Darwinie Irvinga Stonea na miejscu pierwszym, reszta wybrana z polecanych w naszym wątku czytelniczym icon_smile.gif
Dla Miachała dwa ostatnie tomy Feliksa, Neta i Niki
Dla Maciusia Detektyw Pozytywka
dla Majki Jedna z opowieści o Petsonie, której jeszcze nie mamy a są absolutnym hitem.
Dla mężowni na pewno najnowszy Coben, i pewnie coś jeszcze co sie w oko rzuci.
Doruśka
ja dzis rozmawiałam z Panią z akapit press- najnowsza Musierowicz dopiero w przyszłym roku będzie - Pani M. jeszcze pisze...
mama_do_kwadratu
CYTAT(agabr @ Mon, 07 Nov 2011 - 11:35) *
Mitopedia.Pogromcy mitow

napaliłam się na tę książkę, ale przejrzałam dziś w księgarni i jednak nie

Mam już Felixa
Bajkobór będzie
Dla męża nowy Umberto E.
Truśka
jeszcze jedna pozycja dla mojego 13-latka icon_wink.gif Eragon w wersji orginalnej
ewabi
Zakupiłam "Zgreda" Ziemkiewicza dla mamy, bo jak go nie lubi, tak z zamiłowaniem czytuje.
Zakupiłam "Demokrację ajatollahów" Hoomana Majda dla męża i cieszę się, bo w zeszłym roku dostał "Ajatollah śmie wątpić" i to był bardzo trafiony prezent.
Ślęczę nad wątkiem "nasze lektury", żeby wybrać czytadło dla siostry...
W ogóle nie mam łatwo, bo mój mąż ostatnio kilkakrotnie poczynił obfite zakupy lekturowe, obdarował siebie, mnie i moją mamę, jakby nie wiedział, że nie robi się takich rzeczy "tuż" przed świętami! Zwłaszcza, gdy ma się urodziny i imieniny w sezonie świątecznym!
ana
wklejam może ktoś duży skusi się
https://www.empik.com/skrzaty-huygen-will-p...19978,ksiazka-p
https://www.empik.com/pinokio-historia-paja...14609,ksiazka-p

dla W. już czeka "Opowieść pod starsznym tutułem" https://www.empik.com/opowiesc-pod-straszny...67832,ksiazka-p
ciekawa jestem jak wypadnie w czytaniu bo fragmenty nawet nawet
marghe.
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 14 Nov 2011 - 22:24) *
napaliłam się na tę książkę, ale przejrzałam dziś w księgarni i jednak nie

Mam już Felixa
Bajkobór będzieDla męża nowy Umberto E.

Baśniobór icon_wink.gif

30 listopada pojawi się druga część.
https://merlin.pl/Basniobor-Gwiazda-Wieczor...t/1,954866.html

To już wiem co Gaba dostanie icon_smile.gif
agarad
CYTAT(Graz @ Mon, 14 Nov 2011 - 07:14) *
Dla fanów duzych i mniejszych - widziałam biografie Messiego w empiku.

https://www.empik.com/messi-historia-chlopc...58199,ksiazka-p



Graz wieeelkie dzięki - ale się fan ucieszy, a ja mam pomysł na prezent icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(marghe. @ Wed, 16 Nov 2011 - 12:16) *
Baśniobór icon_wink.gif


o pradon, jasne, że Baśniobór icon_smile.gif
Kupię zatem od razu dwie części icon_smile.gif
fretka
Mogłybyście polecić jakąś książkę dla 2,5 latka? szukam inspiracji prezentowej icon_smile.gif

dla siebie hołownia i prokop
dla męża 3 część smoków Anne McCaffrey
marghe.
Fretko, nieśmiertelny Pan Kuleczka?
Chociaż ja z lekturami dla takich maluchów to bardzo do tyłu już jestem
Agnieszka AZJ
CYTAT(marghe. @ Thu, 17 Nov 2011 - 12:53) *
Fretko, nieśmiertelny Pan Kuleczka?
Chociaż ja z lekturami dla takich maluchów to bardzo do tyłu już jestem



Albo "Wesoły Ryjek" ?
agabr
Moja corka lat 2 ,7 lubi -Pana Kuleczke, Muminki, Misia Padingtona, serie o wróżce Amelce, serie o Basi, serie o Angelinie , Kubusia Puchatka, wierszyki Strzałkowskiej to tak na szybko.b
Agnieszka AZJ
Aga,
ale tego Paddingtona to jej z tych duzych książeczek zapodajesz, a nie z oryginalnych ???
agabr
Cos Ty w oryginale jedziemy icon_smile.gif.No jasne , że z dużych.b
fretka
Dziękuję bardzo za wszystkie pomysły icon_smile.gif
rysa154
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 14 Nov 2011 - 22:24) *
napaliłam się na tę książkę, ale przejrzałam dziś w księgarni i jednak nie



to tak jak ja, nie spodobała mi sie wcale ta ksiazka...


a 'Zwiadowcy" dla nastolatka sie nadadzÄ…?
mama_do_kwadratu
CYTAT(ryba154 @ Thu, 17 Nov 2011 - 20:31) *
'Zwiadowcy" dla nastolatka sie nadadzÄ…?


MSZ tak
Agnieszka AZJ
Dla Ani - pewnie "Światu nie mamy czego zazdrościć". Właśnie przeczytałam recenzję Padmy z "Miasta książek".
lena77
szukam czegos dla chlopca prawie 7 letniego w prosty (zebym ja mogla zrozumiec icon_smile.gif) sposob wyjasniajacy prawa fizyki
Agnes-3
Agnieszka ty o ksiazkach wiesz wszystko 02.gif Polec mi prosze cos dla mojej 8 prawie 9 -cio letniej Claudii.Napisane dosc prostym jezykiem.Claudia jak slyszalas po polsku mowi ale nie czyta.Chcialabym ja troche zaczac uczyc a ksiazka musi jej sie podobac inaczej nie da sie przekonac 13.gif
Agnieszka AZJ
Aga,

a po duńsku jakie książki czyta ? Chodzi mi głownie o tematykę, jaką lubi, ale też o rozmiar icon_wink.gif Na razie wszystko, co mi przychodzi do głowy, to przekłady ze szwedzkiego, a to chyba nie ma wiekszego sensu icon_smile.gif
Myślę dalej 37.gif
April.
Marcin ( 11 lat) niestety niezbyt chętnie sięga po książki, nad czym ubolewam. Ale pozostaję w nadziei, że wreszcie złapie bakcyla i co jakiś czas podsuwam mu różne książki. Ostatnio interesuje się mitologia, więc chciałabym cos ciekawego mu wyszukać.
Możecie coś polecić ? Znalazłam "Złodzieja pioruna ", ale czy to nie jest pozycja dla bardziej wprawionych czytelniczo dzieciaków ?
ana
https://merlin.pl/Najpiekniejsze-mity-greck...7CFB058114D.LB4
Dimietr Inkiow Bułgar z pochodzenia pisze w sposób dowcipny ale nie dziecinny. Sporo tłumaczeń wyrażeń np. oko proroka. Czytałam z zainteresowaniem i myślę, żeby ją kupić do domu bo czytany egz. pochodził z biblioteki.
Agnieszka AZJ
CYTAT(April. @ Mon, 21 Nov 2011 - 21:18) *
Marcin ( 11 lat) niestety niezbyt chętnie sięga po książki, nad czym ubolewam. Ale pozostaję w nadziei, że wreszcie złapie bakcyla i co jakiś czas podsuwam mu różne książki. Ostatnio interesuje się mitologia, więc chciałabym cos ciekawego mu wyszukać.
Możecie coś polecić ? Znalazłam "Złodzieja pioruna ", ale czy to nie jest pozycja dla bardziej wprawionych czytelniczo dzieciaków ?



Nie znam dziecka, któremu by się nie spodobał "Złodziej pioruna". I pięć kolejnych tomów też 06.gif
aneea
Nie będę oryginalna - dla Nadii planuję Baśniobór (dzięki forum icon_smile.gif ) i kolejny tom Felixa i Niki.
Dla siebie - jeszcze nie wiem icon_smile.gif, nie umioem się zdecydować
Dla męża - komiks

Mam problem z Maćkiem - ma 7 lat i jakoś czytanie idzie nam pod górkę, może pomożecie mi coś wybrać?
Podobały mu się Jaśki, ogólnie lubi książki w których dużo się dzieje, dynamiczne, z poczuciem humoru (np. wszystkie Karolki to też był hit).
Wszelkie sugestie bardzo mile widziane icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.