To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezent gwaizdkowy dla przedszkolaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Artola
Dziewczyny, pomocy! Nie mam zielonego pojęcia, co kupić na gwiazdkę swojemu przedszkolakowi! Koło świąt będzie miał 4 lata bez 3 mies. A ma już chyba wszystko...Zabawek mnóstwo, auta małe i duże, i do piachu, i sterowane, i zjeżdzalnię dla aut, i parking wielopoziomowy...Klocków kilka rodzajów. Książki nie mieszczą się na półkach...Laptop zabawkowy ma. I rower. I kuchnię zabawkową...Większość po starszym bracie, dodatkowo uzupełniane prezentami. Gry planszowe najróżniejsze, od domina, poprzez klasyczne, do piranii, śpiącego psa i małpek...Puzzli kilka kompletów. Wszelkie plasteliny, farby i inne plastyczne wymysły.
Rodzina zaczyna podpytywać, co kupić. A ja nie mam pojęcia...
Myślałam o fajnej pościeli, bo ostatnio dostał duże, dorosłe łóżko. Albo fajny ręcznik kąpielowy, np. z ukochanym Scooby Doo. Ale czy to będą dobre prezenty? 29.gif
lillo
Ja ci chyba zbytnio nie pomogę ale powiem co lubi mój syn.
Zestawy tomek i przyjaciele seria track master. Uwielbia to i rozbudowujemy to i rodzina też ma coś z tego mu podarować . Choruje także na lego city .
Myśle też ze posciel to świetna sprawa, nasz dostał na imieninki niedawno pościel ze scooby doo czy jak sie to tam pisze i był w niebo wzięty. Zresztą do teraz ją uwielbia.
Eliszka
Mój kocha klocki. Póki co duplo, bo jest jeszcze Hania, ale ma jeden zestaw City i dałby radę się nim bawić, ale jak piszę - Hania pogubiłaby.
Klocki można rozbudowywać bez końca, a przekrój cenowy taki, że na każdą kieszeń się zestaw znajdzie.

Moj kiedy dostanie ręcznik albo pościel raczej średnio się cieszy. Woli zabawki. Pościel to taki trochę prezent dla mnie icon_wink.gif nawet z Makkłinem icon_wink.gif
Artola
Mamy cała skrzynię lego 37.gif
M. bajek nie ogląda, więc nie ma ciśnienia na bajkowe zabawki. Ale może na Tomka popatrzę...
Mafia
Mam ten sam problem z sześciolatkiem, który też ma mnóstwo zabawek po starszym bracie. icon_sad.gif
Eliszka
Mój wypatrzył w jakiejś marketowej gazetce pralkę zabawkę. Może w tym kierunku?
Od bardzo dawna co przechodzimy obok sklepu muzycznego mówi, ze chce bongosy. Może coś takiego? Albo jakiś fajny ksylofon?
Artola
CYTAT(Eliszka @ Thu, 17 Nov 2011 - 10:40) *
Od bardzo dawna co przechodzimy obok sklepu muzycznego mówi, ze chce bongosy. Może coś takiego? Albo jakiś fajny ksylofon?

O nieeee, chyba, że w zestawie z melisą i zatyczkami do uszu 04.gif Ma już gitarę zabawkową.
Oglądam lego duplo, może cos z tego? Bo lego mamy skrzynię ale tego małego...
Co do przedmiotów użytkowych, kiedyś podobał mu się odkurzacz zabawkowy, na szczęście używa już prawdziwego 06.gif Wreszcie ma kto odkurzać 06.gif
renata19750702
Artola, a czy nie lepiej zapytać samego zainteresowanego? Mój Jasiek zawsze mówił o swoich marzeniach i wcale nie były z kosmosu, więc może tak byłoby najprościej?
xxyy
ja bym poszla w kierunku majsterkowania, chlopcy lubia skladac, skrecac, jakis prosty model na poczatek,
nie "gotowe" zabawki
Tusia8
A ja polecam https://bez-pradu.pl/product.php?id_product=257 Świetna zabawa, moja córka uwielbia w to grać icon_smile.gif
Artola
O, super pomysły!
Tusia, dziękuję za link!
Leni, masz może jakąś konkretną podpowiedź dla takiego malucha? M. uwielbia majsterkować! O, zestaw narzędzi, to jest to!
Artola
Z Tusiowego linka to ja chyba wybiorę gry dla całej bliższej i dalszej rodziny! Super są 06.gif dziękuję raz jeszcze!
Tusia8
Artola, tylko że to jest jakiś przypadkowy sklep-tylko do pokazania gry wzięłam linka. Piszę, bo tam jest coś o wysyłce do 30 dni 29.gif
Więc może poszukaj jakiegoś porządnego, albo na all, albo spytaj o dostępność tych gier...

To gra firmy Haba-może tak będzie łatwiej szukać.
Artola
Tusia, wiem, że to przykładowa stronka, ale znalazłam na niej mnóstwo pomysłów! Na All już widzę, że są tańsze. Poszukam jeszcze w sklepach, żeby dotknąć, obejrzeć i ceny porównać 06.gif
Tusia8
Bardzo się cieszę-myśmy to kupili stacjonarnie, wprawdzie nie jest to tanie, ale wykonanie super- nic nie odpryskuje, wygląda cały czas jak nowe.
Artola
Mnie w oko wpadły np. Nogi Stonogi, albo Serpentina.
Zelda
Ja miałam pdoobny problem..postawiłam na słuchowiska Jungoskiwej,(mamy już dzieci z bulerbyn i sama mogę słuchać w cały czas;)) i na zestawy do malowania ceramiczne,np magnesy, i inne tegu typu rzeczy.Olo dostane duplo zygzaka.
Antoniusz
Czesc,

Ja znalazlam cos takiego dla mojej 4.5 latki:

Quercetti

np. nr.2. Ale sa tez latwiejsze zestawy.Tylko nie wiem czy w Polsce dostepne.


lillo
Antoniusz, coś by sie znalazło z tego i u nas w jakiś pewnie lepszych sklepach.

Artola , zdecydowałaś sie już na coś ?
Tusia8
lillo, z Quercetti duży wybór układanek był ostatnio w empiku u nas, może i na empik.com można kupić? A i również polecam, moja córa dostała od dziadka taką mozaikę-ale jednak trudno jest jej samej coś ułożyć, więc póki co, układa z nami. Ale myślę, że jeszcze trochę i będzie umieć.
rysa154
querceti są również w wersji dla mniejszych ,mają duze te guziczki i nawet moj trzylatek srednio sprawny manualnie ma frajde
xxyy
CYTAT(Artola @ Thu, 17 Nov 2011 - 13:18) *
Leni, masz może jakąś konkretną podpowiedź dla takiego malucha? M. uwielbia majsterkować! O, zestaw narzędzi, to jest to!


Probowalam wygooglac ale nie widze, takie cos w sklepie widzialam, rozne czesci metalowe z dziurkami i srubki. Z tego sie skreca rozne rzeczy. Nawet u mnie w zabawkowym jest, ale w Polsce nie wiem. Pamietam to zreszta z dziecinstwa, moze ktos wie jak to sie nazywa.

edit
znalazlam, produkuje to np Meccano
Artola
CYTAT(lillo @ Thu, 17 Nov 2011 - 15:47) *
Artola , zdecydowałaś sie już na coś ?

Myślę, że którąś z gier i lego Duplo 06.gif Konkrety zostaną pewnie ustalone w sklepie po obejrzeniu dokładnym.
Maciek ma taką mozaikę do układania, na razie układa z nami, a sam-własne kombinacje. Podoba mu się to bardzo!
tuLena
CYTAT(Mafia @ Thu, 17 Nov 2011 - 10:33) *
Mam ten sam problem z sześciolatkiem, który też ma mnóstwo zabawek po starszym bracie. icon_sad.gif



na razie mój niespelna 3 latek nie za bardzo jarzy co jest jego,a co nie jest jego i myśli, że wszytsko jego icon_smile.gif na razie też mu nie przeszkadza, że wszystko jest po bracie icon_smile.gif
ale ... tak sobie myślę, że dla niego będzie ważne,ze bedzie mial coś w pudełku , nowego, choćby i brat miał podobne.

a propos 6-latkow i starszych- to polecam "Mały elektronik" - rożne wielkosci są, a cuda można stwarzać z tego ( dzwonki, wiatraczki, świecące obwody, nawet radyjko). TYle,ze trzeba lubić instrukcje i dłubanie, bo trzeba dziecku pomóc na początku
Mafia
tuLena, pewnie masz rację. Na razie dla młodszego starszy brat to idol i wszystko jego czy po nim jest the best. Mały "napisał" list do Mikołaja i poprosił w nim o jednego resoraka HotWheels, a mikołajów jest kilku. icon_wink.gif

Zestawy Małego Elektronika są genialne i faktycznie długo się mały bawił. Bawił się nim poprzedniej zimy.
Aktualnie chciałby móc grać w gry w jakie gra starszy brat, a to jest absolutnie niemożliwe. Pewnie takie Call of Duty by go ucieszyło 29.gif
mońcia
Moje dzieciaki ostatnio przeżywają fascynację PlayMais. To takie kolorowe chrupki kukurydziane, które skleja się przy pomocy gąbeczki nasączonej wodą. Starszy robi różne figurki trójwymiarowe, a mały - 3 - latek, nakleja je na kartkę. Podobno można je nawet jeść, bo są z samych naturalnych składników 29.gif . Wrzucam linka do stronki https://kreatywnemaluchy.pl/39-playmais-
tuLena
Mafia: "Hot-wheelsow" nigdy za wiele 06.gif tyle , ze musialam zawsze chytrze przeprowadzac wywiad, które są te "fajne" ,a które nie, bo okazywało się, że nasze zdania są rozbieżne icon_wink.gif

i też sobie myślę, że młodsze dzieci z racji posiadania starszego rodzeństwa to są jakieś takie " do przodu" z różnymi rzeczami- jak wspomniane gry, albo czytane książki, bo np mój Mlodszy słucha niejako przy okazji Harrego, co nie do końca się mu podoba, ale ja nie bardzo mam możliwość dzielić im lekturę

u nas na topie u Starszego obecnie jest zbieranie kart z piłkarzami- i okazuje sie, ze kart ( jak niegdyś hot-wheelsów, a poźniej gogosów, a później gormitów i innych takich wynalazków) również nigdy za wiele icon_smile.gif mam nadzieje, że to mu nie przejdzie do świąt, bo będę mieć problem- a tak to z górki 06.gif
Artola
CYTAT(tuLena @ Fri, 18 Nov 2011 - 11:47) *
jak niegdyś hot-wheelsów, a poźniej gogosów, a później gormitów i innych takich wynalazków

Jak miło, że ktoś zna te wynalazki 06.gif Jak komukolwiek z otoczenia rzucałam hasło: gormit, to nikt nie wiedział o co mi chodzi frajer.gif
Mońcia, dzięki za link! M. przed wakacjami bawił się tymi "chrupkami" na zajęciach integracyjnych w prywatnym przedszkolu, super wynalazek!

A co do dzieci młodszych i starszych i "przechodnich" zabawek, to u mnie z racji na dużą może różnicę wieku była przerwa w użytkowaniu. Czyli zabawka wędrowała na strych na kilka lat i mały odkrywa ją na nowo 06.gif Czyli on nie ma świadomości, że to są zabawki starszaka. To starszak czasem robi awanturę, jak coś mu się spodoba i chce wrócić na chwilę do zabawki, a mały mu nie chce dać, bo to jego. I wtedy jest święte oburzenie: przecież to jest MOJE 31.gif
tuLena
a tak, z tym wiekiem to też tak jest u nas. Wynajdujemy np jakiś mini rowerek czy pchacz w sam raz dla Młodszego, a tu nagle w Starszym odżywa silne poczucie własnosci i on to też koniecznie chce mieć, bo przeciez to JEGO było, "prawda mamo" ? No prawda i w sumie to miewam problemy jak z tego wybrnąć i jak nie zapomnę to uprzedzam Starszego, że będę brać jakieś jego rzeczy dla Mlodszego i pytam o zgodę. Na szczęście się zgadza:)
Choco.
Michał dostał niedawno na urodziny zestaw do samodzielnego wykonania odlewów gipsowych dinozaurów ( z tego co wiem, były też inne wersje). Zabawy miał co nie miara, zestaw zawierał też farby, specjalną farbę, która sprawia, że świecą w ciemnościach oraz części służące do zrobienia z nich magnesów na lodówkę itp. Chyba dawno nic go tak nie ucieszyło.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.